Robert Masello

Robert Masello

Yazar
7.0/10
7 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
49
Gösterim
Eğer savaşı yakından görmediyseniz yüreklilik göstermek ve onunla böbürlenmek kolay bir şeydi tabii. Ama gördüyseniz kederlenmemek elde değildi. İnsanların ulus, sadakat, veya ideoloji uğruna birbirlerine bile bile yaptıkları şeyler akıl almazdı.
Eğer savaşı yakından görmediyseniz yüreklilik göstermek ve onunla böbürlenmek kolay şeydi tabii. Ama gördüyseniz kederlenmemek elde değildi. İnsanların ulus,sadakat veya ideoloji uğruna birbirlerine bile bile yaptıkları şeyler akıl almazdı.
384 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
2. Dünya Savaşında kültürel eserleri Nazilerin elinden kurtarmak ile görevli olan teğmen Lucas Athan, Hitler'in av köşküne gidecek bir eser bulur ama o esnada mayın patlar ve yaralanır. Bir gözü çıkan Lucas, Princeton üniversitesindeki görevine geri döner. Ama Einstein'e komşu olmuştur. Mısırlı Aziz Antonius hakkında araştırmalar yapan Simone Rashid ve babası da Princeton'a gelir ve Lucas'a katılır. Kutuyu açtıklarında kendilerini kötü hissederler. Sanki şeytani bir yaratık içinden çıkmıştır. Bu arada Hitler atom bombası yapımına hız kazandırmıştır ve ilk kim icat ederse savaşın galibi o olacaktır. Bu yüzden Robert Oppenheimer de Einstein'ı sıkıştırmaktadır. Bir gece Einstein işi çözer ve belgeleri gönderir. FBI ve OSS ensesindedir ama sürekli olarak hayatı tehlikededir. Pek çok insan ölür bu süreçte. Lucas ve Simone de korkmuştur. Bir şekilde hayatta kalıp Aziz Antonius'un yaptığı gibi şeytanı yenerler ama ABD Hiroşima ve Nagazaki'ye atom bombalarını atmıştır. Evlenen Lucas ve Simone acaba daha huzurlu bir dünyada yaşayabilecek midir? Einstein bu icat yüzünden pişmanlık duymakta mıdır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert Masello
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.