1000Kitap Logosu
Noelle Stevenson
Noelle Stevenson
Noelle Stevenson

Noelle Stevenson

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.8
99 Kişi
167
Okunma
2
Beğeni
125
Gösterim
Unvan
Yazar, İllüstratör
Doğum
Columbia, Güney Carolina, Amerika Birleşik Devletleri, 31 Aralık 1991
Yaşamı
Noelle Stevenson, Amerikalı bir karikatürist ve animasyon yapımcısıdır. Fantezi çizgi roman Nimona ve çizgi roman Lumberjanes ile tanınır ve her ikisi için de Eisner Ödülü kazandı. Ayrıca, televizyon dizisi She-Ra ve Güç Prensesleri'nin yaratıcısı, şovmen ve yönetici yapımcısıdır.
Mert Gündüz
Nimona'yı inceledi.
272 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Merhabalar, Öncelikle kitaba bayıldım.Önceden marvel ve yürüyen ölüler çizgi roman geçmişim olduğu için okumakta çok zorlanmadım. Kitabı okurken sanki bir animasyon filmi izliyormuş havasıyla gittiği için çok keyifliydi.Şimdi gelelim bizim Nimona'mıza.Kendisinden kısaca bahsetmek gerekirse ; kendisi bir şekildeğiştiren ve Lord Blackheart'ün yardımcısı. Kitabı okurken Nimona ile arkadaş oldum,yaptığı espriler ile güldürdü, bazen de hüzünlendirdi.Kitabın dili sade ve akıcı olduğu için sanki Nimona ile yıllardır tanışıyorum ve çok sevdiğim bir dost ile kitabın içerisinde yaşıyorum gibi oldu. Kitap bittiğinde de bir dostumdan ayrılmış gibi içim burkuldu bu yüzden. Kitabın sonu bana yüzüklerin efendisi kralın dönüşü filmini anımsattı. Orada da kötü olmuştum Frodo Baggins ve Samwise vedası olduğu için. Kitap hakkında söylemem gerekirse bence kesinlikle okumalısınız. Yazara bana Nimona gibi bir dost kattığı için teşekkür ediyorum. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.
Nimona
8.8/10
· 166 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
‍zeynep
Nimona'yı inceledi.
272 syf.
·
9/10 puan
“gerçek düşmanlarınız sizi ezen korkuyla itaat ettirenlerdir.” ilk kez çizgi roman okumuş olmanın heyecanını sizinle de paylaşmak istiyorum. kargo gelir gelmez bu güzel kitap için hazırlanıp kahve içmeye gittim ve kitabı kahvemi bitirene kadar neredeyse bitiriyordum :) o kadar güzel o kadar akıcıydı ki bitmesine kıyamadığım için yarıda bırakıp bir gün daha uzattım bu okumayı. çizimlerine özellikle bayıldım. canım sürekli çizgi roman okumak istiyor keşke bu kadar pahalı olmasa :( herkese mutlaka öneriyorum. daha önce çizgi roman okumadım acaba sever miyim gibi ikilemleriniz varsa da bu kitap denemeniz için bir numara olabilir.
Nimona
8.8/10
· 166 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Sıla
Nimona'yı inceledi.
272 syf.
·
26 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Nimona ... Bir şekil değiştiren . Bu kitabı alırken çizgi roman olduğunu bilmiyordum . İlk defa çizgi roman okudum ve martı yayınevi çok güzel basmış . Yaprak kalitesi çok güzel . Bu kitabı bu kadar uzun sürede okumadım aslında sınav dönemim olduğundan ara verdim . Çizgi roman okuyanlara ve okumak isteyenlere tavsiye ederim . Çok bir olay yok ( bu yüzden konusunu yazmayacağım ) ama kütüphanede bulunabilir bir kitap bence . Vee kitabı bitirdikten sonra ikinci kitabı varmı diye bakayım derken yazarına baktım ve yazarı She- ra ( yeni versiyonu ) 'nın yaratıcılarından biri . Umarım Martı yayınevi Noelle Stevenson'un kitaplarını daha çok basar .
Nimona
8.8/10
· 166 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2