Philip Smith

Philip Smith

Yazar
8.0/10
5 Kişi
·
13
Okunma
·
2
Beğeni
·
263
Gösterim
Adı:
Philip Smith
Unvan:
Yazar
Doğum:
1817
Ölüm:
Londra, Birleşik Krallık, 1885
Fransız askeri üniforması içinde bayrağı selamlayan zenci bir adama yer veren dergi kapağı, sömürgeciliği destekleyen ideolojik bir demeç olarak okunur.
Yeni Citroën otomobil, insanların ibadet etmeye geldiği bir tür modern katedral olarak kavranır. Bartles, insanların bu meta ile nasıl fetişleşmiş etkileşim kurduğun dikkat çeker.
416 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap, kültür alanına katkı sunan kişiler ile ilgili güncel bilgiler sunuyor. Kültürel kuramın kavramsal çerçevesini kavramak isteyen ve kültür alanı ile ilgili okumaya başlayanlar için temel giriş kitabı olabilecek bir kaynak. Kitapta ele alınan her düşünürün fikirlerinin dışında, kısa bir şekilde hayatlarına yer veriyor olması bahsi geçen düşünürleri daha iyi anlamamıza katkı sunuyor. Kitap, disiplinler arası bir bakış açısı ile ele alındığından sosyal bilimler açısından önemli bir kaynak niteliği taşıyor.
416 syf.
Hem kültürel çalışmalar hem de sosyoloji alanında oldukça faydalı ve doyurucu bir eser.
Aslına bakarsanız bütün sosyoloji kuram ve kuramcıları ele alıp incelemiştir. Üstelik bunu yaparken; bu kuramcı ve kuramların "kültür" ile olan bağlantı noktalarını, kültür hakkında ne düşündüklerini, onu nasıl ele aldıklarına değinmiştir.

Dili sade ve anlaşılırdır, okuması kolay ve keyiflidir.
Size çok şey katacağına emin olabilirsiniz.
353 syf.
·11 günde·10/10
Yeni başlayan sosyologlar için temel bir başucu kitabı. Acıktığınızda elinizin buzdolabına gitmesi gibi canınız sosyoloji çektiğinde ve etrafınızdaki açık hava tımarhanesi sizi sosyolojik bağlamda kesmediğinde, sizin elinizde kitaplığınızda bu kitaba gidecek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Philip Smith
Unvan:
Yazar
Doğum:
1817
Ölüm:
Londra, Birleşik Krallık, 1885

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.