Özcan F. Koçoğlu

Özcan F. Koçoğlu

Yazar
10.0/10
13 Kişi
·
20
Okunma
·
4
Beğeni
·
399
Gösterim
"Dostlarını ve komutanlarını gözet... Herkese hakkını ver... Adaletten ayrılma... Bizim mesleğimiz Allah yoludur..."
"Benim soyumdan her kim ki doğru yoldan adaletten geri kalırsa mahşer gününde... Peygamberimiz'in şefaatinden mahrum kalsın."
Bu soru Orhan Gazi'nin kafasını uğraştırdı durdu. Sonunda cevabını kardeşi Alaeddin Bey olduğunu anladı. Hemen kardeşinin yanına gidip teklifini yaptı.

"Kardeşim omuzlarımızdaki bu yük bana başaramama endişesi veriyor. Bizim kitabımızda başarısızlığın yeri yoktur. İşte bu yüzdendir ki bu yükü beraber paylaşalım, beraber başaralım."
Fetihler ardı ardına sürer. Komutanlardan Akçakoca Kandıra'yı sonra Gazi Abdurrahman'la birlikte Kartal yakınlarında bulunan Aydos ve Semendire'yi alırlar...

"Hücumm! Yenilmez askerlerim.. Allah! Allah!"

Bu sırada komutanlardan Karamürsel de İzmit körfezinin güneyini Osmanlı Beyliği'ne katar.
"Sen benden daha bilgili ve akıllısın. Beyliğin idaresini ele al, ben de askerleri kumanda ederek sana yardımcı olayım. Bu bize başarıyı getirecektir. Ben buna inanıyorum. Eğer bu sence de uygunsa hemen ise koyulalım."

"Tam tersi kardeşim, sen hükümdar olacaksın."
"Din yoluna gazaya devam et... Zalim olma, alemi adaletle şenlendir, ulemaya riayet eyle ki, Din işleri nizam bulsun... Nerede bir ilim ehli duyarsan, ona rağbet, ikbal ve hilim göster!"
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Özcan F. Koçoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 44 okur okuyacak.