Nancy L Murdock

Nancy L Murdock

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
189
Gösterim
İnsanlar sınırlandıklarında "hırsla" mücadele ederler ve özgürlüklerine kavuşurlar. Tehlikede olduklarında uzaklaşırlar ya da tehlikenin kaynağına saldırırlar. Bu tür davranışlar muhtemelen nefes alma, yemek yeme, terleme gibi doğuştan genetikle getirilen donanımların bir bölümü olarak, yaşamsal bir öneme sahip oldukları için geliştirilmiştir.
Sadece ölü insanlar bir davranıştan tamamen kaçınabilirler. Yani davranışı zamanla geçersiz hale getirmek, onu tamamen ortadan kaldırmayı denemekten daha iyidir.
"Önemli olan kişinin ne ile doğduğu değil, malzemelerinden nasıl yararlandığıdır." Burada Adler'in söylemeye çalıştığı asıl şey şudur; kişinin genetik ya da biyolojik mirasının ne olduğu değil, onun ne yaptığı önemlidir.
Nancy L Murdock
Sayfa 110 - Nobel Akademik Yayıncılık; Ekim, 2016
"Açıkça görebiliyorum; ki Sokrat bir çeşit safsatacıdır. Plato genellikle aptal bir idealisttir. Kant, Tanrıyı önce cesurca dışlamıştır sonrada korkakça arka kapıdan içeri almıştır. Freud berbar bir genelleyicidir. Jung ise çok zekidir ama pasaklı bir mistik düşünürdür. Wilhelm Reich oldukça psikotiktir. Carl Rogers çok iyi bir insandır ama lanet olası korkak bir bebektir."

Albert Ellis
696 syf.
·4 günde
Bizim davranışlarımızın, düşüncelerimizin ve duygularımızın fonksiyonda bulunmamızı nasıl etkilediği hakkındaki görüşünü bu kitapda bula bilirsiniz. İnsanın motivasyona getirecek şeylerin neler olduğu göz önünde bulunduruluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nancy L Murdock
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.