Nil Sefa Öneş

Nil Sefa Öneş

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
2
Beğeni
·
598
Gösterim
Adı:
Nil Sefa Öneş
Unvan:
Türk Yazar
Zor işte! Hayatın oyun alanında oynayacaksan kuralları da önceden bilecek, ona göre oynayacaksın. Yoksa bir tufan alıp götürür seni. Sonbahar yaprakları gibi savrulursun; bir o yana bir bu yana. Sonra acı denilen ciğeri beş para etmez sabıkalı kalleşte bırakmaz yakanı. Sabıkalı ya bir kere muhakkak bir kere de sana dokunacak, muhakkak. Kaçış yok!

#nilsefaöneş #radinefsanesi #alıntı
200 syf.
·3 günde·6/10
Yalnızlıkla hayatı devam ederken gerçek aşkla tanışan ve sonradan aşkını kaybetmesiyle büyük bir aşk acısı çeken bir kadının hayatı üzerine yazılmış bir aşk hikayesi. Herkesin bir ruh ikizi var düşüncesini finalinde ortaya koyan bir kitap. Aşk severler için okunabilir. Keyifli okumalar
200 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
RADİN EFSANESİ

“Hayat, biz kendimiz hakkında planlar kurarken kendi düşüncelerini uygulayan bencil bir sistemdir.”

“Yalnızlık yanında kimsenin olmaması değildir; yalnızlık çevrende bir sürü insan olmasına rağmen anlaşılmamaktır. Bence yalnızlık bu, anlaşılamamak.”

“Bazen hayat sana fazla seçenek sunmaz. Hayatın sana fazla seçenek sunmaması gibi hayatına ambargo konulması da hiçleştirir insanı. Kendi benliğini ararken, başka insanların seçeneklerinde yaşamak zorunda kalırsın. İşte insanın gerçek ölümü o zaman başlar.”

“Herkes bu dünyada bir şeyler arar. Herkes bu dünyada bir şeyler kaybeder. Hiç kimse ne aradığını bulamaz! Bulsa vakit geç olur ya da bir şeyler hep eksik.”

Ceylin, Eren, Zümre, Kamer bey, Ceylin’in annesi, Radin’in annesi ve Radin ile farklı yaşamlarda beraber olduk. Hoş bir eserdi, sıkılmadan okudum ve bazı önemli bilgileri kendime not ettim. Eser 200 sayfa olmasına rağmen o kadar çok not çıktı ki hepsi birbirinden guzel.

İki farklı hayatların insanları olan Ceylin ve Radin, biri dini inancı olmayan bir ailenin kızı diğeri dini inancı olan bir ailenin evladı… Ceylin’in Kamer bey yüzünden çocukluğunu bile yaşayamaması, oyunlar oynamak istediğinde fakir oyunlarını oynama demesi ve buna engel olması üzücüydü… Ceylin’in ilginç rüyalar görmesi ve onların gerçek ile bağlantılı olması çok farklı bir konuydu. Rüyalarımız aslında bizlere çok şeyler anlatıyor ancak bazen anlam kuramıyoruz… Radin ile yaşayamadığı çocukluğu yaşaması, ailesinden görmediği sevgiyi ondan görerek, hissederek yaşaması ve ondan din ile ilgili bilgiler öğrenmesi güzeldi. Hatta din ile ilgili bilgilerde Adem ve Havva ile olan konuda bazılarını bende bilmiyormuşum. Kitapta okuduktan sonra nette bende araştırıp daha ayrıntılı olarak okudum.

Eserde Barış Manço’nun geçtiği kısımda hoş olmuş, çok sevdiğim bir sanatçıyı eserlerde konu olarak görmek harikaydı. Domates, biber, patlıcan ve korna sesi :D . Unutulmaz insanlarımızdan, yüreği güzel olan insanlarımız unutulamaz…

Eseri okurken arka kapağı seslendirmeyi istedim ancak zaman olmadığı için uygun zamanda seslendireceğim ve içinde iki bölümü de seslendireceğim. Yine farklı bir kitapta, farklı yaşamlar ile birlikte olmak güzeldi. Yazarımızın eline yüreğine sağlık. Nice güzel eserlerde birlikte olmak dileğiyle…

#nilsefaöneş #radinefsanesi #okudumbitti

Yazarın biyografisi

Adı:
Nil Sefa Öneş
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 8 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.