Nicholas Harris

Nicholas Harris

Yazar
8.9/10
11 Kişi
·
26
Okunma
·
2
Beğeni
·
34
Gösterim
Venüs Güneş sistemindeki en sıcak gezegen. Yoğun atmosferi ve onu bir battaniye gibi saran gazlar, ısının kaçmasına engel oluyor. Venüsteki sıcaklık,atmosferin etkisiyle gece ve gündüz aynı kalıyor. Merkürün gündüzleri de çok sıcaq, ama geceleri sıcaklık - 170dereceye kadar düşebiliyor.
Uzaydaki en yakın komşumuz olan Ay, Dünyanın çeyreği kadar büyüklükte bir kaya parçasıdır. Dünyanın çevresindeki dönüşümünü tamamlaması 27gün sürüyor,
Büyüklüğü 1300 tane Dünyaya eşit olan Jüpiter, diğer tüm gezegenlerin toplamından bile daha büyük. Jüpiterin ünlü Büyük Kırmızı Lekesi 300 yıldır devam eden bir fırtına ve Dünyanın 3katı büyüklüğünde.
Yüzeyini kaplayan kırmızımsı tozdan dolayı, Mars Kızıl Gezegen olarak biliniyor. Fırtınalar tozu dağıtdığında, yüzeyinde koyu renk bölgelerde göze çarpıyor.Dünyada olduğu kimi Marstada kuzey ve güney kutbunda buz parçaları bulunuyor.
Jüpiterin uydularından biri olan lo'nun yüzeyi, volkanlar ve erimiş kaya havuzları ile kaplı. Patlayan volkanlardan 300 kilometre yükseğe kükürtdioksit fışkırıyor.
32 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Yaşım bu kadar küçük değil ama icimdeki çocuk bu yaşlarda. Keyifle okudum ve bana genel bir bilgi kattı. Detaylı kitapları okumadan once bunu okumak cok eğlenceli olacaktır bence. Iş bankasının böyle güzel kitaplar yapmasını gönülden destekliyorum. Tebrik ederim cok guzel bir iş Seriye devam edeceğim.
32 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Keyifle okuyup miniklerimiz için çok yararlı bulduğum bir seri ❤ Su gibi akıyor ve oldukça bilgilendirici. Başlangıç seviyesi için harika bir kitap. Tavsiye ederim. Sizlerde okuyun.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.