1000Kitap Logosu
Mürşide Toslak

Mürşide Toslak

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
49 Kişi
100
Okunma
12
Beğeni
2.365
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Mayıs 1991
Yaşamı
Mayıs 1991'de doğmuştur. Bilgisayar Mühendisliği okuduktan sonra mesleğini yapmamış ve tutkusu olan yazmaya yönelmiştir. Tarih, arkeoloji ve dinler tarihi ile ilgilenmektedir. Yasak Cennet ilk kitabıdır.
320 syf.
·
7 günde
·
6/10 puan
Soyadı bir günde değişen kızın hikayesi
İmparator, Mürşide Toslak'ın 2016 yılında ilk baskısını yapan kitabıdır,benim elime de bu yıl çok uygun bir fiyata geçince bir şans vereyim dedim ve okumaya başladım. Kitabın kapağı,tanıtım bülteni ve girişi fazlasıyla iddialıydı bunu kabul etmek gerekir. Konusu da fena değildi sonuçta derin konuları seven bir insanım malzeme de bol olunca çok sağlam bir kitabın ortaya çıkacağı beklentileriyle kitaba başladım. Giriş iddialı olsa da sonrasında kitap beklediğim kadar iyi gitmedi. Öncelikle dili aşırı sadeydi, yani kitap okumaya yeni başlayanlara önerilebilir diye düşünüyorum aynı zamanda kitapta bilgi olarak daha önce okumadım veya duymadım dediğim hiçbir şeye rastlamadım yazar bu konuda daha çok araştırma yapsaymış daha iyi olabilirmiş,aynı zamanda kitaptaki duygusal durumlarda yeterince yansıtılamamış,mesela Lir'in Ezra'ya duyduğu aşkı hissedemedim onun yerine yazarın anlatım tarzında bu durum bana alelade bir hoşlanma gibi geldi ama kitabın olay örgüsüne bakarsak öyle olmaması gerekliydi diye düşünüyorum. Aynı zamanda kitapta Lir çok fazla kesin konuşmuş ve çok defa tükürüğünü yalamak zorunda kalmış bunun da sık sık tekrarlanması rahatsız edici oldu. Buraya kadar olumsuz bulduğum tarafları yazdım şimdi de biraz olumlu bulduklarıma geçeyim. Öncelikle her ne kadar çoğu yerde heba edilse de güzel bir konusu var. Yazarın anlatım tarzın sürükleyici sayılabilecek durumda yani bu kitabı okurken çok da fazla sıkılacağınızı zannetmiyorum. Yazar sanırım Lir'in hikayesini bir seri yapacak devam kitaplarında bu hatalar giderilir diye ümit ediyorum sonuçta yazar kendini geliştirebilir. Ayrıca kitabın içinde şiirler de gayet hoştu. Kitabın imparator Salıgıa'ya ithafen 7 günahı temsilen 7 bölüm olması çok ilginç ve yerinde bir detay olmuş. Hatalarına rağmen bence imparator bir şans verilmeyi hak eden bir kitap. Neyse lafı çok uzattım size iyi okumalar.
İmparator
7.3/10
· 89 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
320 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Küçük bir kız yetimhaneye bırakılır.Onu üzen bakıcı veya arkadaşları çağrılıp,uzaklaştırılıyor.Kızın arkasındaki sır perdesi aydınlanırken.kitap Lir ile Ezra'nın aşk hikayesine dönüşüyor.Eski bir tarikatta olan Ezra'nın sırları ne ve aşkı nasıl son bulacak?
İmparator
7.3/10
· 89 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
7
480 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yazarın kitabına tesadüfen rastladım ve yorumları da güzel olunca ilgimi çekti. Temin eder etmez vakit kaybetmeden okudum. Türk yazarlarımızın bu türde kitaplar çıkarmaları ve neredeyse yabancı yazarların kitaplarıyla yarışabilecek kurguya sahip olması çok güzel bir şey. Yasak Cennet kitabı isminden de anlaşılacağı gibi (bazı kitap isimleri içerikle aynı olmuyor ama bu kitap ismi içeriği yansıtıyor ) melekler daha doğrusu düşmüş meleklerin hayatına hızlı bir giriş yapıyoruz. Spoiler içerir... Sıradan bir insan olan Aden’in tek gecede düşmüş bir melekle yolunun kesişmesiyle kendisini bir anda varlığından bile haberdar olmadığı bir dünyanın içinde bulması bir oldu. Yalnız yeni öğrendiği şeyleri hiç şaşırma belirtisi göstermeden çabuk kabullenmiş olması gözüme battı. Aden’in iki aşk arasında kalması ki ben genelde böyle kitapları o kadar çok sevmiyorum. Ama umarım ikinci kitabında Aden’in kalbi gerçekte ne istediğine karar verir diyorum. Ve gönlüm Liam’dan yana açıkçası  Kitap 2015 yılında basılmış ve aradan dört yıl geçmiş ama ikinci kitap hala yok. Ama ama neden yok. Umarım pek umutlu olmasam da unutulan bu kitabın devam kitabı da tez vakitte çıkar.
Yasak Cennet
8.0/10
· 12 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4