Geri Bildirim
Paul Arden

Paul Arden

7.3/10
15 Kişi
·
39
Okunma
·
2
Beğeni
·
830
Gösterim
Adı:
Paul Arden
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Sidcup, Londra, İngiltere, 7 Nisan 1940
Ölüm:
Petworth, İngiltere, 2 Nisan 2008
''Yaratıcı kariyere başlarken, film mi, medya mı ya da diğerleri mi diye düşünme.
Parayı düşün. Daha gerçekçi.''
Gelmiş geçmiş en iyi tavsiye, Herper's Bazaar'ın Sanat Yönetmeni Alexey Brodovitch tarafından, dünyanın en iyi fotoğrafçılarından biri olmaya aday genç Avedon'a verildi. Tavsiye basitti; ''ŞAŞIRT BENİ!'' bu sözcükler aklınızda olduğu sürece ne yaparsanız yapın yaratıcı olacaktır.
İsterdim demek, ''.......saydım ne kadar iyi olurdu.'' demektir. Eğer daima doğru, risksiz ve herkesin verdiği kararları alırsan, sen de onlardan biri olursun.
Oysa her zaman farklı bir hayat hayal etmiştin.
Toplantılar , yapacak işi olmayanlar içindir . Toplantı , birinin kendi önemini diğerlerine kabul ettirmesi için yapılan bir gösteridir . Gerçek oyuncuların toplantı oyununa katılmasına gerek yoktur .
Paul Arden
Sayfa 72 - Boyner yayınları BY
Istıfa et...
Bu işini ciddiye aldığını gösterir...

Kovuldun mu...
Bu başına gelebilecek en güzel şey..
Güneş Tanrı tarafından yaratılmıştır. Din, insanoğlu tarafından, karanlıkta görebilmesine yardımcı olması için icat edilmiş bir lambadır.
Biz Tanrı'yız. Biz evrenle aynı maddeden yapılmışızdır. Bundan dolayı, dua ettiğimizde aynı zamanda kendi kendimize dua ederiz. Mesele dua etmek değildir. Mesele istemektir. Eğer yoğunlaşmadan ve birçok şey için dua edersek muhtemelen isteklerimiz yerine gelmeyecektir, çünkü onları gerçekten istemiyoruzdur. Eğer tek bir şey için yoğun bir şekilde ve yeterince uzun süre dua edersek, genellikle istediğimiz şeyi elde ederiz
Kitapları bırakma sebebim genelde ya iç dünyama ağır gelmiştir ya da vaktimin az olduğu bir zamanda basladigim için konudan kopmuşumdur. en kötü ihtimal de betimlemelerle başım derde girince pes etmisimdir.Ama bu kitabı yarım bırakma sebebim farklı.Sevmedim Cidden.Havalı bir isme sahip olunca beklentinin doğması kaçınılmaz .Aslında incecik de bir kitap ama üzgünüm bir saat sürmeden bitecek bir kitap olmasına rağmen dayanamadim.Okurken bana bir şey katmadiğini ve yazarla cogu konuda anlaşamayacaģimizi anladim bir yaratıcinin varlığıni kabul dışında.Düşüncelerini bir seye dayandirarak açıklasa belki anlaşabilirdik ama o sadece basit ve düz yüzeysel bir mantık kullandı.
Kitabın tek sevdiğim şeyi son sayfalardaki Allah'ın varlığına dair büyük puntolarla okuyucuya yazılmış mesaj ve kullanılan arka fon görselleriydi.
Meliz Vural
Meliz Vural, Mesele Ne Kadar İyi Olduğun Değil, Ne Kadar İyi Olmak İstediğin'i inceledi.
Beklentimin altında bir kitap. İngilizcesini okudum. Gayet akıcı ve kısa başlıklar altında derlenen bir kitap olmuş. Bu kitabı bir kaç saat içinde bitirebilirsiniz. Özellikle iş hayatında olanlar için ideal olabilir. Ama benim istediğim gibi çıkmadı maalesef.
İşinize hayatınıza ve dünyaya bakışınızı değiştirme iddiasıyla yazmışmış bir kitap . Kitapta yazar alışılagelmişin yerine kullandığı esprili sözler ve cüretkar ifadelerle mantığa dayalı davranışlarınıza hiç aklınıza gelmeyen aksi açılardan bakmanızı sağlıyor . / ben 50 dk lık bir uçuş sırasında okumuştum . / çok iyi .
Kitabı incelemeden satın aldım ve fazla derin bir konu beklemesem de bu kadar da basit, bildiğimiz konulardan bahsedeceğini tahmin edememiştim. Kitabın sayfa sayısı çok olmamasına rağmen yarısından fazlası çizimlere ayrılmış. Gerçi çizimlerin çok manidar ve anlamlı olduğunu, ilgi çektiğini inkar edemem ama bu kitabı da onların bir üst çıtaya çıkardığını da söyleyebilirim. Onlar olmasa daha da basit bir kitap olacaktı. Ayrıca ismi gibi trafiğin yoğun olduğu bir taksi yolculuğunda rahatlıkla okuyup bitirebileceğiniz bir kitap. Daha önce hiç okumadığım, bilmediğim bir şeyler yakalamak istemiştim bu kitaptan ama öyle bir şey bulamadım. Özellikle kitap için verdiğimiz tutarı göz önüne alırsak. Alıntı yaptığım kısım dışında özellikle değer verdiğim bir kısım yok maalesef. Yine de alıntı yapılan kısım da kitabı okunmaya değer kılıyor ama satın almaya değer mi diye soruyorsanız. Değmez. Bir arkadaşınızdan ödünç alıp okunacak bir kitap sadece.
Hayata dair başarılı öykülerin alışılagelmişin dışında adımlar atılarak, belki riskler alınarak başarıldığını anlatan, farklı bakış açıları kazandıran, bol grafik ve fotoğraflı, birkaç saat içerisinde bitirebileceğiniz bir Paul Arden klasiği.. Keyifli okumalar..
Aklini kullan aksini düşün kitabi gercekte kim olmak isteyip hedeflerimizi hatirlatacak ve cesaret asilayacak ; yapacagimiz islerde keyif almamizi saglayacak bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Paul Arden
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Sidcup, Londra, İngiltere, 7 Nisan 1940
Ölüm:
Petworth, İngiltere, 2 Nisan 2008

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 39 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.