Ömer Çıtak

Ömer Çıtak

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
330
Gösterim
Adı:
Ömer Çıtak
Unvan:
Web Uygulama, Geliştirici, Yazar
"XSS, yazılımcının user'dan aldığı input'ları gerekli HTML ve JavaScript filtrelerinden geçirmediği takdirde oluşan bir zafiyettir."

Kitapta bahsedilen açık devlet sitelerinden girin en ünlü holding lere kadar her türlü websitesinde bulunmakta daha önce bende farklı sitelerde bulmuştum. "Bug Bounty" denilen bir etkinlik ile şirketler ilan veriyor ve hackerlar da bu tür açıkları bulup iletiyor. Sonrasında bazen binlerce dolar kazanıyorlar.
Bu kitabı başlangıç olarak alıp bir şeyler öğreneceğinizi farz ederek alırsanız hiçbir şey anlamayacağınızdan eminim.Niyetim kitabı kötülemek değil, hatta kitabı hack konusunda başlangıçta olmadığımdan dolayı rahatça anladım fakat dediğim gibi başlangıç düzeyindeki kişiler kitabın yarısında mantığı anlamayacaklardır.Lakin CEH Sertifikası gibi kariyer için belirlenen konuları anlatımı iyi olmuş.Yani bu kitabı bir bilgi kaynağı olarak yanınızda saklayabilirsiniz, aynı bir ansiklopedi gibi zamanı geldiğinde açıp kaldığıınız konuyu öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ömer Çıtak
Unvan:
Web Uygulama, Geliştirici, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.