Necla Tuzcuoğlu

Necla Tuzcuoğlu

Yazar
7.3/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
113
Gösterim
Adı:
Necla Tuzcuoğlu
Unvan:
Yrd. Doç.
Sosyokültürel seviye oranı düştükçedayak oranı artmaktadır.
Kişinin kendini ifade etmekte yetersiz kaldığı durumlarda başvurduğu bir güç göstergesi olmakla birlikte acizliğin de ifadesidir.
Sonuç olarak anne ve babalar ödülde ve cezada abartıya kaçmamalı, çocuğun yaptığı davranışla orantılı ödül ve cezaları tercih etmelidirler.
Abartılı oyuncaklar almak çocukları doyumsuz yapar. Doyumsuz çocukları mutlu etmek zordur.
Ayrıca hiçbir anne baba ömür oyu çocuğunun her istediğini, istediği zaman alma garantisini de veremez. Çocuğun her istediğine ulaşamayacağı ortamlara da hazırlanmasında yarar vardır.
Anne ve babaların en çok zorlandıkları sorun, çocuklarına uygun şekilde belirlenmiş, tutarlı ödül ve ceza vermekte yeterince bilinçli olmamalarıdır.
175 syf.
·23 günde·Beğendi·8/10
Anne ve babaların çocuklarının eğitim sürecinde başucu kitapları arasında olması gereken çok faydalı bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Anne baba olmak kolaydır. Ama ciddi manada hakkıyla analık babalık yapanların sayısı ne yazık ki azınlıktadır. İşte hakkıyla ana baba olmak için de çoçuğa güzel bir rol model olmak lazım. Kitaptaki gördüğüm eksiklik Dini bakımdan eğitim hususunda fikir vermeyişi onun haricinde diğer konulara çok güzel değin iş ve açıklamış. İyi okumalar

Yazarın biyografisi

Adı:
Necla Tuzcuoğlu
Unvan:
Yrd. Doç.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.