Masaji Ishikawa

Masaji Ishikawa

Yazar
10.0/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
1
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Masaji Ishikawa
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kawasaki, Japonya, 1947
Yeterince uzun süre acı çekerseniz, acılar size komik gelmeye başlar ve kendinizi en acınası durumlara gülerken bulabilirsiniz.
160 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Gerçek bir kaçış öyküsü. Küçük yaşlarında ailesiyle birlikte Japonya'dan Kuzey Kore'ye cennet vaatleri ile giden, gitmeye mecbur bırakılan Ishikawa'nın hikayesine tanıklık ediyoruz.
Hiç bir yere ait olamamak ve en kötüsüne layık görülmek.
Ishikawa çocukluğundan başlayarak Japonya'da bulunduğu dönemi, sonrasında Kuzey Kore'ye gitmelerini ve uzun yıllar acılar çektikten , türlü zorluk ile mücadeleden sonra Japonya'ya kaçışını , tüm gerçekliği ile anlatmış.
Etkilenerek okudum. Gerçek hayatlara dokunmak isteyenlere tavsiyemdir.
160 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
"Bu hayatta, bazen sözde kaderinizin boğazından tutup boynunu kırmanız gerek...."
.
Yorumsuz
Yürek parçalayan yaşanmış gerçek bir hikaye ...sadece bunu söyleyebilirim ...
Kitabı daha bitirmedim ama çok iyi gidiyor. Bir kere dil yalın ve akıcı. Bu yüzden okurken sıkılmıyorsunuz. Onun yanında kitabın gerçek bir hayat hikayesi olduğunu bilmeniz kitabın sizi daha çok etkilemesini ve daha çok meraklandırmasını sağlıyor. Yazarımız 13 yaşında iken ailesiyle birlikte Japonya'dan Kuzey Kore'ye taşınıyor. Kitapta da ailenin Kuzey Kore'de 'japon piç'ler olarak hor görülmesi, çektikleri zorluklar, yapılan her türlü eziyet ve ayrımcılık gayet açık ve vurucu denilebilecek bir dilde anlatılıyor (Yani anlatılıyor dediysem Masaji kendisi Anlatıyor.)
Bu tür hem tarihi hem devletlerin ve milletlerin karakterlerini açıkça, tarafsız şekilde anlatan kitaplar benim çok hoşuma gidiyor. O yüzden daha yarısına bile gelmemişken hemen paylaşmak istedim. Çünkü gerçekten beni az az etkisi altına alıyor kitap. Kitap bana birkutukitap'tan gelmişti onu da söyleyeyim. Ayrıca sayfa sayısı (159) da az yani alsanız en fazla 2-3 günde bitirirsiniz. Tavsiyemdir, gönül rahatlığıyla alıp okuyabilirsiniz. Kitabı bitirince de yorumu tekrar düzenlicem bu arada. Herkese iyi okumalar, koronasız günler .

Yazarın biyografisi

Adı:
Masaji Ishikawa
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kawasaki, Japonya, 1947

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.