Richard Reed

Richard Reed

Yazar
5.8/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Richard Reed
Unvan:
İş insanı
Doğum:
Huddersfield, Birleşik Krallık, 1973
“evet,acı çekmek çok kötü olabilir ancak bu durumda kendinize ‘bundan ne olur?sen bana ne yapabilirsin acı?’ diye sorup acıyı kabul ederek ondan korkmazsanız,acının ötesine ulaşırsınız.”
“babam, bana hep insanların başlarında görünmeyen ve üzerinde ‘bana kendimi önemli hissettir’ şeklinde yazan bir işaret olduğunu söylerdi.”
Bugün için yaşamaya mecbursun, kendine şu an yani şu saniye yaşamdır demek zorundasın. Yaşam dün veya yarın değildir. Yaşam bu andır. Dolayısıyla onu yaşayabildiğin kadar dolu yaşamalısın. Ve her güne yatırım yapmalısın.
"Başpiskopos Desmund Tutu'nun bahsettiği Ubutu kavramıdır. Ben başkaları sayesinde kendim olabilirim."
Richard Reed
Sayfa 167 - Sana Tek Bir Şey Söyleyebilecek Olsaydım
Bazı insanlar için dünya parçalanmaktadır ve bu insanda yarışı bırakma duygusunu tetiklemektedir. Aslında bu bezginlik ve atalet toplum için gerçek tehlikedir. İnsanların, değişimi önce kendimizi değiştirerek başaracağımızı bilmeleri gerekir.
Bugün için yaşamaya mecbursun, kendine şu an yani şu saniye yaşamdır, demek zorundasın. Yaşam dün veya yarın değildir. Yaşam bu andır. Dolayısı ile onu yaşayabildiğin kadar dolu yaşamalısın. Ve her güne yatırım yapmalısın.
Kadınların potansiyelleri ile gurur duymaları gerekir. Kadınlar her konuda başarılı olma hakkını kendilerine vermeli, sevgi ve mütevaziliklerini başkalarına destek için aldıkları ikinci olan roller ile tanımlamamalıdırlar. Kadınlar kendilerini nasıl tanımlarsa tanımlasınlar "Benim tek hayatım var. Bu hayat bana verilmiştir ve benim onu en iyi amaçlar için kullanmam gerekir." demelidirler.
Bazı insanlar için dünya parçalanmaktadır ve bu insanda yarışı bırakma duygusunu tetiklemektedir. Aslında bu bezginlik ve atalet toplum için gerçek tehlikedir. İnsanların değişimi önce kendimizi değiştirerek başaracağımızı bilmeleri gerekir.
Çeşitlilikten yana olun. İnsanlar kendilerine yabancı olan, farklı duran, radikal ve 'diğer taraftan' şeylere tolerans gösterdikçe bir canlı türü olan insanlık zenginleşir.
288 syf.
·5 günde·Beğendi
Yazar Richard Reed, 1988 yılında Innocent Drinks (Masum İçecekler) adında bir şirket kurmuş. Bu şirketi 2013 yılında Coca-Cola'ya satmış. Bu vesileyle pek çok ünlü sima ile tanışma fırsatı bulmuş. Tanıştığı simalara kitabın adına da ilham olan şu soruyu sormuş: "Bana tek bir şey söyleyecek olsaydınız, bu ne olurdu?" Verilen her cevabı birkaç sayfada özetleyen Reed, ünlü simalarla buluşmalarının nasıl bir ortamda gerçekleştiğini de okuyucuya aktarıyor. Reed'in her öneriden sonra olmasa da bazı önerilerin sonundaki yorumları da okuyucuyu gülümsetebilir. Altmıştan fazla önerinin yer aldığı kitap da ilginç öneriler bulmak da mümkün. İçinde deneyim barındıran bu tip öneriler, hayata başkasının gözlerinden bakmaktan hoşlananlar için ufuk açıcı olabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Reed
Unvan:
İş insanı
Doğum:
Huddersfield, Birleşik Krallık, 1973

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.