1000Kitap Logosu
Paul Arden

Paul Arden

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.9
110 Kişi
329
Okunma
15
Beğeni
1.593
Gösterim
Unvan
İngiliz yazar
Doğum
Sidcup, Londra, İngiltere, Birleşik Krallık, 7 Nisan 1940
Ölüm
Petworth, İngiltere, Birleşik Krallık, 2 Nisan 2008
Yaşamı
Efsanevi Yaratıcı Yönetmen Paul Arden ünlü reklam ajansı Saatchi&Saatchi' de çalıştı. Sonra kendi film şirketi Arden Sutherland-Dodd'un başına geçti. Arden, Nisan 2008'de hayata veda ettiğinde ardında birçok başarılı reklam çalışmasının yanı sıra reklamcılık alanında birçok kitap bıraktı. "Whatever You Think, Think The Opposite" and"It's Not How Good You Are, It's How Good You Want To Be" en önemli iki kitabıdır. "Arden, Mesele Ne Kadar İyi Olduğun Değil, Ne Kadar İyi Olmak İstediğindir" kitabına şu cümleyle başlar: "Zengin ve güçlü insanların hemen hiçbiri dikkat çekecek kadar yetenekli, eğitimli ya da çekici değildir. Onlar zengin ve güçlü olmak istedikleri için zengin ve güçlü olurlar." Ve devam eder Paul Arden: "Nerede ya da kim olmak istediğini bilmek sahip olduğun en büyük değerdir. Bir amaç yoksa başarmak zordur." Saatchi&Saatchi 1991'den bu yana her yıl Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'nde gerçekleştirdiği ve festivalin en çok ilgi gören bölümü ünlü 'New Directors Showcase'de ilk yılında ve sonraki uzun yıllar boyunca Paul Arden sunmuştu. Daha sonra sunuculuğu Saatchi&Saatchi global kreatif direktörü Bob Isherwood'a bırakmıştı.
128 syf.
·
1 günde
·
5/10 puan
Fransızcasını okudum. Çevirdiğim her sayfadan sonra “nasıl olur da dünyanın en çok satan kitapları arasına girer” diye düşünmedim değil. Cümleler çok basit, tavsiyeler herhangi birinin verebileceği türden. Arada birkaç tane “değişik” ve “faydalı” bulduğum, yazarın şahsi tecrübelerine dayanan çıkarımları da olmasa, gereksiz bir kitap. Sayfalar çok boş, çizim ve şemalarla göz boyamaya çalışılmış. Velhasıl, 1-2 saat vakit geçirmek için kütüphaneden alıp okunur ama satın alınması elzem değil.
5
128 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
5/10 puan
Paul Arden'dan dünyanın en çok satan kitabıy-mış
Gökçe Sena'nın izlediğim bir videosunda önermişti. Kitap ilgimi çekti ve aldım. Bir okur incelemesinde çok fazla yazım yanlışı vardı dedi. Keşke daha önce okusaydım incelemeleri dedim. Ama bir tane bile yazım yanlışı göremedim büyük ihtimalle düzeltildi. youtu.be/lSf6j3h2dQ8 Kitabın konusuna geçecek olursam Paul Arden 63 yıllık tecrübesini ölümsüzleştirmek için motivasyon kitabı tarzında yazıya geçirmiş. Ortalama bir kitap abartılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Benim olmak istediğim meslek açısından bana yardımcı oldu. Fakat herkese ne kadar bir şeyler katar bilemiyorum. Zaten bazı düşüncelerine de katılmadım o yüzden kimseye önermem. Merak edip okumak isterseniz de kütüphaneden alın boşa para vermeyin okunacak çok daha güzel kitaplar var.
21