Meral Asel

Meral Asel

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Vav harfinin anlamıyla başlıyorsunuz kitaba. İçerisinde derin manalar gizleyen Vav.. Kalp gözünün ve basiret gözünü açabilmenin adıdır; Vav..
Kendimizi geliştirirken aslında bir çoğumuzun da göz ardı ettiği ruhun gelişiminin önemini, başımıza gelen ya da karşılaştığımız hiçbir şeyin tesadüf eseri olmadığı aslında birer tevafuk olduğunu, Hamd etmenin ve Şükretmenin anlam açısından farklı olduklarını; bununla birlikte insanın söylediği sözlerle mutlaka bir gün sınanacağını satırlar arasında okumak zihinlerinizde asla yapmam dediğiniz şeylerin gün gelipte kendimizi onları yaparken bulduğumuzu duyumsayacaksınız. Siz asla dedikçe şeytanın işini gücünü bırakıp size o şeyi yaptırana kadar uğraştığını bilmelisiniz.
Ve Dua; "Bittim" dediğin anda "Yettim Kulum" diye buyuran Rabb'ine sığınmanın adıdır. Duaların bir vasıta olduğunu, dua öyle güzel bir sanattır ki uzaktaki istediğiniz gönlü, yüreğinize nakış nakış işler. Hz.Fatıma'nın güzel bir sözü iliştirilmiş satırlar arasına: 'Hiç kimseyi, sizi duasına katmayacak kadar kırmayın!'.
Sabır, boyun eğmek değil, ruhu kuvvetli insanların en güzel direniş halidir, diye yazıyor kitapta. Şimdi kendi içi muhasebemi oluşturuyorum hayatımı sorguluyorum da bana bahşedilen en güzel şeylerin sabır ve sebattan sonra geldiğini özümsüyorum. Hamdolsun ki bu böyle.
Ve kitaptan buraya aktarmak istediğim o kadar güzel bilgiler mevcut ki inanın hangi birini kısa ve öz yazayım karar veremiyorum. Tavsiyemdir, sizlerde bu şaheseri kütüphanenize ekleyin derim. Bana öyle bir zamanda geldi ki bu kitap yüreğime ilaç, ruhuma şifa oldu. Meral Asel'in kalemine, yüreğine sağlık.