Meral Asel

Meral Asel

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
2
Beğeni
·
74
Gösterim
“Keşke” diye başladığımız her cümle, bizi geçmişe bağlayan bir halat gibidir. “Keşke’ler, ayaklarımıza taktığımız prangalar gibidir.”
128 syf.
·2 günde
Vav harfinin anlamıyla başlıyorsunuz kitaba. İçerisinde derin manalar gizleyen Vav.. Kalp gözünün ve basiret gözünü açabilmenin adıdır; Vav..
Kendimizi geliştirirken aslında bir çoğumuzun da göz ardı ettiği ruhun gelişiminin önemini, başımıza gelen ya da karşılaştığımız hiçbir şeyin tesadüf eseri olmadığı aslında birer tevafuk olduğunu, Hamd etmenin ve Şükretmenin anlam açısından farklı olduklarını; bununla birlikte insanın söylediği sözlerle mutlaka bir gün sınanacağını satırlar arasında okumak zihinlerinizde asla yapmam dediğiniz şeylerin gün gelipte kendimizi onları yaparken bulduğumuzu duyumsayacaksınız. Siz asla dedikçe şeytanın işini gücünü bırakıp size o şeyi yaptırana kadar uğraştığını bilmelisiniz.
Ve Dua; "Bittim" dediğin anda "Yettim Kulum" diye buyuran Rabb'ine sığınmanın adıdır. Duaların bir vasıta olduğunu, dua öyle güzel bir sanattır ki uzaktaki istediğiniz gönlü, yüreğinize nakış nakış işler. Hz.Fatıma'nın güzel bir sözü iliştirilmiş satırlar arasına: 'Hiç kimseyi, sizi duasına katmayacak kadar kırmayın!'.
Sabır, boyun eğmek değil, ruhu kuvvetli insanların en güzel direniş halidir, diye yazıyor kitapta. Şimdi kendi içi muhasebemi oluşturuyorum hayatımı sorguluyorum da bana bahşedilen en güzel şeylerin sabır ve sebattan sonra geldiğini özümsüyorum. Hamdolsun ki bu böyle.
Ve kitaptan buraya aktarmak istediğim o kadar güzel bilgiler mevcut ki inanın hangi birini kısa ve öz yazayım karar veremiyorum. Tavsiyemdir, sizlerde bu şaheseri kütüphanenize ekleyin derim. Bana öyle bir zamanda geldi ki bu kitap yüreğime ilaç, ruhuma şifa oldu. Meral Asel'in kalemine, yüreğine sağlık.
128 syf.
·2 günde·Puan vermedi
İçinde derin anlamlar barındıran Vav harfinin anlamıyla başlıyoruz kitaba.Kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz sürekli okullar, kurslar, çocukluğumuzdan yaşlılığa kadar olan süreçte herkes kendine göre bir şeyler yapmaya çalışıyor. Peki ya ruhumuz ? Onunda doyuma ihtiyacı yok mu? Başımıza gelen ya da karşılaştığımız olaylar tesadüf mü ? Dua etmenin güzelliği, sabırın önemi o kadar güzel şeylerden bahsetmiş ki kitap...
Ve en çok hoşuma giden kısımlardan biri : Sabır, boyun eğmek değil, ruhu kuvvetli insanların en güzel direniş halidir yazıyor kitapta. Ne kadar güzel söylememiş mi yazar. Birçoğumuz için bu çok zor olsada bu tarz kitaplarla farklı pencerelerden bakabiliriz olaylara. Kitap hakkında değinmediğim o kadar çok konu var ki anlatmakla bitmez kütüphanenizde yer açın derim
128 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Maneviyatı oldukça yüksek, Vav'ın gizi, Tevafuk, Şükür, Dua, Sabır, Tevekkül, başarı gibi konuları içeren temelde İlâhi aşkın anlatıldığı, ruhunuzu doyuracak güzel bir kitaptı.
268 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sen ruhuna dokun, ruhun da mucizeleriyle hayatına dokunsun. Günlük yaşantımıza o kadar önem veriyoruz ki. Okul hayatıyla bir başlıyoruz sonrası iş, evlilik, giyim, kuşam, gezmek aklımıza gelebilecek her şey. O kadar kaptırmışız ki kendimizi. Aynaya bakıp sordunuz mu hiç kendinize Ben kimim? Cevabını bulamadınız mı. Maddi anlamda kendimizi doyurmak için her şeyi yapıyoruz. Peki manevi anlamda ruhumuzu doyurmak için neler yapıyoruz. Fırsat mı bulamıyoruz önemsemeyip bahane mi üretiyoruz. Meral Hanımın okuduğum ikinci kitabı ikisinde de bana bunu sorgulattı. İnsanın ruhuna o kadar güzel geliyor ki asla bitmesin istiyorsunuz. Düşünün ben tek bir cümle için bu kadar konuştum, daha ne güzellikler var kitapta. Çok beğenerek okudum sizede tavsiye ediyorum. Hepimiz zaman zaman kötü günler geçirdik veya geçireceğiz. Bir günümüz diğer günümüzü tutmaz eğer öyle bir durumla karşılaşırsanız
Zümrüdüanka misali küllerinizden yeniden doğmanız dileğiyle

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.