Peter Uffelmann

Peter Uffelmann

Yazar
2.0/10
1 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
569
Gösterim
Adı:
Peter Uffelmann
Unvan:
Yazar
"Yaşam, doğası nedeniyle sürekli bir başarısızlıktır.
Ama başarısız olmak, yolun sonuna gelmiş olmak demek değildir...
Başarısızlık duygusu, yaşamın gerçeği olduğu için, kurtuluşu da içinde barındırır.
Bu nedenle insanın düşünebildiği sürece başaramayacağına inanırım."
Ve eğer isyan edecekseniz edin, ama keyifle ve etkili bir şekilde isyan edin. Eğer arkasından gülebilecekseniz isyan edin. Sizi o ruh hâlinden çekip çıkaracak birisi varsa isyan edin!
255 syf.
·Puan vermedi
Durmadan kendinizi denetlemekten vazgeçin. İçinizde ki sansürle yattığınız acı veren şu tip konuşmaları bırakın çok fazla yedin aynaya bak şişko göbeğinle bak gözünün altında ki halkalara bak! Yanındakinin bacakalarına öyle terbiyesizce bakma vs vs. İçinizdeki sesin sürekli eleştirdiği sızlandığı tüm samimi çabalarınıza rağmen bir türlü memnun edemediğiniz bu ve buna benzer anları hiç kuşkusuz sizde yaşamışsınızdır.Tüm bu davranışlarımızı değerlendiren iyi yada kötü olarak tanımlayan o berbat sansürcü yaşamımızın en güzel eğlencelerini en sevindirici ve başarılı olaylarını yok eder bizi acemi başarısız ve zavallı birine indirger.
Seks filmi izliyorsunuz film bayağı olmasına rağmen cinsel arzularınız uyanıyor utanıyorsunuz odada sizden başka kimse olmamasına rapmen suç üstü yakalanmış hissediyorsunuz hayali bir güç zevk almanıza engel oluyor başka bir defa buzdolabına saldırıyorsunuz tatlı birşeyler çıkartıyorsunuz içimizden bir ses ah bir kez ruhunuzun acınası durumuna aklınız takılmadan ipin ucunu kaçırmayı ve ölçüsüzlüğü yaşaniyabilseniz. Örneklerde görüldüğü gibi sizi engelleyen yarğılayan doğruyu yapmaya mecbur eden kendinizden başka biri değildir. Ancak doğru plan nedir? Buna kim karar veriyor. Görünen o ki buna karar veren siz değilsiniz Siz başkalarının dayattığı oyunun kurallarını kuzu kuzu yerine getiren yamak olmayı tercih ediyorsunuz sadece.
Yeter artık diyin ama nasıl diyeceksiniz? Ben size kendinizi sabote etmekten kurtulmanın yollarını göstereceğim .
Her şey doğuştan mıdır?
Bebek araştırmaları bebek ile ona bakan kişiler arasında ki iletişimi içgüdüsel olarak anne ve babanın yanında olmak olarak adlandırıyorlar bu genetik olarak proğramlanmış olup içgüdüsel cereyan eder. Bebek sevecen veya cezalandırıcı davranışlar karşısında kesinlikle pasif davranmaz tam tersine bağırarak gülümseyerek yada iç çekerek anne ve baba davranışlarını aktive eder. Anne ve baba çoçuğun bu sinyallerine olumlu yanıt verirse bebek psikolojik ihtiyaçlarla ortaya çıkan gerginliklerinin dengelenmesine düzenleyici yardım görmüş olur.Anne babanın bu uyumlu davranışı bebeğin öz bilinç gelişiminde çok önemli bir rol oynar
Çoçuklukta yaşanan şeyler özün sağlam yada yaralı olmasına yol açar. Ancak psika analizin idda ettiği boyutlarda değildir.Çoçukların gelişimleri sırasında aileleri arkadaşları yada dış çevreden edindikleri kendi temel ahlaki görüşlerini oluşturdukları tespit edilmiştir. Çoçuk kendi gerçeğini oluşturur.
Buna göre en başta yer verdiğimiz otosansür birine benzeyen içselleştirilmiş anne babanın öğretmenin hazırladığı bir gözcü değildir.
Size önereceğim şey içinizde ki engellerle uğraşırken hayatın tadını çıkarmanızda yeteneksizliğinizin nedenlerini çoçukluğunuzda yaşadığınız herhangi bir kırgınlığa yada tranvaya bağlamaya çalışan psikoterapistlerin sizi yönlendirmesine izin vermeyin.
Üst bene karşı koyabilecek kişi yine sizsiniz. Üzerinde artık etkili olamayacağınız geçmişiniz sizi yıldırmasın.
Kendinizle barışık olma duygusunu geliştirmek ve böylece içinizde ki sansüre karşı koymak için ilk yapmanız gereken şey hiçbirşeye yetemediğiniz yeterli olmadığınız duygusunu analiz etmektir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Peter Uffelmann
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.