Muzo

Muzo

Yazar
7.8/10
15 Kişi
·
51
Okunma
·
1
Beğeni
·
594
Gösterim
Adı:
Muzo
Tam adı:
Muzaffer Güsar
Unvan:
radyo programcısı
Hep soylerim; yan dairedeki kadin fuhus yapsa apartmandan kovdururuz;ama fuhus yaptigini alenen gordugumuz sohretlerin arkasindan gider imza aliriz. Trajikomik hakikaten.
Muzo
Sayfa 119 - Selis Kitaplar
Çünkü biz karşılık vermek ile izin vermek arasında saçma bir çizginin mağdurlarıyız.Birleşir isek dünyayı altüst ederiz.
216 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Tam Türk usulü bir kitap.
Kolay okunuyor ve anlaşılıyor.
Çünkü konular karikatürlerle desteklenmiş.
Eğitici, etkili, bilimsel ve neşeli.
Kitap 212 sayfa olmasına rağmen, öğlende okumaya başladım, ara da verdim ve gece 24.00 de bitirdim.
Günümüz insanının, psikolojik sorunları olmasa bile, davranış bozukluğu olanları anlayabilmesi, tahammül edebilmesi, destek olması açısından verimli bir eser.
18-80 yaş arası her bireyin okuması için önerebilirim. Bilimsel tanım, akademik lisan ile anlaşılması zor bir kitap değil.
Toplumdaki biyolojik değil, psikolojik çeşitliliği incelemiş, davranış bozukluklarının nedenlerini araştırmış bir kitap.
Hava durumunu dinleyip, yağmurlu olduğunu öğrenince kızmıyor ve tedbir olarak şemsiyemizi yanımıza almak nasıl doğal bir eylem ise, toplumda psikolojik sorunlu insanları da normal karşılayıp hazırlıklı olmak gerekiyor.
Toplumun velisine hayran olduğumuz gibi, delisine de tahammül gerekiyor.
Kısa bir ömüre hepsini sığdırmak zorundayız.
Başka ne yapabiliriz ki, dünyayı biz döndürmüyoruz ve varoluşa bir müdahalemiz olamıyor.
176 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitap, fenomen radyocu Muzaffer GUSAR nam-i diger "Muzo"nun sundugu Muzo Ile Yastik Sohbetleri'nden almis ismini.

Fanatik bir takipcisi olmasam da radyoda denk geldigimde istasyon degistirmek yerine dinlemeyi tercih ettigim programcilardan kendisi.

Kitap hayat oykusu seklinde yazilsa da cogu yerde programdan yarim kalan taslamalara devam ede durulmus.

Her ne kadar program devami olarak gordugum kisimlarin burada olmasini ozumseyemesem de nitekim bahsettigimiz kisi "Muzo" ve tarafindan; program arkasinda bu adam nedir kimdir ne hisseder nasil yasar bugunlere nasil gelmistir nerelerden gecerek gelmistir gibi sorularin samimi sekilde aydinlatildigi sohbet havasinda bir yazin.

Keyifle okudum.
216 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Kıtabın ıcerıgı bas belası,fesat,paranoyak,hısterık,pasıf,negatıvıst agresıf,streslı kısılerle nasıl basacıkabılecegımızı ve ayrıca kendımızede tanı koyabılecegımız bır rehber kıtap olmus.Akıcı ve kelımelerı yormadan yazmıs yazar.Kıtap sayfalarında konuya degınmeye baslamadan once mızahı karıkaturlerle konulara gırıs yapması basarılı olmus.Herkesın alıp okuyabılecegı bılınclenebılecegı bır kıtap olmus.Benden soylemesı elınızın altında herzaman bulunsun derken acıp okumayı ıhmal etmeyın. ; )Bu arada kıtabı tekar bastan okuyarak bır 23:30--02:40 sularında bıtırdm.
216 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Çarçabuk okunan ve insan psikolojisi hakkında gayet anlaşılır bir kitap..Okumanızı tavsiye ederim..Çevremizdeki arızalı tiplerle (belki de kendimizle) nasıl başa çıkabileceğimizi bize öğreten bir kitap.Kesinlikle ondan -oranını bilmediğim bir ölçüde istifade ettim..
216 syf.
·Puan vermedi
Karikatürlerle şirin bir anlatım kazandırılmış, çok eğlenceli bir kitap. Narsist, paranoyak, fesatlar ve bilumum kımıl zararlılarıyla mücadele rehberi. Ben okurken çok eğlenmiştim. Tavsiye ederim. ️
216 syf.
·4 günde·7/10
Kişilik bozukluklarının analizi yapılmış.
Yazar ciddi, tanıtıcı bilgiler verirken esprili bir dil de kullanmış.
Karikatürlerle eğlenceli hale getirilmiş.
Terim, açıklama, kavram vb için çok kafa yorup irdelemeden, zevkle okunacak bir kitap.
159 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Çünkü biz karşılık vermek ile izin vermek arasında saçma bir çizginin mağdurlarınız .Birleşir isek dünyayı alt üst ederiz.
Yazarın kendine ait öznel ve bu öznelliğinde düşündüren tekniği takdire şayandır.
Gerek politik,gerek sevgi,gerek,sokak çocukları,gerek aşk,gerek kedi,gerek tavşan gerek ekmek derdi,gerek te bütün bunların karışımıyla ortaya çıkan edebi lezzetin tadına bakmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca değerli yazarın, kitabı yazarken yeraltından verdiği notlar ile yeraltı yazarları ile sohbet havası oluşturması esere ayrı bir güzellik katmıştır.
216 syf.
·Beğendi·7/10
Arızalı olarak bahsedilen kişilik bozukluğu sahibi insanlar hakkında özet olarak açıklama ve onlara karşı davranış önerileri sunulmuş. Açıkçası kitabın içeriğinden ziyade grafikleri hoşuma gitti. Anlatım güzel fakat daha da detaylı olsaydı hatta örneklere yer verilseydi tadından yenmezdi. Yine de kesinlikle alınabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muzo
Tam adı:
Muzaffer Güsar
Unvan:
radyo programcısı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 51 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 68 okur okuyacak.