1000Kitap Logosu
R. S. Pateman
R. S. Pateman
R. S. Pateman

R. S. Pateman

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.6
22 Kişi
46
Okunma
2
Beğeni
129
Gösterim
La Perduta Gente
Reenkarnasyon'u inceledi.
368 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
Ölümden Sonra Yaşam Var Mı? sorusunu soran bir kitap.
Bu kitap olmasa bile bu tarz bir öyküyü ele almıştım belki ilgilenen olur ve izlerse buraya koyuyorum linki youtube.com/watch?v=xaSvOOKLaz4 Kitap aslında adından da anlaşılabileceği üzere reenkarnasyonu anlatıyor, fakat şöyle bir problem ile karşılaşıyoruz bu kitabı okurken bir bilimsel açıklamadan çok olay örgüsü üzerine konu almış ve kızını kaybeden bir annenin hayat hikayesini gözler önüne seriyor. Reenkarnasyonu gerçek bir olay gibi anlatarak ölen kızının geri geldiğini gösteren ve kanıtlamaya çalışan dolandırıcı bir aile karşımıza çıkıyor. Kitap güzel fakat bazı yerlerde sıkıyor. Adından dolayı almıştım ancak beklediğim görüntüyü ve okumayı alamadım bir saatten sonra durağan oluyor ve ilerleyemiyorsunuz.
Reenkarnasyon
6.6/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
430
Melike Çalışır
Reenkarnasyon'u inceledi.
368 syf.
·
8/10 puan
Reenkarnasyon inceleme
Kitap ilk başta sizlere adından da bahsettiği gibi reenkarnasyon olay döngüsünde bir roman olacağını hissettirsede ilk 100 sayfadan sonra aslında bir kurmaca olma olasığının peşinde sürükleniyorsunuz sonraki 100 sayfadan sonra ise asıl katil kim? sorusunun cevabını ararken aynı zamanda tüm bu olaylar silsilesi içinde kızını kaybetmiş ve yıllardır onun için bekleyen bir annenin öğrendiği şok edici olayları okurken sizler de o annenin ızdırabına ortak oluyorsunuz. En sonunda ise tüm bunları geride bıraktıracak bir karmaşa ile sizleri bırakıyorlar. Kitabın en bependim kısımları aslında en üzüdü olan kısımlarıydı kaybolan kızın başına gelenleri annesi tarafından öğrenirken ben o anne yerine geçtim ve kahroldum. Eminim uzun süre aklımdan bu sahneler çıkmayacak hele ki sonunda huzura erememiş olması ise beni hep çok düşündürtecek ama o duyguları bana yaşattığı için kitabı ayrı bir sevdim yada yazarın kalemini desem daha doğru olur. Not: Kitap için +16 yaş sınırlaması olmalı. Çünkü kızın başına gelen olaylar benim için bile çok etkileyiciydi.
Reenkarnasyon
6.6/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Burcu
Reenkarnasyon'u inceledi.
368 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Uzun zamandır merak ettiğim ve de heyecanla başladığım bir kitap oldu. Başlangıcı oldukça dikkat çekici idi. Olaylar ilerledikçe sarpasarmaya başladı. Ne gerçek ne değil Fail kim çözmeye çalışıyorsunuz. Amy’nin yaşadıklarını okumak çok zordu özellikle son bölümde atlamak istedim o kısmı o derece etkilendim. Ayrıca hikaye boyunca annenin yaşadıkları beni çok sarstı. Ve o final allahım şuan kitap bitti ve ben neden diyorum neden böyle bitti? Anneyi ömür boyu mutsuzluğa mahkum ettiler resmen :(
Reenkarnasyon
6.6/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
mesude sert
Reenkarnasyon'u inceledi.
368 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Beth Archer on yıldır kaybolan küçük kızı Amy için medyum dan medyuma bir iz bulabilme umudu ile dolaşır. Kızı kaybolduktan sonra yuvası yıkılan Beth kendini suçlayarak hayatına devam eder. Her yılbaşı Amy nin kaybolduğu parka gider ve mezarı dahi olmayan kızı için çiçek bırakır. Bir gün kapısına gelen bir kadın ona Amy den haber getirdiğini söyler ve onu kendi kızı Esme ile tanıştırır. Esme Amy'ye tıpa tıp benzemesi bir yana sadece Amy nin bilebilecegi şeyleri de bilmektedir. Beth reenkarnasyona inanmakta zorluk çekmektedir ama Amy nin başına gelenleri de öğrenmek ister. Sırlar küçük Esme nin evine gittiğine çözülür. İki küçük kız, iki arkadaş, iki sırdaş, iki kader arkadaşı. Biri sirlarıyla birlikte kaybolup giden Amy, diğeri vicdan azabı ve sırların içinde boğularak yaşamaya çalışan Dana.
Reenkarnasyon
6.6/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4