Nur Eren

Nur Eren

Çevirmen
8.2/10
227 Kişi
·
529
Okunma
·
0
Beğeni
·
37
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
Knight 'ın acılarla sefaletle geçirilen çocukluğundan sonra kaçırılması ve 11 yıl boyunca esir tutulup tacizlerle tecavüzlerle geçen yürek burkan öyküsü.
Okuyun
Okunmasına vesile olun kendinizi onun yerine koyun...Bakın bakalım siz bunları yaşasaydınız bu kadar güçlü olabilecek miydiniz ?
Şahsım adına yaşadığı en küçük olayın bile düşmanınım başına gelmesini istemem.
:( :(
288 syf.
·Beğendi·10/10
Spoiler İçerir !
Michelle Knight yazdığı bu kitapta başından geçenleri anlatıyor. Keşke böyle şeyler yaşamamış ve bu kitap hiç ortaya çıkmamış olsaydı diye düşünmekten kendimi alamadım.
Michelle Knight küçük yaşta aile üyeleri tarafından tecavüze uğruyor. Daha sonra lisedeki erkek arkadaşı tarafından hamile kalıyor ve evdeki durumlara dayanamadığı için evden kaçıyor. Bu kaçış fazla uzun sürmüyor ve eve geri dönüyor. Bebeğini doğurmaya karar veriyor. Doğurduktan sonra çocuğuna sefalet içinde bakamadığı için Sosyal Güvenlik çocuğunu anneden koparıyor. Buluşma yerine gidebilmek için her yolu deneyen Michelle bir türlü gideceği yeri bulamıyor ve işte bu noktada Ariel Castro kendisinin onu gitmek istediği yere götüreceğine inandırarak türlü işkenceler edeceği kabus eve götürüyor. Burada türlü işkence,taciz ve tecavüzlere maruz kalıyor. Kaçırıldıktan yaklaşık 1 yıl sonra adam 2 kızı daha eve getiriyor. 11 yıl tutsak kalıyorlar ve içlerinden kurtulabilme umudunu asla eksik etmiyorlar. Michelle her zaman oğluna kavuşabilme düşüncesiyle ayakta kalmaya çalışıyor. 11 yıl sonunda nihayet özgürlüklerine kavuşuyorlar.
Bu kitabın yazılmış olması bile yazarımızın ne kadar güçlü olduğunun kanıtı. Her sayfasını üzülerek ve tüylerim ürpererek okudum. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir kitap oldu benim için. Merak edenler okuyabilir.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Henüz 21 yaşında bir kadının bu yaşına kadar bile başına gelenler inanılmaz iken asıl dehşet bundan sonraki 11 yılda gerçekleşiyor. Michelle Knight kendisiyle birlikte iki kadının daha kaçırılıp tutsak edildiği evdeki akıl almaz işkenceleri anlatıyor. İşin kan dondurucu kısmı bütün anlatılanlar gerçek. 2013 yılında evden kaçımayı başaran bu kadınların hikayesi gerçekten insanı sarsıyor.
288 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Daha küçücük yaşta başına gelmedik kalmayan sonrasında hayatın yine kendisine en acımasız tarafını gösterdiği bir kadının hikayesi. Hikaye dediğime bakmayin gerçek bir yaşam. Okurken her sayfasinda tuylerimi ürperten kelimeler.. devam ettikçe içimden birseyler koptu resmen ilk defa bir karakterden nefret ettim. Bir insan nasıl bu kadar vicdansız karaktersiz olabilir akıl sır erdiremiyorum. Birde bu olanlarin gerçek olduğunu düşününce dahada öfkem artıyor. Neyseki sonu güzel kahramanlarımız özgürlüğüne kavuşuyor. Bir daha hiçbir kadının başına öyle şeyler gelmemesi temennisiyle. . Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.
288 syf.
·8/10
Bir sapık tarafından küçük yaşta kaçırılıp uzun yıllar bir evde hapis tutulan, tecavüz, zorla düşük yaptırma gibi bir sürü işkenceye maruz bırakılan 3 genç kızın gerçek öyküsü.
Beni çok sarsan bir kitap oldu, insanı uzun süre etkisinde bırakıp fazla korumacı bir hale getirse de okumanızı öneririm.
288 syf.
·1 günde
Bir solukta, okudukça sayfaların elinizin altından kaydığı, böylesi de olmaz bu kadarı çok ağır dedirten bir hayatın gerçek hikayesi.
1 EV, 3 KADIN, 11 YILLIK ESARET
Michelle Knigh bir servis şöförü tarafından kaçırılıp, yıllarca taciz, tecavüz, aşağılanma ve işkenceye maruz kalandı. Servis şöförünün daha önce kaçırıp esir ettiği iki kadınla birlikte o evin içinde yaşananları anlatıyor.
Üç kadının akıl almaz işkencelere dayanacak gücü nasıl bulduğunu, nasıl bu tecavüzlere dayandığını, Michelle kendi hissettiklerini anlattıkça daha da ürpererek okunan bir kitap.
6 Mayıs 2013 de bir fırsatını bulup kurdukları bu işkence evinde olanları herkes mutlaka okumalı ve okutmalı diye düşünüyorum.
288 syf.
·2 günde·10/10
Bu kitabı bitirdiğimde küfürden nefret eden ben bir yığın saydırmak istedim adama.. nasıl bir düşüncedir nasıl bir zihniyettedir bir insan.kızı yaşındaki kızlardan ne istiyor.Nasıl sapkın davranabiliyor.Okurken adeta midem bulandı. Genelde okuduğum kitaplarda empati kurarım ama bunda hiç ama hiç istemedim.Kitap Michelle Knight'ın gerçek yaşam öyküsünü anlatıyor.okuduğunuz her sayfada o ha bu kadarda olmaz diyeceksiniz.Ve adamdan nefret edeceksiniz.Daha fazla söze gerek yok.....
Not: Bu kitap biyografi..
376 syf.
·Puan vermedi
Yabancı Yayınları'nın kitaplarından uzak durmaya karar vermiştim. Belli bir yaş grubuna ait kitapları çıkardığı için. Bu kitabı da kaç kez sepete ekleyip çıkardım bilmiyorum. Alsam mı? Kitap çok pahalı, bunca parayı vermeye değer mi? Ya sevmesem diye düşünüp durdum. Çünkü artık aynı kurgu üzerine dönen kitaplardan fena halde sıkılmaya başladım. Seri katil, peşine takılmış polisler ve gram heyecan duymadığım satırlar. İşte bu kitabın konusu da öyle. Ama bu farklı. Hiç gereksiz detay yok. Her şey dozunda. İnanılmaz akıcı. Sade, yormayan, net. Dün başladım, ufak bir uyku molası verip sabaha karşı kitabı bitirdim. Anlatımı, olayların gelişimi, hepsi bambaşka bir güzellikte yazılmış. Hep ne oldu, ne olacak, işin içinden kim çıkacak diye düşünüp durdum. Hem sonunu merak edip bitsin istedim, hem de keske biraz daha uzun olmasıydı diye bitmesin. Sanki nadide şarap içermiş gibi yudum yudum başlayıp, sonra da o şahane tadı almak için bir an önce kadehin bitmesini istermişcesine. Çok çok sevdim. Tüm polisiye severlere şiddetle tavsiye ederim...
376 syf.
İlk defa bir iskandinav gerilim / cinayet romanı okuyorum. Başlarda konuya girmekte zorlandım, ancak daha sonra kitap sizi içine alıyor. Bu türleri değerlendirmekte anahtar nokta olan tahmin edilebilirlik seviyesi vasatın üzerinde. Bu tür kitapların hayranıysanız, okumaya değer bir yapıt olduğunu düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 529 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 253 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.