Meltem Koçak

Meltem Koçak

Çevirmen
4.8/10
24 Kişi
·
77
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
190 syf.
Bu kitabın çok güzel olacağına inanmıştım aldığımda ama şuan biraz hayal kırıklığına uğradım . Kitap , Kirk adlı bir adamın yıllar öncesinde bir adamı öldürüp ,karıncalara yedirtmesini, bu yüzden de kendisinin bir büyücü tarafından lanetlenip , öldürdüğü adam gibi kendisinin de öldürülmesini anlatıyor. Ben çok daha farklı olay lar bekliyordum. Kirk ' e karabasan veya cin gibi varlıkların musallat olması ,adamın başına açtıkları belaları nasıl yendiği gibi olayların olmasını bekliyordum. Benim hayal kırıklığına uğramanın bir sebebi de kendi aklımdan kitabı şekillendirişim olabilir aslında. Bir günlük bir boşluğunuz olduğunda okumanız için tavsiye edebilirim.
190 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Sene 2013 Aralık ve askere gitmeden önce yapacak bir şeyler arıyorum. Bir arkadaşım elinde ince bir kitapla geldi. Toplam 190 sayfa bir kitap. İsmi ve kapak tasarımı ilginç bir kitap. Yani en azından benim ilgimi çekti. Neyse kitabı aldım ve okumaya başladım. Aynı günün gecesi kitabı bitirdim.

190 sayfalık bir kitaptan öyle çokta bir gerilim beklemiyordum. Ama güzeldi. Gelelim konuya.

SPOILER uyarısını da şöyle bıraktım...

Kirk; zengin, varlıklı bir insandır. Şu ülke senin bu ülke benim diyip anı yaşıyarak günlerini gün ettiği bir zamanda "bu dünyada veya ötekinde... Yarın yada yirmi yıl sonra..." yazan bir not bulmasıyla karabasanları başlar. Karabasan diyince aklınıza bir şey gelmesin. Kabuslar... Uykusunu kaçıracak derece de beter kabuslar. Karıncaların onu yediği gibi kabuslar (ATEŞ KARINCALARI) ve başına gelen nice talihsiz olay. Kirk geçmişinin karanlığı ile yüzleşmek zorunda kalacak. Zenginliğini sebebi olan karanlık ile...

Vesayre vesayre... Kitap öyle aman aman bir konu işlemiyor ama güzel. Sadece daha güzel bir son beklerdim. Sırf sonu yüzünden puanın 10 üzerinden 7... Ama güzel yani okuyun.(bulabilirseniz)
190 syf.
·1 günde·4/10
Denk geldi okudum ama başta çok büyük bi son bekliyordum gidişata göre. Sonunda bu muydu yani diyip kapağini kapattigim bi kitap oldu. Çok mu düşünmüş bu son için dedim. Neyse okunur mu ? Hic birşey yoksa evet.
190 syf.
·Beğendi·10/10
Romanın kahramanı Kirk, zamanında bir cinayet işlemiştir. Ölen adamın ailesi ise Kirk'e büyü yaptırmıştır. "Bu dünyada veya ötekinde... Yarın yada yirmi yıl sonra..." adlı mektuplar almaya başlar ama kimden geldiğini bir türlü bulamaz. Sürekli rüyasında karıncalar tarafından korkutulur. Yıllar önce cinayeti işlediği yere yolu düşer ve gider. Aynı şekilde kendisini de öldürürler. Basit bir romandı, bir günde boş vaktinizde elinize alıp okuyabileceğiniz bir roman.
190 syf.
·Puan vermedi
Kirk sürekli seyahat eden çok zengin bir adamdir. Bu zenginliği aslında geçmişte öldürmüş olduğu bir adam sayesinde olmuştur . Aradan yirmi yıl sonra kirke mektuplar gelir bu olaylar hakkında , kimsenin görmediği bir yerde yaptığı cinayet ardından bu tarz mektuplar alması onu çileden çıkartır . Her gece kabuslar karıncalar görür , olaylar birbirini takip ederken kirk ilk geldiği yere döner anlar ki ona kara büyü yapılmıştır . Vahşi bir şekilde kirkte büyücü tarafından öldürülür..
190 syf.
·3 günde·8/10
Kitabın kurgusu güzeldi. Anlatımı da insanın kafasını yormayan sade bir anlatım.
Kirk adında bir adamın işlediği cinayetin bedelini yirmi yıl sonunda nasıl ödediğini anlatan bir kitap.
190 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Korkularla Yüzleşmek Biraz Ürkütebilir Ama Asıl Önemli Olan Şey Korkularına Karşı Koyabilmektir .
Karabasan Sizin Bir nevi dostunuzdur eğerki onunla dost olabilirseniz..
190 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Dikkat spoiler içerir.
Kirk çok zengin bir adamdır ve pek çok ülkeyi gezmektedir. Bir gün bir otelde King tarafından Antonio Petrucchi adına yazılmış bir mektup bulur. Bu mektupta kendisi ile ilgili bilgiler vardır. Zamanında bir adamın bütün parasını hileli zarlarla almıştır ve adamın ölümüne sebep olmuştur. Bununla ilgili mektubu bulunca korkar. Her yerde karıncalar görmeye başlamıştır. Brigitte adındaki Parisli metresinin yanında kabus görmediği için ona evlenme teklif eder. Ama kadın teklifi kabul ettiği anda ölür. Batakhanelere kadar düşen Kirk, en sonunda bir mektup alır ve Meksika'ya gider. Burada büyük bir kumar oynayacak ve bütün parasını kaybedecektir. Ama acaba sadece parasını mı kaybedecektir? Zamanında Nacho'ya yaptıklarının cezası kesilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 77 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.