Mümtaz İdil

Mümtaz İdil

Çevirmen
7.3/10
11 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
331 syf.
·Puan vermedi
Idolüm, idolüm, idolüm! Spartacus benim her şeyden önce yaşam felsefem. Bir dönemin özgürlük simgesi. Özgürlüğe aşık bir adam. Harika bir biyografi. Çok nadir kendimi kitapların kahramanlarıyla addederim. Bu hikayede kendimi Varinya'nın yerine koydum ve Spartacus'un o cezbeden sevdasına ortak ettim. Bitmemesi gerekirdi.
331 syf.
·Beğendi·10/10
Tek kelime ile mükemmel bir eser. Dizisi çıkmadan önce okumuştum kitabı. Tarihin bilinen ilk köle isyanı Spartacüs, dizi ile kitap arasında çok fark var. Dizi izleyici kazanmak için olmayan birçok sahneyi koymuş ama dizisi de güzeldi tabii. Bilinenin aksine isyanı başlatan Cirixsus idi, Batiatus hanesinin yıkılmasından başrol oynayan ve Spartacüs'ü isyana teşvik edendi. Spartacüs'ün eşi ve oğlunun yaşadığını ve onlar, başından beri madenlerde birlikte çalıştıkları Onemeus'un son savaşta kendi memleketine götürdüğünü göreceksiniz. Sağlam kaynaklardan bilgiler alınmış Romalı tarihçi Tiberus'dan yararlanılmış, o yüzden hem güzel hem de daha gerçekçi bir şekilde anlatıyor. Spratacüs'ü ve arkadaşlarını bu eserle daha çok seveceksiniz. İlginç bir anektod daha vereyim Batiatus, Onemeus ve Spratacüs'ün eşi ile çocuğunun kaçabilmesi için yardım ediyor...
331 syf.
Kitabı okumadan önce aklınızda ne kadar Spartacus öğesi varsa çıkarmanızı tavsiye edeceğim çünkü kitap sizi tamamen kendi etkisi altına almaya çalışan cümlelerden oluşuyor. Klasik bir roman ama detaylara önem veriyorsanız geçtiği zaman hakkında değerlendirme yapmanız mümkün.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.