Rami Fatih

Rami Fatih

Yazar
9.8/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Adı:
Rami Fatih
Unvan:
Yazar
️Derdime ne güzel derman olduğunuz! Ben Ani'den döndüğünden beri bu aşktan kurtulmaya çalışıyorum ama kurtulmaya çalıştıkça o benim daha çok içime işliyor. Onun sevdası gönlümü bir sarmaşık gibi sarmış!.
Arslan çarşıya çıkmıştı, kafası dalgındı. Yüreğindeki sancının ilacı ile aynı şehirdeydi ama ona ulaşmak ne mümkün... Düşünceleri tellalın sesi ile bölündü....
Duyduk duymadık demeyin! Sokakları süpüren, süsleyin! Öğleden sonra Kars Kralının oğlu oldu Prens David Kars kapısından gelecektir...
İşte o gördüğün kuyudan içeri gideceksin! Başka çaren yok. Kuyuya girdiğinde her kat için sağa ve sola giden yol vardır. Sen indiğinde hemen birinci kata gir. Çünkü orada hayvanlar ve derslikler var. Gece vakti derslikler tatil olur ve kimse olmaz...
287 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazarın dilinden kaleme alınmış kitabın kurgusu ve anlatımı çok hoşuma gitti.
Arslan 'ın çıktığı keşif yolcuğu Anı şehrinin prensesini görünce aşık oluyor. Ama bilmedigi bir şey prensesin babası ile savaş içinde idiler. Ve kimliklerini saklamak zorundalar. Peki Arslan'ı neler bekliyor? Çok sevdiği aşkına kavuşacak mı? Anadolu'da soluk soluğa geçen bir macera. Kitabı bir sokulta merak içinde sıkılmadan okuduğum. Tavsiye ederim Kitapla kalın.
287 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çıkmaz yola girdim sanma! Ya yol vardır ya yol açacağız!...
.
Arslan, Anadolu topraklarına çıktığı keşif sonucu, aşkı keşfeder. Yüreğine dolanan sevdası o denli büyüktür ki!.. Sevdiğinin peşinden türlü tehlikelere atılır.. Devlerle çarpışır, büyücülerle savaşır.. Akıl almaz bir fantastik maceranın kapılarını aralar...
.
Arslan, sevdiğini arama yolculuğunda gittiği her yere sizi de sürükler. Yeni yeni yerler keşfederken, temposu, heyecanı yüksek bir macera ile oradan sürüklenirsiniz.
.
Söylemeden geçemeyeceğim, kitaptaki barkod uygulamasına bayıldım gittiğimiz yerleri görme şansı da yakaladığımız bu uygulama sayesinde, yaz için güzel bir tatil rotası oluşturdum Arslan'ın geçtiği yollardan geçmek için şimdiden sabırsızlanıyorum. Siz de bu güzel fantastik maceraya ortak olmak isterseniz, kitap tavsiyemdir der hepinize bool kitaplı günler dilerim Kitapla Kalın
287 syf.
·3 günde·9/10
Arslan'ın Anadolu topraklarına yaptığı keşif yolculuğu sırasında Ani şehrinin prensesi Ferruh Lika'yı görüp aşık olmasıyla aşk uğruna atıldığı macera dolu anlarda başına gelenlerin masalsı bir hava ile anlatımına oluşuyor kitap.

Devler, cinler, ifritler, periler ve büyülü diyarlarda sevdiği uğruna atıldığı maceraları okurken bazen güldüm. Zira kılıç sahnelerin deki ölen düşman için komik ifadelere yere verilmiş.

Fantastik bir macera olan kitap büyülü diyarlar ve yan karakterlerin diyalog ve Arslan'ın yenilmez bir adam oluşu bazen yok artık dememe neden olmadı değil.

Fantastik anlamda bir çok öğe barındırıyor içerisinde ve Qr kodlar ile bahsi geçen kale ve kilise gibi yapılar için görsel ve tanıtım metinlerine direk ulaşım sağlamamız tarihi bir yolculuk olmuş.

Şunu da düşünmedim değil neden böyle daha basit halde yazılmış daha farklı yazıladabilirmiş olsa da son kısım da soruma güzel bir cevap buldum.

Kitabın 1800'lü yıllarda yaşamış İran kralının kızı tarafından kaleme alınmış ve kaleme alınması ise Nakibülmemalik adlı saray adamının İran kralına anlattığı hikayeleri dinleyerek kendi duyguları ve kelimeleri ile kaleme almış.

O dönemlerde zaman geçirmek adına gerçek veya gerçek dışı bilemiyorum anlatılan bir masal için yazım dili gayet normal.

Kitaba başladığınızda ee fantastik diyordu bu nasıl fantastik demeyin bu sebeple, şimdiki zaman da yazılan fantastik romanlar ile arasında gözle görülür bir fark var zira.

Zaten bu kitapta bir destansı masal. 1954 yılında siyah beyaz filmi ve 1965'te müzikal filmi yapılmış. 1986 yılında Yoshiki Tanaka ismi değiştirerek yeniden yazmış ve Japonya'nın en çok satan kitaplarından olmuş. Anime, çizgi film, hatta oyun olarak da piyasaya sürülen bir destansı masal...
287 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Mükemmel ve çok sürükleyici bir kitap. Ani kentini ve kapadokya topraklarını hayali gezmek isterseniz bu kitabı okuyun ve eski çağları oralarda yaşayın. Yazar hem de er bölgeye ait efsaneleri iyi yedirmiş Arslan romanında!

Yazarın biyografisi

Adı:
Rami Fatih
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.