Mary Chamberlain

Mary Chamberlain

Yazar
7.0/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
19
Gösterim
Adı:
Mary Chamberlain
Unvan:
Yazar
Doğum:
3 Eylül 1947
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Londra, 1939... İkinci Dünya Savaşı’nın bulutları Avrupa’yı kaplamışken, genç yaşına rağmen kazandığı terzilik yeteneğiyle dikkat çeken ve kendine parlak bir gelecek kurma planları yapan on sekiz yaşındaki Ada Vaughan’ın gizemli Stanislaus von Lieben’le karşılaşması onu bir anda göz kamaştırıcı ve romantik bir dünyaya savurur. Stanislaus, Ada’yla birlikte Paris’e gitmeyi teklif edince, genç kadın kıtadaki savaş çanlarına kulağını kapatır.
İkinci Dünya Savaşı döneminde mekan ve bazı kişilerin tarihsel detaylarına sadık kalınarak yazılmış savaşın savaş sonrasının güçlüklerine ve ırksal, sınıfsal ayrımcılığa dikkat çekilmiş bir roman.
Baş karakter Ada Vaughan'ın yaşadıkları, kadınlara uygulanan ayrımcılığa tanıklık etmiştir. Yargılama aşamasında yalnız işledikleri suça karşı değil, cinsiyet ayrımcılığına karşı da savunma yapmak zorunda kalan kadınların yaşadıklarına örnek olarak anlatılmıştır.
Bundan sonrası spoiler içermektedir.
18 yaşındaki Ada Vaughan, Stanislaus von Lieben'e aşık olup birkaç günlük gezi için gittiği Paris'te savaşın ortasında hamile ve yalnız bırakılarak Naziler tarafından esir alınıp, Dachau'da köle gibi çalıştırılıp doğurduğu oğlunu kaybedip, savaş bitiminde ülkesine dönünce ailesinin kabul etmediği buna rağmen garsonluk ve escortluk yaparak para biriktirken Gino adlı karaborsacı ile kötü bir talihsizlik yaşayıp tekrar Stanley ile karşılaşması Ada'nın sonunu hazırlayacaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mary Chamberlain
Unvan:
Yazar
Doğum:
3 Eylül 1947

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.