Onur Özmen

Onur Özmen

Çevirmen
6.3/10
6 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
308 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Alex Cross, FBI'dan ayrılmış ve psikologluk işine geri dönmüştür. Bree adında müfettiş bir sevgilisi vardır. Zamanında yakaladığı eski FBI ajanı katil Kyle Craig, hapse girerken oradan kaçacağını ve Alex'e hayatı dar edeceğini söylemiştir. Dediğini de yapar ve hapishaneden kaçar. Bu arada Seyirci Katili adını taktıkları bir katil piyasaya çıkmıştır. Çeşitli karakterlere bürünerek kurbanlarını seyircilerin gözü önünde öldüren bu adam Kyle'in bir hayranıdır. Psikolog seanslarında Anthony ve Sarah ile vakit harcayan Alex, FBI'a geri döner ve Bree ile Josh Sampson ile beraber soruşturmanın başına geçer. İzler onu eski bir katilin kardeşi Tyler Bell'e götürür ama katil ve yardımcısı hiç beklenmedik isimlerdir. Kyle da peşindeyken acaba Alex, kendisinin ve Bree'nin güvenliğini sağlayabilecek midir? Seyirci Katili ile olan kavgadan galip ayrılabilecek midir? Kyle ona ve Bree'ye ne yapacaktır? Soluksuz okunan bir roman.
308 syf.
·Beğendi·8/10
Günü güzel bitirdik sanırım. Bu kitabımız da güzeldi. Bugün iyi bir kitap günü geçirdiğimi düşünüyorum. Bir göz atarsak; 400 sayfa Örümcek, 149 sayfa Kanka Kanunu, 318 sayfa Dua Gibi Sev(ki aslında 190 sayfaydı bence bir yanlışlık var ama normal satış sitelerinde de öyle geçmiş), son olarak da 308 sayfa ile Kıskaç. Toplarsak 1047 sayfa yapıyor. Eh 1 gün için hiç de fena değil. Hatta sabah 6 sonrası başladığımı sayarsak da 17 saat gibi bir zamanda. Gerçi ara da verdim ama olsun. 1000 sayfa iyidir.
Neyse biz kitabımıza gelelim. Kyle Craig (Graig de olabilir emin değilim şuan başım çatlıyor) ve Yousef Qasim isminde iki ‘Manyak’ var ve bunlar bizim eski FBİ görevlisi Alex Cross’un peşine düşüyor. Hikaye oldukça sağlam ilerliyor ve bu kitabın da finali bir oldu bitti meselesi yapılmadığı için minnettarım.
Kitap birçok noktada aklımda kalan öldürme sahneleriyle dolu. Bazılarından iğrendiğimi de söylemem gerek. Özellikle son kavga kısmında midem kalktı yerinden. Onun dışında söylenecek sözüm yok. Kitabın finaline göre de devam edeceği sinyali var, belki de çıkmıştır ama bakmadığım için bilmem mümkün değil.
Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, fena halde yorgunum. Cümleten iyi geceler diliyorum. Kendinize iyi bakın, kitapla kalın efendim..
308 syf.
·102 günde·Beğendi·8/10
Kitap etkileyici bir kurguya sahip okurken keyif veriyor ve içine çekiyor insanı. Bir an önce sonunu görmek neler olduğunu bilmek istiyorsunuz. Hiç böyle gözler önünde işlenip yakalanmasını umursamadan ve yakalanmamayı dikkatle başarabilen katilin anlatıldığı bir kitap okumamıştım. Benim için favorilerim arasında.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.