Pradeep Chandra

Pradeep Chandra

Yazar
8.9/10
39 Kişi
·
62
Okunma
·
4
Beğeni
·
431
Gösterim
Eve girer girmez elime bir kitap alırım, uzaktan kumandayı değil. Altı yaşımdan beri kitap okuyorum.
Pradeep Chandra
Sayfa 242 - Martı Yayınları
Çocuklarımızı gerçekten dinliyor muyuz? Gerçekten onları dinleyebilecek yeteneğe sahip miyiz?
Pradeep Chandra
Sayfa 271 - Martı Yayınları
İnsanlar onu havalı, etkileyici ve sesi bir erkek olduğu için değil, kaliteli sinema deyince akıllarına Aamir geldiği ve oynadığı bir filmlerde her zaman ciddi bir dava bulabildikleri için seviyor.
Tahir Hussain 'in mücadelesi oğlunun üzerinde çok derin etkiler bıraktı ve Aamir'in bugünkü halini şekillendiren unsurlardan biri oldu.
Pradeep Chandra
Sayfa 57 - Martı Yayıncılık
Aktör olmak istediğimi fark ettiğimde 16 yaşındaydım. Film çekimleri sırasında ait olduğum yerin burası olduğuna emin oldum.
İlk izlediğim filmi "3 İdiots'tu Aamir Khan'ın. Filmdeki başarılı oyunculuğu sayesinde diğer filmlerini izleme isteği oluştu bende." Her Çocuk Özeldir, Ghajini, Talaassh, Dhoom 3" izlediğim diğer filmleri. Her filmde oynadığı birbirinden farklı roller ve başarılı oyunculuk sayesinde çok sevmiştim Aamir Khan'ı. Ancak sırf rol üzerine yapışıp kalmasın diye her filminde farklı roller seçmesi, hatta bir filmde başrol oynamak varken sırf daha önce oynadığı bir role çok benzediği için rolü reddetmiş olması, her rolü için özel bir zaman ayırması ve bu roller için özel çalışmalar yapması ona hayranlığımı arttırdı. Kimi zaman rolü için haftalarca vücut çalışarak kas yapmış, kimi zaman 40'lı yaşlarında olmasına rağmen bir üniversite öğrencisi gibi görünmeyi başarmıştır. Filmlerinde toplumu ilgilendiren konuları işlemesi de ayrıca önemli bir özelliği. Oyunculuğunun yanında yapımcılık ve yönetmenlik de yapıyor. Eğer Aamir Khan filmlerini seviyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun derim.
Bollywood'un "üç Khan"ından biri olan Aamir Khan'ın yaşam öyküsünü anlatıyor. Çok küçük yaşta sinema sektörüne babasına karşı gelerek başlaması ve bu zorlu süreçlere rağmen gösterdiği başarı. Toplumsal sorunlara karşı duyarlı olması ve daha bir sürü yönüyle ortaya konulan bir hayat hikayesi ondan öğrenilecek çok şey var . Tavsiye ederim okumanızı.
Aamir Khan filmlerini ilgü ile izliyoruz. Peki bu kadar meşhur olan Aamir Khan bu başarısını neye borçlu? Kitap Aamir Khan'ın mükemmelliyetçiliği ve başarısı hakkında geniş bilgi içeriyor.
Hint film kültürüm asla olmamıştı taaaa ki en yakın iki arkadaşım beni Aamir Khan ile tanıstırana kadar. Filmlerinde mutlaka evrensel mesaj vermesi cok guzel . Biyografısını merak edıp kitabı okudum. Aamir'in kararlılığına hayran kalmamak mümkün değil. İlham verici.
Aamir Khan'ı sadece izlemek yetmiyor bir süre sonra hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsunuz. Mahremine özen gösteren birinin mümkün olduğunca bilgisine sahip oluyoruz bu kitabı okurken. Bay mükemmelin bugünlere gelirken yaşadıklarını bilmek güzel. Kitabın dizaynı, fotoğrafları da çok keyifli. Kitabın içinde poster çalışması beni hem şaşırttı hem de sevindirici. Benim de artık Aamir Khan posteri var. Size göre bilmiyorum ama oyunculuğunu takdir ediyorum. Filmlerini izlerken işini hakkını verdiği görebilirsiniz. Gerçekten severek yapıyor...
Şiddetle tavsiye ederim ...
Şayet benim gibi hint filmlerini izlemeyi seviyorsanız Bollywood dünyasının taçsız kralı Aamir Khan'ın resimleriyle süslenmiş bu biyografisini beğenerek bi solukta okuyacaksınız.Hatta içinde bir posteri bile var.Oynadığı filmler,çocukluğu,ailesi,hobileri ne ararsanız bu kitapta sizi bekliyor.Umarım benim gibi keyif alarak okuyacağınız bir biyografik bir eser olur...Keyifli okumalar dilerim ...
Çevirmenden mi? Ya da yazardan kaynak li mi bilmiyorum ama çok fazla tekrar var.Yine de fena değil.Uslubu biraz sıkıntılı. Ama okuyabilirsiniz..........
Rengarenk kişiliğiyle adeta gökkuşağını andıran, kimi zaman güldüren kimi zaman ağlatan daima iyi ve başarılı olmayı öğreten bay mükemmelin hayatını okumaya hazırmısınız?
Aamir Khan'ı ailesiyle, kişiliğiyle, filmleriyle anlatıyor. Çoğu filmiyle Bollywood gündemine oturup Hindistan'ın yanlış yaşam tarzını etkilemesi beni de etkiledi. Bu yönüyle devrimci sayılabilir. Sinema işini ailecek yapmaları hoşuma gitmedi. Kitap bence gayet kaliteli ve okunabilir. İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pradeep Chandra
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 62 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 71 okur okuyacak.