Nisa İnci

Nisa İnci

Yazar
8.7/10
11 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
38
Gösterim
“ ...Aslında tek yaptığım şey problemin kaynağını görmeni sağlamaktı. Hem DOĞRU SORU’ları sormazsan, DOĞRU CEVAP’ları bulamazsın. “
192 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10
Kitap kodlamayı anlatıyor. Dorothy'nin yolda bulduğu bir gözlüğü takması ile yaşadığı maceraları anlatıyor. Kitap sayesinde kodlamayı biraz daha öğrendim.
192 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Oz Yazılımcısı.... Adı bir yerlerden tanıdık geliyor değil mi? Evvet Oz Büyücüsünden. Eeee, bu kitap o zaman kopya mı diye bir soru geliyor aklına değil mi? Tüm bu ön yargıları bir kenara koy ve bu yazıyı oku. Oz Büyücüsü'nden uyarlanan ve kodlama ile harmanlanmış bir macerada kendinizi buluyorsunuz. Karakter hem klasikteki gibiler hem de aşırı günümüzden biriler. Her şey Dorothy'in Oliver Zomato ile tanışmak istemesiyle başladı. Oliver Zomato ise dünyaca ünlü bir yazılımcıydı ve Dorothy onun en büyük hayranı. Ama babasını ikna edemeyince kendini evden dışarı attı. Üniversitenin bahçesinde bir gözlük buldu ve gözlüğü takmasıyla...
Kendini başka bir diyarda buldu ve bir adamın tepesine düşmüştü. Buradaki herkes normalden biraz farklıydı. Bu durumdan pek hoşlanmayan Dorothy eve dönmenin yolunu aramaya başladı. Herşeyi bilen F8 bile evinin yerini bilmiyordu. O zaman sarı tuğlalı yolu takip ederek Oz'a sormalıydı. Yolda bir korkuluk, bir robot adam ve bir aslan ona yolda katıldı. Ve bu minik grup ile türlü türlü maceralar yaşadılar. Oz'a ulaştıklarında herkes problemini söyledi. Oz da çözümü onlara kendi kendilerine buldurttu. Ve Filmin koptuğu yer, Dorothy'in sorusu... Meğersem tüm bu diyar bir sanal gerçeklik oyunun parçasıymış. Günlerdir ailesinden uzakta olduğu sanan Dorothy sadece birkaç saat geçirmiş. Ve bu oyunun yazılımını ise Oliver Zomato yapıyormuş. Dorothy'nin "Woooww" dediğini duyuyorsunuz değil mi?
Peki bu minik özetin dışında kitap kodlama mantığından oluşuyor ve ufak örneklerle nasıl olacağını gösteriyor. Didaktik ve düz bir anlatım ile kodlamayı anlamak zor ve yetersizken hikayeyi kodlama üstüne kurmak harika bir şey olmuş Eğer kodlama mantığını kavramak istiyorsanız bu kitap bir harika. Emin olun sizde okuyunca anlayacaksınız ne demek istediğimi.
192 syf.
·Puan vermedi
Çocuklara kodlamayı öğretmek için güzel bir kitap. Ancak çocuklarının okumasını isteyen ailelere tavsiyem birlikte beyin fırtınası yaparak okumaları. Bu sayede katbekat daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.