One (Mangaka)

One (Mangaka)

Yazar
8.8/10
269 Kişi
·
904
Okunma
·
8
Beğeni
·
362
Gösterim
Adı:
One (Mangaka)
Unvan:
Mangaka
Doğum:
Japonya, 29 Ekim 1986
204 syf.
·Puan vermedi
Ocak ayında okuduğum en güzel mangaydı sanırım. Yüne hakkında birçok şey bildiğim, duyduğum ama bir türlü alıp okumaya başlayamadığım “ünlülerden” biriydi.

Çizimleri ve üslubu ile çok beğenerek okuyup animesini de Netflix’teki kaliteli yayın ile seyrettim diyebilirim. Mangayı bitirip üzerine anime izleme “mangaklığını” çok seviyorum sanırım.

Kendi hayal dünyamdaki canlandırmaları ekranda görmek büyük keyif.

Bu sene zorlu okumalar yapacağım için birçok mangayı da dinlenme kitabı olarak kullanacağım. One Punch da bunlardan biri olacak.

Ayrıca manganın yenilen bir şey olup olmadığını merak edenler için çok da güzel bir başlangıç eseri olabilir.
204 syf.
·3 günde·9/10 puan
Saitama ilk ciltte bana biraz soğuk gelmişti ancak Genos'un da gelmesiyle biraz açıldı diyebilirim.Genos'u sevdim. Sert, hırslı ve yenilemez görünümünün ardında bir çocuksuluk var. Zaten sayborgları seviyoruz. Bence seri oldukça eğlenceli ve komik bir şekilde devam ediyor.Envai çeşit yaratık yumruklanıp duracak diye endişeleniyordum. Durgun ilerlemediği için memnunum. Tavsiye ederim.
204 syf.
·Puan vermedi
Manga ingilizcesi olmayanlar için Türkiyede de yayınlandı ama mümkünse ingilizce okunmasından yanayım. Birçok manganın aksine baş kahramanımız kel bir adam yakışıklı değil ama bir karizması var elbet :) Tek yumruk'la rakiplerinin işlerini bitirmekten sıkılmış bir kahramanla süregelen macera... Yanındaki öğrencisi Genos ile yeni olayları okumalısınız. Eee tabi animesini de kesin izleyin.
208 syf.
·4 günde·9/10 puan
Bu cildi okumak sanki diğerlerinden daha kısa sürdü. Keşke bu kadar kısa olmasaydı.Bu şekilde olaylar hiç ilerlememiş gibi hissettim.Ayrıca satın alması da biraz zor oluyor.Seriye devam etmek için okumak gerekiyor tabii ama geçiş cildi olduğu çok belli oluyor. Umarım bundan sonra aksiyon kesilmez.Neredeyse bütün puanı çizimlere veriyorum.
204 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
'İlk bakışta, Saitama bir süper kahraman gibi görünmüyor asla; ne kel kafasındaki ruhsuz ifadesi ne de en ufak bir etkileyiciliği olmayan fiziği.'

Tanıtımında bu şekilde tanımlanan malum ana karakterimiz, kahramanımız, One Punch Man'imiz Saitama, size diğer tüm süper kahramanları unutturacak türden, bana sorarsanız.

Saitama'nın kendisi için kullandığı tanım ise 'Hobisi kahramanlık yapmak olan biri.'

Normalde süper kahramanları itici bulan, süper kahraman hikayelerine ilgi duymayan biri olan ben, Saitama ile One Punch Man serisinin animesinin birinci sezonu ile tanıştım. Sonra baktım bu herif benim duyduğum, gördüğüm diğer süper kahramanlara benzemiyor, dedim bundan sonra benim kahramanım sensin. Baya sevdim kendisini. Tabi peşinde 'Hocam, hocam' diye gezen öğrencisi cyborg Genos da dahil. :)

Manga (Çizgi roman) serisini de okudum, takipteyim.

Hayranı olduğum bu manganın ve dolayısı ile animenin, daha da doğrusu Saitama ve Genos'un bu eğlenceli, aksiyonlu hikayelerini sizlere de tavsiye ederim. Özellikle de az çok da olsa, ister istemez mangalara ve animelere önyargı ile yaklaşan insanlara sesleniyorum, güvenin bana. 'Yok, ben manga okuyamam, beceremem öyle şeyler.' diyorsanız da animesini izleyin yahu, bölümleri uzun bir şey değil, çerez gibi gidiyor.

Keyifli okumalar.
204 syf.
·Beğendi·9/10 puan
En sevdiğim animelerden biri. Ayrıca ilk okuduğum manga. Seviyorum böyle absürt hikayeleri. Önce mangasını okuyup daha sonra animesini izlemek tabi ki daha iyi olur. Sizde gülmek istiyorsanız ve absürt hikayeleri seviyorsanız. Tek yumrukta amel defteri kapatan Saitama abimizin bu mangasını beğenebilirsiniz.
204 syf.
·1 günde·10/10 puan
The series that made me love manga even more. After finishing the first season of the anime (which is brilliant and definitely in my top 10 list) I decided to give the manga a go, and boy oh boy am I addicted. The characters are brilliant, the story is very catchy and fun to read, the art style is extremely good and it is pretty much everything you would expect from a manga.

The story: Saitama is an extremely dull hero-ish figure that can kill monsters with a single punch. However, he is bored and tries to find meaning in life. It is very satirical and ironic. It parodies many superheroes and does a damn good job.
200 syf.
·1 günde·10/10 puan
5/5 Stars (%89/100)

From the creator of One Punch Man comes a new series. Mob Psycho 100 tells the story of a boy named Shigeo Kageyama or Mob as people often call him. Mob is a very shy middle-schooler who also happens to be an esper. (or a telepath, psychic whatever you call it) Even though Mob is extremely powerful he does not use his powers on humans because he is afraid to hurt them. Instead, he helps a man named Arataka Reigen get rid of ghosts. Mob cannot express his feelings so they all stay inside him until they explode at certain moments.

Mob is a brilliant character almost as much as Saitama. Even though he is a child, he behaves so maturely and wise. We see Mob's journey in life as he tries to find his place in life and decide how he wants to use his powers. In this case Mob is quite similar to Saitama. Both the manga and the anime are completed and you should definitely check them out.
200 syf.
·1 günde·8/10 puan
4/5 Stars (%81/100)

I liked this volume more than the previous one. Ritsu is kidnapped by Koyama (the adult esper we see before) and Mob, Teru, and Dimple infiltrate Claw's base in order to save him. There are many short fights and we see Teru and Dimple in action as well. Mob is powerful as always but it is also good to see how Teru changed. The new characters (from Claw) are also interesting especially Sho who is a big mystery for now. The ending of the book was also great! I am curious about the next one.
200 syf.
·1 günde·8/10 puan
4/5 Stars (%78/100)

It was a pretty good volume overall. Things got interesting regarding Ritsu and the whole Awakening Lab plot. A lot happens in this book with Ritsu awakening his powers, meeting new characters, and importantly, the introduction of Claw. Koyama from Claw is introduced and he is an extremely powerful esper who goes head to head with Mob (well at least before the explosion). The fight between him and Mob was great. I also like this evil esper organization. The ending of the volume is also pretty interesting.

Yazarın biyografisi

Adı:
One (Mangaka)
Unvan:
Mangaka
Doğum:
Japonya, 29 Ekim 1986

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 904 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 174 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.