Recep Şentürk

Recep ŞentürkMalcolm X - Çağa İz Bırakan Önderler yazarı
Yazar
Çevirmen
Editör
8.3/10
218 Kişi
1.065
Okunma
28
Beğeni
4.056
Gösterim

Recep Şentürk Kimdir?

1964'de Çankırı'da doğdu. 1988' de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı bölümde asistan oldu. 1998'de ABD'de New York Columbia Üniversitesinde doktora çalışmalarını tamamladı. Fatih Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi ve İSAM’da araştırmacı olarak çalışmıştır. Şu an İbn Haldun Üniversitesi'nde rektördür.
Tam adı:
Prof. Dr. Recep Şentürk
Unvan:
Sosyolog, Yazar, Çevirmen, Editör, Akademisyen
Doğum:
Çankırı, Türkiye, 1964

Okurlar

28 okur beğendi.
1.065 okur okudu.
18 okur okuyor.
367 okur okuyacak.
16 okur yarım bıraktı.

Recep Şentürk Editörlük Yaptığı Kitapları

Tümünü gör

Recep Şentürk Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
İyilikleri asla unutma,
İyilik yapan kişiye teşekkür et ve iyiliğe en güzel şekilde karşılık vermeye çalış. Kullara teşekkür etmeyi bilmeyen Allah'a şükretmeyi de bilmez.
Hiçbir insan hatasız değildir.
Kendini mükemmel görmek en büyük eksikliktir. Yanlışlarını kabul etmek en büyük erdemdir. Mütevazı bir insan eksik ve hatalarını kabul eder; Kibirli bir insan ise eksikliğini kabul etmeyi itibar kaybı ve düşüklük olarak görür.
İnsanların sana nasıl davranmasını istiyorsan
Sana bir davranış yapıldığında iyi hissediyorsan sen de aynısını başkalarına yap; sana bir davranış yapıldığında hoşlanmıyorsan sen de onu başkalarına yapma!
Vakit yönetimde ehem ve mühimler;
Çok yiyen, çok uyuyan, çok konuşan, mâlâyani ve fuzuliyât ile vakit geçiren bir insan zarûrîyata vakit bulamaz.

Recep Şentürk İletileri

Tümünü gör
"Mehmed Akif Ersoy Okuma Etkinliği" (26.05.2020 - 15.07.2020)
Merhabalar, öncelikle herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlarım. Rabbim daha nice bayramlara ve Ramazanlara hayırlısıyla kavuşmayı ve hakkıyla istifade edebilmeyi nasip etsin inşallah. Fark eden okurlar olmuştur belki, bir süredir Mehmed Akif üzerine okumalar yapıyorum. Bu süreç bilinçli bir program
bir müslüman, "modern" dünyanın her türlü terörizmine karşı kendisini donatmalı ve onların silahlarını onlardan iyi bildiğini haykıracak cesarete okuyarak, izleyerek ve dinleyerek kavuşmalıdır. yah.dilerden bir su bile almayın diye oluşturulmuş

Recep Şentürk Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
112 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
'' Fütüvvet Erdemli Gençlik '' Recep Şentürk
Kitabın Adı:
Fütüvvet Erdemli Gençlik
Fütüvvet Erdemli Gençlik
Kitabın Yazarı:
Recep Şentürk
Recep Şentürk
Fütüvvet Erdemli Gençlik kitabı, İstanbul imam hatip lisesi mezunu, marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunu, Türk din sosyoloğu ve eski İbn Haldun Üniversitesi rektörü olan Recep Şentürk tarafından yazılmış bir eserdir. Fütüvvet, ayrım yapmaksızın herkese kardeş muamelesi yapan, sünnete dayalı özgeci gençlik ahlâkı demektir. Bu kitapta sunulan kırk fütüvvet kuralı ile Yazar, gençlerimize tüm davranış ve ilişkilerinde takip edecekleri önerilerde bulunmuştur.
Fütüvvet Erdemli Gençlik
Fütüvvet Erdemli GençlikRecep Şentürk · Önder İmam Hatipliler Derneği Yayınları · 202145 okunma
154 syf.
·
Puan vermedi
·
12 saatte okudu
Malcom X'in hayatını çocukluğundan itibaren ele alarak anlatıyor kitap. Ben yazarın yazdığı kişiye biraz fazla sempati duyduğunu düşündüm. Ayrıca 82. sayfadan itibaren kitap kendini özetlerle tekrar ediyor. O sayfaya kadar okunması yeterli olurmuş. Aslında elime aldığımda kitaptan daha büyük bir beklentim vardı. Malcolm X'i ve hayat felsefesini derinden okuyacağımı düşünmüştüm. Bana biraz yüzeysel geldi. Beklentimi karşılamadı diyebilirim. Yine de bir fikriniz olması açısından okunabilir.
Malcolm X - Çağa İz Bırakan Önderler
Malcolm X - Çağa İz Bırakan ÖnderlerRecep Şentürk · İlke Yayıncılık · 2022937 okunma
144 syf.
·
Puan vermedi
·
28 saatte okudu
Çağa İz Bırakan Önderler serisi kapsamında okuduğum ikinci kitap dili sade insanı yormuyor bunun yanında kitap kendi içinde tekrara düşmüş ama iyi ki okudum dediğim bir insan oldu. Malcolm X, "ne idim ne oldum" sözünün tam yansıması bence hayatı beni çok şaşırttığını söyleyebilirim.
Malcolm X - Çağa İz Bırakan Önderler
Malcolm X - Çağa İz Bırakan Önderler
Recep Şentürk
Recep Şentürk
Malcolm X - Çağa İz Bırakan Önderler
Malcolm X - Çağa İz Bırakan ÖnderlerRecep Şentürk · İlke Yayıncılık · 2022937 okunma