Özgür Danışman

Özgür Danışman

Yazar
6.5/10
4 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Özgür Danışman
Unvan:
Yazar
Yaşarken, endişesi insanın canını acıtan şeyler, üzerinden zaman geçince gülümsetir ya, biz de güleceğiz belki bir zaman sonra bu olanlara.
Hep böyle sessiz, sakin ve ölçülüydü. Beni fena halde kışkırtan da buydu sanırım. İçimde, neredeyse öfkeye varan bir duyguyla onun tüm dengelerini altüst etme isteği uyandırıyordu. Bu öyle kuvvetli bir histi ki ona bakarken vücudum arzunun şiddetiyle neredeyse uyuşurken dişlerim birbirine kenetlenmiş oluyordu.
Biri canımı yaktı mı, aklıma geliyorsun işte. Hep aklımdasın, demem; yalan olur. Seni aklımdan uzak tutmak için az uğraşmadım. Gözümün, gönlümün önünde olsan dayanabilir miydim hiç?
"Biraz yavaş yürür müsünüz, topuk sesiniz dikkatimi dağıtıyor."
Aklından geçenleri ve ağzından çıkanları sahiplenecek kadar evriminin tekamül sınırlarında olsaydın kurduğun cümle şu olacaktı:
"Sen böyle dimdik, dişiliğini bağırta bağırta ortalıkta dolanıyorsun ya; benim, pazarcı delikanlıların teyzesi kıvamındaki kadınlığım buna fena halde içerliyor."
"Çocuklar sever salıncağı.
Sallandıkça çocuk olursun, çocuk kalırsın. O yüzden ne kadar büyürsek büyüyelim gözümüz hep bir parktaki boş salıncaktadır."
Bilinen tüm aşk hikayelerini gölgede bırakacak cümlelerine rağmen bazen, sırf o anki resme uygun olduğum için bana bunları söylediğini düşünüyordum.
Çocuklar sever salıncağı. Sallandıkça çocuk olursun, çocuk kalırsın. O yüzden ne kadar büyürsek büyüyelim gözümüz hep bir parktaki boş salıncaktadır.
İçgüdüsel falan değil annelik. İçim, dışım, yoklamadığım yerim kalmadı; yok yok. Ne yaparsam yapayım olmuyor işte. Kendimi, hayatını çocuklarına adamış bir kadın olarak göremiyorum. Anneliğe ait her şey eğreti duruyor üstümde.
96 syf.
·2 günde·7/10
Kadın olmanın zorluklarını, toplumun kadına bakış açısının negatif yönlerini farklı hikayelerle birleştirip düşündüren, düşündürürken hüzünlendiren ve kadının bir kimliğinin olmadığını varsa bile erkeğin insafıyla var olduğunu anlatan bir kitap.
96 syf.
·Puan vermedi
Daha 10 sayfa okudum şimdiden içim acıdı. Kadınların çektikleri acıyı anlatıyor ilk hikaye kaynana ve 19 yaşında dayak yiyip çocuğu düşen gelindi. İkinci hikaye hayat kadını şimdi başladım. Özgür Danışman'a teşekkürler bu kadınların dili olduğu için anlayan çıkmaz ama bizim toplumda, belki birilerine dokunur. Kitabı 3 TL'ye almıştım bu arada alıp herkese dağıtılabilir bu kadınların çilesi.(
96 syf.
·Puan vermedi
Öyküler... Fakat uyarayım rahatsız edici öyküler, çünkü gerçekler. Aslında yaşandığını bildiğimiz fakat yokmuş gibi davrandığımız gerçekler. Her öykünün baş rolü birer kadın. Hepsi farklı, yaşları, işleri, görünüşleri. Ve de en önemlisi hepsi gerçek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Özgür Danışman
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.