Rewhat Arslan

Rewhat Arslan

YazarTasarımcı
8.7/10
23 Kişi
·
52
Okunma
·
6
Beğeni
·
106
Gösterim
Adı:
Rewhat Arslan
Unvan:
Yazar
Ona bakmak terapinin kendisiydi.
Hiçbir sıkıntı kalmamıştı kalbimde .
Yine atacak sebep bulmuştu kendine...
Rewhat Arslan
Sayfa 166 - Alfa Yayınları
Son paramla bir kez daha modellik yapmasını istedim ondan. Anlamıştı artık derdimi. Günden güne eriyen bedenimi fark etmişti...

Kurşun kalemi hizalarken titreyen parmaklarım içini acıtmıştı.

Son Model: Rewhat... Biz olamayız. Gideceğim buralardan. Modelliği bir iş olarak yapmıyorum. Bu kadar giyinik bir toplumda bir özgürleşme çabası sadece. Sen ise gördüğüm en giyinik adamsın. Ruhunda bile yün içlik var. Beni sevdiğimi söyleyemeyecek kadar sıkı giyinmişsin. Dilinde patik var sanki... Daha fazla hırpalama kendini. Bu seferki çalışma benden olsun.

Rewhat: Allah senden razı olsun.
Herkes birinin geçmişinden bir hatıradır .
Ama herkesin bir geleceği de vardır .
Bazısı da benim gibi başkasının hatırası olmayı seçer ve orada kalır .

Kötü olan,
bir hatıra olmayı seçmişken bile unutulmaktır.
Herkes birinin geçmişinden bir hatıradır.
Ama herkesin bir geleceği de vardır.
Bazısı da benim gibi başkasının hatırası olmayı seçer ve orada kalır.
Kötü olan, bir hatıra olmayı seçmisken bile unutulmaktır...
Dudak bazlı paylaşımlarının altındaki toplumsal sorunlara değinen yazıları, takipçilerinin erotik hezeyanlara kapılmalarını önlüyor; muhaliflerin, ötekilerin, ezilenlerin çıkmazlarına büzülen dudakları, seksi ikinci, hatta üçüncü plana itiyordu. Seksi bir uzvun, seksi iterken seksileştiğine bu dudaklarda tanık oluyordum.
232 syf.
·Puan vermedi
Hatıran Yeter #starkyorumluyor
Yazar Rewhat’ın anılarını yazdığı bu kitapta her sayfaya karikatürleri eşlik etmiş. Yazar ve çizer Rewhat’ın çizimlerine bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim. Her anı ayrı bir dramdı. Daha çok ilişkilerini anlatmış yazar. Ben hepsini severek okudum. Çünkü çok akıcı ve sürükleyici bir dili vardı ve ilişkilerinde ne olduğunu merak ettiren bir dille yazmıştı.
Mini Dram tarzında okuduğum ilk kitaptı ve ben gerçekten bu tarzı çok sevdim. Her bölümün başında kapak olmaya yetecek nitelikteki çizimler müthişti. Anıları okumayı çok sevdiğimi de bu kitapla taçlandırdım.
“En çok hangi anıyı sevdin?” derseniz de cevap veremem. Çünkü hepsi birbirinden farklı, birbirinden acıklı, birbirinden güzel anılardı.
Kitabı elinize aldığınız gibi bitireceksiniz. Ben başta kitabı incelerken ara ara okurum diye düşünmüştüm ama her sayfada karikatürlerin olması sayesinde çabucak bitirdim.
Dram ama içinizi sıkacak cinste değil. Daha çok merak ettiren bir yönü vardı. Rewhat’ın yaşadıklarını merakla okudum. İlişkilerindeki seyirleri çok sürükleyici anlatmıştı. Hiç sıkılmadım ve bir cilt daha olsa oturur okurum. Siz de farklı bir tarzda okumak istiyorsanız bu kitabı tavsiye ederim. Hep aynı tarzları okumaktan sıkılanları çok farklı bir tarz sunmuş Rewhat. Keyifle okuyunuz.
232 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Zaten kendisini ot dergisinden biliyordum kaleminde çiziminde de oldukça başarılı.. eğlenceli bi kitap güldüre güldüre okutuyor diyebilirim ayrıca ismi hatıralarınız olsaymış kitaba daha çok uyuyor olucaktı
Ah be Rewhat.. Beni ne çok güldürdün Harika çizimler o güzel mini yazılar ile ne de güzel uyum sağlamış öyle, okurken çok büyük keyif aldım   İçinde 20 tane birbirinden güzel çizgiromantik komedi vardı, hepsi ayrı ayrı güzeldi.. Bazılarında üzüldüm, bazılarında kahkaha attım, bazıları düşündürdü.. Benim favorilerim Aziz ve Hatıran Yeter oldu He bu arada ne kadar çok aşık oldun be Rewhat @rewhatarslan
.
.
Kötü olan, bir hatıra olmayı seçmişken bile unutmaktır.
232 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Revhatın çizimlerinin hayranıysanız kitaba aşık olabilirsiniz. Edebiyat bekleyenlerin beklentilerini karşılamaz. Bazı şeyler araya girmeseydi bi solukta okunacak kitap. Eline emeğine çizimine sağlık
232 syf.
·Beğendi·7/10
“Herkes birinin geçmişinden bir hatıradır. Ama herkesin bir geleceği de vardır. Bazısı da benim gibi başkasının hatırası olmayı seçer ve orada kalır.
Kötü olan , bir hatıra olmayı seçmişken bile unutulmaktır. “
.
.
“Çizgiromantik komediler”
.
.
Okuyacağınız bu kitap resimli edebiyatın kara kaleminden başka bir şey değil. Kahramanları sokağa çıktığınızda görebileceğiniz herkes. Aşklara ve hatıralara dair çizilmiş ,yazılmış. @rewhatarslan hayatın içinden kısa öykülerini samimi bir dil ve ince düşünülmüş çizgileriyle anlatıyor. .
.
Son karikatür olan “Kenarlar” ı en çok sevdim diyebilirim . Bana en çok dokunan o oldu. Hele son sayfada duvarda olan resim karikatür de dahi duygulanacak bir nokta buluyorum ya valla helal olsun bana
“Biz işi icabı gece yaşayanlar hayatın kenarlarıyız “

Yazarın biyografisi

Adı:
Rewhat Arslan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 52 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.