Robert Mazur

Robert Mazur

Yazar
5.5/10
2 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
289
Gösterim
"İtiraf etmeliyim ki bazı şeyleri söylememek gerekir" dedim. Ama bazen de bazı şeylerin söylenmesi gerekir ve bence bunlar yalnızken söylenir.
464 syf.
·Puan vermedi
* Kitap Yorumu ;
.
Kitap taki bilgiler sinemaya da ilham vermiş ve kapakta da göründüğü gibi filmi çekilmiş. Kendi geçmişinden az bahsedip direk olaylara girmesi de ayrı güzel olmuş. Bir gün iş ararken özel istihbarat elamanı aranıyor diye yazan bir iş ilanıyla başlıyor herşey, enbüyük uyuşturucu karteli'nin içinde buluyor kendini başından geçen olayları tek tek ele almış bob sahte ismi tabi değişik kimlikler ve o kimler üstünden değişik banka hesapları , k.kart ları vb. Şeyler oluşturup bir kişi orataya çıkartıyor. Ve kara para aklama şeklinde aralarına giriyor yatırım şirketleri kurup bazen bu özel büro kendisini tehlikeye soksada hiç pes etmeden devam ediyor sahte bir hayat ve yaşantı içinde yıllarca kalıyor. Pablo Escobar'ın tüm kurmuş olduğu ve yönettiği karteli çökertmeye çalışıyor ve başarıyorda çoğu kafadaki elamanları yakalattırıyor. Ama Escobar'â ulaşamıyor aslında bu tamamen büronun başındaki kişinin yüzünden oluyor belli bir tarih verip ısrar ile operasyonun bitirilmesini istiyor. Kafa karıştırıyor bu kısmı ki zaten ABD nin tutumu da ortada aslında bu uyuşturucu ticareti onların da işlerine geliyor. Bob bu konuyu en son anlamış olsada ne bankaların yaptığı para haklamaları var belirteyim roman tadında değil daha çok bob anlatıyor başından geçen olayları ama sıkmıyor meraklısına duyrulur. Gerçek bir yaşam öyküsü zaten haftalık 10 milyon dolar ila 40 milyon dolar para haklaması süper bir para döngüsü 1986 ve 89 arasında. Keyifli okumalarınız olsun...
464 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Ben ne okudum böyle yahu. Kitabı bitirmişim ve bugün başlamışım farkında bile değildim. Kitabın karakterleri veya kısa bir özetini geçmeyeceğim bu sefer. Ancak şunu belirtmeliyim ki filmini de seyretmiştim ve kitaba ondan sonra niyetlenmiştim. Açıkçası pişman değilim ve bu bana yeter.
Bob’un yaptıkları, yaşadıkları ve yaşattıkları oldukça zor ama eleştiri yapacağım. Kitap çok güzel, adamımız zorlu şartlardan geçerek içeri sızıyor ama biraz sanki bu kadar geniş kartel basite indirgenmiş ve kendilerine aptal rolü verilmiş gibi durmuyor mu sizce de? Bu kısma özellikle takıldım.
Kitapta çok güzel kısımlarda var. Mesela sayfa 237 buna örnek. Kitabı olmayan veya okumayanlar için ipucu verelim. Türkçe bilmeyen birine önce bağırarak sonra da yüksek sesle ve tane tane Türkçe konuşmak mevzusunun İngilizce halini görüyoruz. Cümleten iyi geceler, keyifli okumalar dilerim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert Mazur
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.