Muzaffer Ozak

Muzaffer Ozak

Yazar
9.9/10
32 Kişi
·
45
Okunma
·
36
Beğeni
·
607
Gösterim
Adı:
Muzaffer Ozak
Tam adı:
Elhac Muzaffer Ozak
Unvan:
Yazar
Doğum:
1916
Ölüm:
12 Şubat 1985
Karanlık gecede, kara taşın üzerinde dolaşan, kara karın­cayı gören ve ayağınının sesini işiten Allahu teala'dır. Zira, o karıncayı yaratan ve ona yaşama gücü veren Hâlık-ı mut­lak elbette bizlerin de her şeyimizi bilici ve görücüdür.
Kul hakkı yemek; domuz eti yemekten daha büyük bir günahtır. Zira, biri hukukûllah, biri kul hakkı. Allah hakkından vazgeçer, kul ise hakkından vazgeçmez.
1630 syf.
·1 günde·10/10
İrşad eseri, Sahaflar Şeyhi diye nam salmış Muzaffer Ozak'ın en önemli eseridir. Üç ciltten oluşuyor. Eser içerisinde değindiği konular ve konularla alakalı anlattığı hikayeler ve kıssalar ile başka bir benzerine rastlanılmayacak güzellikte ortaya bir eser çıkartmıştır.
Dili yazıldığı senelere göre orjinalinden okunduğu takdirde bile herkes tarafından rahatça anlaşılabilecek seviyede. Zaten Muzaffer Ozak'ı bu kadar popüler yapan unsurlardan biri de halka hitap konusunda oldukça başarılı oluşudur.
İrşad bir çok yabancı dile çevrilmiştir, şu anda bile Amazon gibi sitelere girdiğinizde yurtdışında yeni baskılarına ulaşabilirsiniz. Bizde ise sahaflarda bulabilirsiniz.
1630 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Hz. Muzaffer Özak tarafından 3 cilt olarak yazılan eseri, internet adresinden indirdim. Eserin yazım tarihi eski olmasına rağmen Türkçesi oldukça sade ve anlaşılır bir şekilde yazılmış. Kitabın ilk cildinde konulara göre ayrım yapılmış ve her konu sonunda da konuyla ilgili olarak hikayelere yer verilerek daha iyi anlaşılması sağlanmış. Kendi açımdan çok değerli bilgileri içeren bir kitaptı.
192 syf.
·10/10
"Bismillah-ir-Rahman-ir-Rahiym
Esirgeyen, bağışlayan, yarlığayan Allahu zül-celal vel-kemal hazretlerine hamdü senalar olsun"
diye açılan bu nadide kitap, önsöz, hikayeler, Muzaffer Efendi Hz.'lerinin şiirleri, mecazi aşk'tan ilahi aşk'a ilerleyen yolu, mürşid-i kamil ve müridin seyri-i suluk'undan örnekler, kıssalar, ayetler ile örneklendirilerek Aşk ile yazılmış ve yine Aşk ile soluksuz okunan bir kitap olmuş. Kitabın sonunda öyle güzel bir dua var ki, Muzaffer Efendi'nin sesini duyarak okudukça coşmamak mümkün değil. Hep istemişimdir böyle bir dua'nın yazılı olmasını. Güzel Allah'ım çıkardı karşıma, Muzaffer Efendi vesilesiyle. Yazan'dan editleyenden, yayınlayan, ciltleyen, her kimin emeği var ise hepsinden Allah razı olsun, iki dünyada da dua edenleri bol olsun. Sevgi ve muhabbetle..

Yazarın biyografisi

Adı:
Muzaffer Ozak
Tam adı:
Elhac Muzaffer Ozak
Unvan:
Yazar
Doğum:
1916
Ölüm:
12 Şubat 1985

Yazar istatistikleri

  • 36 okur beğendi.
  • 45 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 70 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.