Michael P. Nichols

Michael P. Nichols

Yazar
8.5/10
8 Kişi
·
29
Okunma
·
1
Beğeni
·
412
Gösterim
Adı:
Michael P. Nichols
Tam adı:
Prof. Dr. Michael P. Nichols
Unvan:
Psikiyatri ve Psikoterapi Uzmanı, Yazar
..ailelerin duygular, mantıksızlıklar ve arzular arasında denge kurma mücadelesi veren bireylerin bir araya gelmesinden oluştuğuna inanıyordu.
“Mutsuz ailelerde insanlar başkalarının beklentilerinin aksi olmamakla o kadar meşguldür ki, kendileri için ne istediklerini düşünmeye zaman bulamazlar.”
İnsanlar kendileri hakkında kötü şeyler hissettiğinde gerçek duygularından söz etmekte zorlanır ve başkalarının duygularından söz edilmesini de tehlikeli bulur.
Hiç durmadan haksızlık yapmakta ısrar eden anababaların çocukları ne hisseder? Duygularının önemli olmadığını Nasıl olsa anababaları onları dinlemeyeceğinden kendilerini ifade etmeye çalışmanın boş bir çaba olduğu.
Hiç kimse kendi sözlerinin yeterince dinlendiği ve anlaşıldığını anlamadan önce sizin söyleyeceklerinizi dinlemeye hazır değildir.
Aile kavramı üzerine açıklamalar ve vaka incelemeleriyle bu alanla ilgilenen insanların mutlaka okuması gereken hatta ve hatta başucundan ayırmamalarını tavsiye edebileceğim bir eser.
592 syf.
·Beğendi·10/10
Aile terapisinin temelleri,teknikleri,kavramları ve tüm ekollerinden geniş çaplı bir şekilde bahsedilmektedir.Aile terapisi,danışmanlık sürecinde bu kitabı elinizden ayırmamanız tavsiye edilir... :)
368 syf.
·10/10
Bizimle konuşmayan insanlar, bizim onları dinlemeyeceğimizi düşünenlerdir. Dinlenilmemek ise görmezden gelindiğimiz ve taktir görmediğimizi hissettirir. Kendimizi dış dünyadan kopuk ve yalnız hissetmemize neden olur diyerek bize iletişimin ve dinlemenin önemini anlatmıştır. İletişimin ileriye dönük öz benliğimizde yarattığı her türlü travma ve iyileşmeyi görmemize ışık tutmuştur.
368 syf.
·Beğendi·9/10
Kesinlikle tavsiye ederim herkesin öz eleştiri yapmasını sağlayacak bi kitap her konuyla alakalı alıştırma yapılmış hayatımıza aktarabilirsek ne mutlu bize

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael P. Nichols
Tam adı:
Prof. Dr. Michael P. Nichols
Unvan:
Psikiyatri ve Psikoterapi Uzmanı, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 29 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.