Pelin Siral

Pelin Siral

Çevirmen
8.3/10
31 Kişi
·
85
Okunma
·
0
Beğeni
·
47
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
209 syf.
·2/10
Tavsiye edilecek bir kitap değil ismine aldanarak okunmamalı 200 sayfa ama 15 dakika sürecek kadar kısa her sayfada 3 kelime olan hacimli ama boş bir kitap. Bizim atasözlerimiz doğana da doğmayana da yeter de artar. Tipik amerikano manyaklık kitaplarından. Kalın ve boş.
200 syf.
·8/10
Zygmunt Bauman, La Repubblica delle Donne dergisi editörlerinin kendisinden iki haftada bir dergi okurlarına mektup yazmasını istemesine karşılık, 2008-2009 yılları arasında yazdıklarını derleyip oluşturduğu bu kitapta, Herakleitos’un “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” sözünü destekler nitelikte, küreselleşme ile birlikte sınırların kalkması, teknolojik gelişimle birlikte zaman-mekan ayrımının ortadan kalkmasıyla birlikte dünyanın sürekli ve hızlı bir değişim halinde olduğunu “dünyanın ve modernitenin akışkanlığı” olarak ifade etmektedir.

Bauman, dünyanın akışkanlığını sıvılar gibi durağan kalamamakla, şeklini koruyamamakla ifade ediyor ve takip ettiğimiz akımların, konuların, insanların ilgi alanlarının ve dünyayı dün cazip kılan her ne varsa bugün popülerliğini yitirdiğini ve sürekli bir biçimde değiştiğini ifade ediyor.

Akışkan dünyada meydana gelen sürekli değişimlerin, insanlar üzerinde nasıl etkileri olduğu ve hayatlarımızın nasıl değiştiğini vurgulamakta ve eleştirmektedir.
200 syf.
·10 günde·9/10
Kitabı önerisine güvendiğim biri sayesinde okudum. Birkaç mektubu atladım ilgimi çekmediği için ama ilk 20 mektupta altını çizdiğim fazlaca yer oldu. Bunları burada paylaşmadım çünkü birbiriyle bağlı cümleler, yazmaya başlarsam mektubun yarısını yazmam gerekebilir. Kısacası modern dünyanın sorunlarına farklı bir açıdan bakmak istiyorsanız okuyunuz.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 85 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 125 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.