Mary Ellen Taylor

Mary Ellen Taylor

Yazar
6.6/10
39 Kişi
·
114
Okunma
·
1
Beğeni
·
966
Gösterim
Adı:
Mary Ellen Taylor
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Richmond, VA, ABD
Hayatın bir anda değişebilir. Bu benim yeterince sık duyduğum yaygın bir görüş. İnsanlar ölür veya uzaklaşırlar. Yatırımcılar güneye gider. İşler biter. Sevdiklerimiz bize ihanet eder. Daima bir şeyler olur.
416 syf.
·Puan vermedi
Çok güzel bir kitap. Hayatın gerçek yüzünü bir kez daha okuyucuya en ayrıntılı şekilde anlatıyor. Çok minnoş bir kitap gibi gorunsede içinde birçok acıyı gizliyor. Muhteşem bir anlatımı var. Olayları biraz uzun anlatsada okuyucuyu sıkacak kadar değil. Ben begendim. Okumanızı tavsiye ederim.
416 syf.
·6/10
Kızın şu hayaletleri görme meselesini anlamadım.. Yavaş ilerleyen bir kitap.. Olay az.. Bu yüzden sıkılabilirsiniz..
İşinden ayrılmak zorunda kalan bir kızın aile fırınına girip hayatını yeniden toplamaya çalışmasını konu ediniyor.. Yıllar önce bu kız annesinin onu bu pastaneye bırakıp gitmesiyle hikaye başlıyor..
416 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
☆"Sen kaybolmadın, yıldızları takip et..."☆
"Mantık, duygularla aynı dili konuşmaz."
•••
Kitapla ilgili basedecek olursam ilk başlarda sıkılsamda sonraları konu aktifliğini kazandı. Normalde yabancı kitaplar her zaman dikkatimi çeker ama gizemli olaylarda beynim yandı diyebilirim. Bilmiyorum ama belki isimlerden dolayı kaynaklanmıştır.

Daisy'nin hayatı ilgi çekici ama kızın hayaletleri gördüğü zaman verdiği tepkileri ben çok sakin buldum. Biraz gerçekçi olsaydı daha iyi olurdu bence. Onun yanı sıra kızın öz annesine içimden bir ton küfür savurdum. Ayrıca ölen yaşlı kadınında ne yapmaya çalıştığını hala anlamış değilim.
Kitabın sonunda bulunan tariflerde ayrıca hoşuma gitti. Denemekten ne çıkar diye düşünüyorum.
•••
Daisy: "...Doğrusu hep senin hakkında konuştuk. Kulakların yandı mı?"
Ralph: "Cehennem gibi."
"Arnavut kaldırımı caddelerde başıboş dolaştık. Sol tarafımızda Potomac Nehri sürükleniyordu. Yıldızlar üzerimizde parlıyor ce nehirden serin bir esinti çarpıyordu."
Gereğinden fazla karakter var. Kitabın arkasındaki tanimdan konuyu merak etsem de sıkıcı bi anlatım tarzı var. Ayrıntı çok fazla. Maalesef yarım bırakmak zorunda kaldım 100 sayfa okusam da ilerlemiyor yani kitap.
416 syf.
·4 günde·8/10
Oncelikle şunu söylemeliyim ki sakın kitabın kapağına bakıp da kitabı basite indirgemeyin. Aslında ben de kitabı Yakamoz 'un kampanyasından alırken acaba diye aldım ancak kitabı okudukça içinden âdeta bir Sarah Jio fırlamış sandım. Gerçekten bu zamana kadar bir çok bu tarz yazılmaya çalışılmış kitaplar okudum. Ancak şunu net olarak diyebilirim ki (Sarah jio hayranıyım ) en çok benzeyen ve kendini merak içinde okutan kitap bence. Kitabın ana teması dünyaya getiren mi, büyüten anne olmalı. ?
416 syf.
·Beğendi
İtiraf ediyorum ki kitap kapakları çok yanıltıcı olabiliyor...
Bu kitabı bir arkadaşım hediye etmeseydi merak edip de almazdım.
Cıvıl cıvıl kapak görünce nasıl anlatsam gençlik kitabı gibi boş beleş diye tabir ettiğim sınıfa girdiğini düşünürdüm.
Fakat ne kadar güzel bir hikaye çıktı arkadaşıma tekrar teşekkürler ediyorum.
416 syf.
·Beğendi·6/10
İlk başta tedirgin olduğum bir kitaptı. Zaten kitabın başları biraz sıkıcı. pastanede geçen günlerini anlatıyor. ama sonra ablası margaret ile birlikte tarihi geçmişe göz atıyorlar. sevdiğim bir kitap oldu. heyecanlı da. Başarılı bir kitap.
416 syf.
·1 günde·7/10
Kitapda eski yaşamlara dair bir tarihi kesitler var. Evlatlık verilen daha doğrusu sokağa atılıp güzel bir aile tarafından yetiştirilen bir kadının yaşam öyküsü,Biyolıjik annenin duyarsızlılığı...Kapağı çocuksu bir izlenip veriyor ama kitabın içeriği yetişkinlere uygun.Ne kötü nede harika diyebilirim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mary Ellen Taylor
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Richmond, VA, ABD

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 114 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.