Myra Eljundir

Myra Eljundir

Yazar
7.5/10
11 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
194
Gösterim
Adı:
Myra Eljundir
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
400 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Çok farklı bir kitaptı.
İzlanda'daki bir yanardağın etkisiyle özel güçlere sahip olan çocuklar var. Bunlara yanardağ çocukları deniyor. Her yanardağ çocugunun yeteneği ve yeteneğinin boyutu değişiyor. Kaleb bir empatik ve en güçlülerinden biri.
Bütün yanardağ çocukları iyi değil tabi. Yeteneklerini kötülük için kullanıp normal insanlar için tehlike oluşturanlar büyük bir çoğunluğu oluşturuyor. Bu sebeple kendilerine Gözcü diyen bir askeri örgüt bu yanardağı çocuklarını takibe alıp gözlemliyorlar ve müdahale ediyorlar.
Kitap ilahi bakış açısıyla yazılmış. Ama farklıydı. Yani aynı anda farklı yerlerde olan olayları okuyabiliyoruz zaman zaman.
Fransızcadan çevrildiğinden dolayı sanırım, dili başta çok değişik geldi. İlk 100 sayfadan sonra alıştım. Zaten dili farklı gelsede olaylar o kadar çekiciydiki devam ettim.
Başta da dediğim gibi kitap çok farklı ve çok güzeldi. Özellikle sonu çok iyiydi. Devamını çok merak ediyorum.
Farklı bir kitap okumak isteyenlere tavsiye ederim. :)
400 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Fantastik bir kurgu ve güçlü bir başlangıç. Bildik yazarların dışında bir yolculuğa çıkmak için doğru bir seçim. Elbette gerilim tarafında bir Koontz ya da fantastik tarafında bir Tolkien değil. Beklenti de öyle olmamalı. Ancak, İzlanda manzaraları için bile değer. Farklı.
400 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Dikkat! O, kalbinizi çalmak üzere...
.
On dokuz yaşındaki Kaleb bir empatik olduğunu keşfeder. İnsanların duygularını hissedebilir ve onları manipüle edebilir. Hatta bizi, bizden daha iyi tanıyabilir. Bu da onu karşıkonulamaz biri haline getirir. Çünkü ne kadar uğraşırsanız uğraşın, onu sevmemek elde değildir. Kaleb asla durmayacak. Kontronü kaybedip her şeyi mahvedene kadar. Annesinin doğduğu ülke olan İzlanda'da patlayan bir yanardağ ile Kaleb'ın güçleri ortaya çıkar ve bu güç Kaleb'ı gitgide zehirler. Henüz güçlerini tamamen keşfetmeden Yanardağın Çocukları'nı öğrenir. Kaleb'ın sürükleyici ve bittikten günler sonra bile aklınızdan çıkmayacak serüveni ile Kaleb, kesinlikle okunmaya değer bir kitap.
.
Kaleb kitabının aslında ikinci kitabı var. Ancak henüz Fransızca'dan Türkçe'ye çevrilmedi ve bu beni çok üzüyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Myra Eljundir
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 21 okur okuyacak.