Murat Kirik

Murat Kirik

Yazar
6.2/10
5 Kişi
·
18
Okunma
·
1
Beğeni
·
84
Gösterim
Adı:
Murat Kirik
Unvan:
Türk Yazar
Bir kimse karısının sahipliğinde olan bir vakıf evini ondan izinsiz başkasına devretse bu devir geçerli olmaz.

"Ben ne dersem o olur" anlayışı o zamanda yokmuş...
Murat Kirik
Sayfa 28 - Cinius
Karın tokluğuna çalış yok yani
Bir kimse "Gel yanımda çalış seni gözeteyim" diyerek yanında çalıştırıp ücret vermediği kimseye benzerlerine verdiği ücreti vermek zorundadır.
Murat Kirik
Sayfa 29 - Cinius
Kuzenler & Torunlar Savaşı

Dünya Savaşı Aslında Kuzenler Savaşı olarak da bilinir. İngiltere Kralı V. George, Rusça II. Nikola ve Almanya İmparatoru II. Wilhelm, İngiltere kraliçesi Victoria'nın torunlarıdır. Bu akrabalık bağlarına bakınca Dünya Savaşı nasıl oldu da çıktı dersiniz ?
"Devletlerin ve milletlerin çıkarları akrabalık çıkarlarından her zaman daha üstün tutulmuştur" I. Dünya Savaşı'nın sonunda Wilhelm tahtını kaybetti. Çar II. Nikola Bolşevikler tarafından ailesi ile birlikte infaz edildi.
Annelik hakkındaki yazılar eski tarihlerden itibaren yazılagelir. Antik çağda Mısır'da bir kitabede, "Sana baktığı için annene karşılığını öde. İhtiyacı olduğu kadar ekmek ver ona ve onu seni taşıdığı gibi taşı, üç yıl boyunca seni emzirdiği, kirinden pasından çekinmediği için" der.
Murat Kirik
Sayfa 89 - Cinius
Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan Belgrad Kuşatması'nda kaledeki Sırpların çoğu İstanbul'a gönderilerek bugünkü Belgrad Mahallesi meydana getirilmiştir.
Malvarlığında çalınmış at bulunan şahıs bu atı sahibine geri vermeli ve yanına da aynı cinsten 9 at eklemelidir. Eğer bu cezayı ödeyecek durumu yoksa atların yerine çocukları alınmalıdır ve eğer hiç çocuğu yoksa kendisi şahsen koyun gibi boğazlanmalıdır.
Murat Kirik
Sayfa 53 - Cinius
190 syf.
·Puan vermedi
Murat Kirik’in Bir Solukta Tarih kitabı aynen ismindeki gibi bir solukta okunuyor. İçinde pek çok konu var, bazılarını ilk kez duyuyorum. Dili espirili , akıcı. Hitlerin Yunanistan’a kadar gelip de neden Türkiye’yi işgal etmediği ya da Turhan Sultan’ın kim olduğu , Kanuni büyük oğlu Mustafa’yı katletmeseydi neler olurdu ? gibi pek çok soruya cevap yazmış yazarımız. Sıkılmadan herkesin okuyabileceği bir kitap.
Sevgiyle, kitapla kalın..
190 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın esprili, akıcı, keyifli anlatımıyla tarihte zaman yolculuğuna çıkartan, ilginç olayların keyifli bir şekilde anlatıldığı ve tarihe duyulan ilginin kesinlikle artacağı harika bir kitap. Tavsiye ederim.
190 syf.
·15 günde·5/10
amatörce yazılmış bir kitap. daldan dala atlıyor. tarihle hiç alakanız yoksa ya da tarihi sevmiyorsanız belki ısındırmak adına işe yarayabilir ama fazla bir beklentiyle okunmaması gereken bir çalışma.
212 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabın adı: Kayıp Kültür
Yazarın adı: Murat Kirik
Okuyanın adı:Nezaket Topal
Sayfa sayısı "212

Kitabımızda binyıllar önce yaşamış beylikler,uygarlıklar ve kültürler anlatılıyor ben okumadım yazarın anlatımıyla o günleri yaşadım özellikle Göbeklitepe bölümünü okurken bu ne sanaatkârlık şimdi gidip görme isteğim dahada arttı desem yalan olmaz...

Sevgiyle kalın...
190 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabın adı: Bir Solukta Tarih
Yazarın adı: Murat Kirik
Okuyanın adı: Nezaket Topal
Sayfa sayısı: 190

Şimdiye kadar okuduğum tarih kitaplarından çok farklı keyifli,mizahi ve düşündürücü dille yazılmış ellerine sağlık Murat Kirik
190 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Öncelikle yazarı tebrik etmek isterim.Tarihçi olmamasına nazaran oldukça ciddi konulardan biraz mizah ekleyerek okuyucuyu sıkmadan tarihimizi anlatmasını oldukça başarılı buldum.Bu güzel eseri mutlaka okuyun dostlar kitabın ismi gibi bir solukta okuyacaksınız.Sevgili yazarımızın kalemi daim olsun...

Yazarın biyografisi

Adı:
Murat Kirik
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.