Moşe Beraze

Moşe Beraze

Çevirmen
7.7/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·2 günde
Oscar'a aday olmuş, Altın Küre ödülü kazanmış bir senarist/yazar olan Kishon'un hicivleri ile İsrail hükümetini ve toplumunu eleştirdiği mizah kitabı.

Kitapta 28 tane kısa öykü yer alıyor. Bazı öykülerinde mizahi bir dille eleştirdiği olayların, bizim ülkemizle de benzerlik taşıması kitabı daha da ilgi çekici kılıyor.

Mizah yazarlığı güç bir iş. İyi mizah yazmak için toplumu ve dünyayı iyi gözlemlemek şart. Çünkü hem yerli hem de yabancı yazarların kaleme aldıkları eserlerin, günümüzde de geçerliliğini koruyor olması, toplumların aslında ilerlemediğini, aksine yerinde saydığını ispatlar nitelikte.
160 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Kitaplığıma babamın kitaplığından transfer olan '83 baskısı bu kitap, İbrani bir yazara ait. Bu yazarı ve hatta bu türü ilk kez deneyimledim diyebilirim. Türü mizah olarak geçiyor, ancak bana kalırsa kara mizah. Yani kahkaha attırmaya değil, hafif gülümseterek düşünmeye sevk ediyor. Yazar, özellikle kendi ülkesini baz alarak sistem ve politika üzerine çoğunlukla acımasız ama tatlı eleştiri öyküleri yazmış. Bazı öyküler bir çok ülke için geçerli olan durumları ele alıyor. Kitap çok akıcı ve okuması gayet keyifli. Sadece bazı yerleri anlayamadım, bu da sanıyorum yazarın ülkesine ait durumlar olduğu içindi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.