Richard Mankiewicz

Richard Mankiewicz

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Adı:
Richard Mankiewicz
Unvan:
Yazar
Matematik, anlaşılmaz sembollerden oluşmaz. Matematik düşüncelerle ilgilidir: uzaya, zamana, sayılara ve ilişkilere dayalı düşünceler.
Matematik yalnızca, okulda öğrendiğiniz ve yetişkin olur olmaz tamamen unuttuğunuz birkaç aritmatik oyundan oluşmaz. Matematiğin, insan uygarlığının gelişimi ile paralel, kesintisiz bir gelişim tarihi vardır ve bu tarih en azından beş bin yıllıktır. Üstelik bu tarih, sanat tarihinin gelişimi gibi x'in belli açılardan y'yi etkilemesi biçiminde değil, y'nin beş bin yıldan bu yana doğrudan x'in üzerine eklemlenmesi ile oluşmuştur.
Matematik; harita yapımında, denizcilikte, sanattaki perspektif anlayışında, radyo televizyon ve telefonda büyük roller üstlenmiştir. Matematik olmasaydı, uçaklar uçamaz, radarlar çalışmaz ve dünya, üzerinde taşıdığı nüfusu besleyecek yeterli besini üretemezdi. Tüm bunları yalnızca matematiğe borçlu olduğumuzu söylemiyorum, fakat matematik bu alanlarda gerekli ve vazgeçilmez bir unsur oluşturur. Tüm bu saydıklarımın iyi şeyler olduğunu da söylemiyorum, fakat hepsinin son derece önemli olduğunu kabul etmek zorundayız.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Mankiewicz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okuyacak.