Metin Bakar

Metin Bakar

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
1
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
238 syf.
·Beğendi·10/10
Kader
Metin Bakar
İki Nokta Kitabevi
kitap sayısı:238

Karanlık zindanların prangalı mahkûmu Yaratık’la yorgun savaşçı Mete’nin hikâyesinin kesişeceği anları nefesini tutarak beklerken, yeraltı şehirlerinden, ıssız dağ başlarına savrulacaksın…
Hüseyin’le zaman ve mekân sınırlarını zorlayan bir aksiyonu nefesini tutarak takip ederken, en zor şartların bile kurtuluşa dönüşebileceği durumlara şahit olacaksın.
Ona boyun eğenlerle, yeniden yazanların hikâyeleri arasında kendi izlerini arayacaksın.

Kader, bir başlangıç noktasıdır başlangıçta, hayat oradan başlar ve insanoğlu ona yön vermek ister. Her hamle başka yollar açar; yol değişir, yolcu değişir ama yolculuk devam eder.
Kaderini yaşayanların ve Kaderin kendi hikâyesine bir çağrı bu kitap…
KİTAP YORUMUM: Kitabı okurken sanırım bu bir cinayet romanı ya da gerilim kitabı dedim ama olay bambaşka yerlere geldi. Kitabın içinde sanki en az 2 roman varmış ve iki ayrı büyük olay anlatılıyormuş gibi keyif alarak okudum. ama tabiki olaylar birbirine bağlı olarak ilerliyor.
Zincirlerinden kurtulmak isteyen şahıs büyük mücadele etti. O kadar sağlamdı ki eline vurulan zincir bir türlü kopmak bilmiyordu. Her ne kadar vücudu farklılık göstermeye devam etse de o hala bir insandı. Onun duyguları ve hayata karşı istekleri vardı. Oysa onu oraya hapsedenler bunun çokta farkında değillerdi. Onlar sadece görüntüsüne bakarak onu zincire vurmuşlardı. Şahıs bir sürü zorlamadan sonra zincirden kurtulmayı başardı ama zincir bir türlü kopmayınca, kopan şeyin bileğinden ayağıya eli olduğunu fark etti.
Bu arada savaşçı Kılıç kendine bir yön çizmeye çalışırken tamamen terk edildiğini sandığı bir köşkü bulacak ve orada dinlenmek isteyecekti. Orada ayağına takılan büyük kaya parçası onu heyecana sürükledi ve daha evin gizemini çözmeden taşın gizemini çözmesi gerektiğini fark etti. Büyük taşın kalkması ile oluşan büyük uçurumdan aşağıya indi ve artık o bilmediği bir yer altı mağarasında yapayalnız bir daha gökyüzünü görüp, görmeyeceğini bilmeden akibetini bekliyordu.
Daha sonra yaratığın peşine yanına verilen Hüseyin ve diğerleri ile birlikte düştü. Yaratık onlara göre çok tehlikeydi ve zararlı olmadan onu bulup öldürmeleri lazımdı. Yolda büyük facialar ile birlikte karda kışta izlerini sürmeye devam ettiler. Oysa bazen vazgeçmeyi bilmek gerekiyordu. Merak ve vazgeçememek Kılıç'ın sonunu getirecekti. Hüseyin ise insanları kurtarmak isterken yine kendine çizilen yönden kurtulamayacak onlar ile birlikte yok olmaya mahkumdu.
Kılıç ve Hüseyin günlerce takip ettikleri yaratığı büyük mağaranın içine girerek devam ettiler ama ikisi içinde başka gezegenden gelen ve dünyayı ele geçirmek isteyen kişiler tarafından kaderleri çizilecekti.
Macera, gizem, vatan sevgisi, dostluk ve bir yere ait olma hisleri hakim kitapta. İlk defa okuduğum bir kalemdi. Kesinlikle herkes okumalı dediğim bir kitaptı.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okudu.