Ramazan Atlen

Ramazan Atlen

Çevirmen
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Kitap ilk satışa çıkınca hiç ilgimi çekmemişti. Hatta arka kapak yazısını bile okuma gereği duymamıştım. Kitabın merak uyandırmayan bir ismi var bence. Kapağı da aynı şekilde. Bir arkadaş ısrarla al oku diyene kadar da asla almayı düşünmüyordum. Kitaba başlar başlamaz daha ilk satırlarda adeta bir ahtapot misali, uzun kollarıyla beni sarıp kolayca vantuzlarına yapıştırıp beni kendine esir edeceğini hiç tahmin etmemiştim.
Örneğin bir eski sandığı gözünüzün önüne getirin. Kırık dökük. Ama sandığı açınca en parlak hazineler çıkar, gözlerinize inanmaz şaşar kalırsınız ya; işte ben de kitabın kapağını açınca aynı duyguları yaşadım. İnanılmaz sürükleyici inanılmaz akıcı bir kitapla karşılaştım. Müthiş keyifli bir hafta sonu geçirdim kendisiyle. Şöyle bi başlayayım sevmezsem yarım bırakırım diye düşünüp, kafamı kaldırınca 135.sayfada olduğumu fark ettim. İlk sayfadan başlayan olaylar sel olup kattı beni önüne. Uzun süre toprak altında kalmış bir bitkinin ilk kıpırtıları gibi merak duygusu uyanmaya başladı içimde. Serin ve tatlı, adeta dondurma yermiş gibi kayarak akıp gitti tüm kelimeler. Yazar, polisiye gerilimi harmanlayıp adeta altın tepsiyle sunmuş önümüze.
Bazı kitaplar vardır, okuduktan sonra özleyip, yeniden okuma arzusu duyduğunuz. Kızıl Kobra'da özlenecek, ara ara yeniden okumak isteyeceğiz kitaplardan. Yazarın diğer kitaplarını merakla bekliyor olacağım.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.