Nick Seluk

Nick Seluk

Yazar
8.3/10
30 Kişi
·
54
Okunma
·
0
Beğeni
·
101
Gösterim
Adı:
Nick Seluk
Unvan:
Yazar
-Neden masallar artık "Sonsuza dek mutlu yaşadılar" diye bitmiyor?
-İnsanlar her şeyin birdenbire mükemmel hale geldiğine nasıl inansın?
-Peki sen olsan nasıl sonlandırırdın?
-"Hayatın inişleri çıkışları oldu ama emeklilikleri için kenara para koymayı başardılar"
Kalp:Her şey ne zaman harika olacak?
Beyin:Peki ya zaten öyleyse,harikanın ne demek olduğu düşüncesine saplanıp kaldığımız için gerçek hayat bize alelade geliyorsa?
Kalp:Mutsuz hissediyorum. Ama mutlu gibiyim de!
Beyin:Çünkü çocukluğumuzdan güzel bir anı hatırladım. Buna nostalji denir. O anıyla mutlu olursun ama aynı zamanda o ana özlem de duyarsın.
Kalp:Yine öyle bir an yaşamak istiyorum! YENİSİNİ nereden buluyoruz?!
Beyin:Bilmiyorum. Keşke bilseydim.
Kalp:Daha iyi düşün! :/
BEYİN: Neden her şeyden duygusal olarak etkileniyorsun?
KALP: Çünkü insanların canları yandığında nasıl hissettiklerini düşünmeden edemiyorum...
Sonra ben de onlar gibi hissetmekte başlıyorum!
BEYİN: Empati kendine zarar verir. Başka insanlar için o kadar endişelenmemelisin.
Başkalarının sorunlarına üzülemeyecek kadar çok sorunumuz var bizim!
KALP: Dur! Empatin devreye giriyor. Kendimi... BENCİL hissediyorum !
Brain: Let's say you could get into the mind of ANY ONE person and know everything they know. Who would you choose?
Heart: That squirrel.
Brain: You could choose da Vinci, Einstein, Shakespeare... but instead you choose a squirrel.
Heart: Yep! That one. He seems really happy.
Beyin:İhtiraslarının olması lüks müdür sence?
Kalp:İstediğin şeyin peşinden gitmek lüks değildir! Gerekliliktir! Her şeye senin karar vermene müsaade etsem rahatımız yerinde olurdu ama asla EKSİK PARÇAMIZIN peşinden gitmezdik!
Beyin:Eksik olan nedir tam olarak?
Kalp:Tutku!
144 syf.
·10/10
Yine yüzümüzü güldürecek çok tatlı bir karikatür kitabı yorumu ile geldim.2 kitaptan oluşuyor.Birinci kitabı Kalp Ve Beyin'in aksine bu kitapta diğer organlar da var.Örneğin göz,diş,bağırsak gibi.İkinci kitabında böyle çeşitlendirilmesi çok hoşuma gitti.Yüzümde hep bir gülümseme ile okudum.Bazi yerleri çok öğretici idi.Daha doğrusu farkındalık sağladı,özellikle sonlara doğru.Gerçekten kendimi gördüm kalp ve beyin ikilisinde.Hem yetişkinlere hem çocuklara hitap eden bu kitabı tavsiye ediyorum.Umarım sin sayfada yazdığı gibi kitabın bitişi sadece bir aradır.
144 syf.
·Puan vermedi
Kalp ve Beyin #starkyorumluyor
Kalbimiz canımızın istediğini yaparken, beynimiz mantıklı olana iter bizi. İşte hayatımızda var olan bu tarz durumları The Awkward Yeti’nin komedi anlayışıyla karikatürize ettiği bu kitapta bulabiliriz. Kalbe aşık olup, beyni itici bulduğumuz anda, kendi beynimiz “Haklı ama!” diyerek iç sesimizi susturuyor. Kitaptaki karikatürleri okurken yüzünüzden tebessümün eksik olmayacağı, zaman zaman kalbin yaptığı şapşallıklara kahkahalarla eşlik edeceğiniz, hayatınızdan esintiler bulacağınız bu kitabı hepinize tavsiye ediyorum. Mutlaka okuyun ve gündelik hayatınızdaki kalp-beyin çatışmasını bu mükemmel karikatür kitabında keşfedin.
144 syf.
Brain'i Brian şeklinde okumadığım zamanlarda okumaktan keyif aldığımı söyleyebilirim ama kitap kendimi gerçekten kötü hissettirdi. Mizahi yönü olduğu kesin karikatürlerin ama bu güldüren bir mizah değildi. Aksine bolca kara-mizahla doluydu. Ne kadar düşünmeyi reddettiğim şey varsa hepsini okuduğum süre boyunca gözüme soktu kitap. Ama bunu kötü bir kitap olduğu için yapmadı, aksine oldukça başarılıydı. İkincisi de elimde var ama kaçındığım her şeyi çıktıkları yere göndermeden okuyabileceğimi zannetmiyorum.
144 syf.
Kalp ve Beyin kitabı yaşadıklarımızı güldürerek gözümün önüne serdi. Bazı yerlere de kinayelerini eklemeyi unutmadan güldürdü hemde. Bazı zamanlarda beyin olurken bazı zamanlarda da kalp oldum. Gerçi hangimiz kalp ve beyin arasında kalmadık değil mi ? İşte bu durumu Nick Seluk başarılı bir şekilde ele almış.
.
Bu kitapta bu eski düzenine ek olarak vücudumuzun diğer çalışanlarına da ses vermiş. İnkar etmeye çalıştıklarımızı kahkaha ile yüzümüze vurmaya devam ederken henüz burda bitmediğini söylüyor yazarımız.
.
Sizde kafanız çok bunaldığında tercih edebilirsiniz.️
Ruta S.
Ruta S. Heart and Brain: Gut Instincts: An Awkward Yeti Collection'u inceledi.
144 syf.
İlk kitabı çok sevmemiştim. Çünkü bir komedi kitabından çok anksiyeteme oynayan bir içeriği vardı. Komik olarak gösterdiği şeylerin hiçbiri komik değil, aksine oldukça moral bozucu şeylerdi. Bu kitabı da her ne kadar ilk kitabın anksiyetemi depreştirmesinden dolayı okumak istemesem de listeden çıkarmak için okudum. İki defa elime almamla bitti kitap ama her elime alışımda kaç sayfa kaldı diye bakmaktan ve neden hala bitmediğini düşünmekten kitaptan hiç zevk almadım okurken. İlk kitaptan çok daha depresifti. Sürekli kalbin saçma şeyler söylemesi ve beynin verdiği uzun mantralar ve üzerine diğer organların sürekli araya girmesi gerçekten oldukça sıkıcı hale getirdi kitabı.

Yine aynı yayından çıkmış "Sarah's Scribbles" koleksiyonunu beğenip benzer kitaplar okumak ve eğlenmek istiyorsanız -benim gibi- bu kitapları okumanızı tavsiye etmem.
144 syf.
·Puan vermedi
#kitapyorumum KALP VE BEYİN - The Awkward Yeti~Nick Seluk
.
Hangimiz duygularımız ve mantığımız arasında kalmadık ki? Yani kabul edelim öfkelendiğimiz de patronumuza yumruk atmıyorsak bunun nedeni beynimiz. Ama yumruk atmayı düşünüyor olmamız da ah ah o belalı kalbimiz
.
Bir karikatür kitabı olan Kalp ve beyin Dilara Anıl Özgen'in çevirisiyle Pegasus Yayınevi'nden evlerimize girmek üzere mağazalarda satışa sunuldu. ‍️‍️
.
Kısaca kitabın konusundan bahsedeyim. Adından da anlaşılacağı gibi kalp ve beyin arasındaki durumları mizahla harmanlayıp bize sunmuş yazarlarımız. Her sayfası ayrı bir konu ve ayrı bir komedi. Kitabı okurken kendinizden bir parça bulacak ve "kalbi söküp atamıyor mıyız" diyeceğiniz anlar olacak. Lakin yapmayın. Kalbin önemi de kitabın içinde mevcut Aman diyeyim kaçırmayın kitabın verdiği mesajları
.
#kitapsever #Reading #book #pegasusyayınları #theawkwardyeti #Nickseluk #kalpvebeyin #heartandbrain #kitaptavsiyesi #kitapalıntıları #bookstagram #bookstagramer #kitap#kitapkurdu #dilaraanılözgen #kitaptavsiyem
144 syf.
·Beğendi·10/10
Çok doğru tespitlerin yer aldığı çok eğlenceli bir kitap. Keyifle okuyacağınızdan emin olabilirsiniz. Kaliteli çizimlerin bulunduğu kitap karikatür tarzında hazırlanmış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nick Seluk
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 54 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.