Giriş Yap

Robert Schneider

Yazar
5.4
5 Kişi
Unvan
Yazar
Doğum
Bregenz, Avusturya, 16 Haziran 1961
Yaşamı
Robert Schneider, L'Apocalisse'in ( Vahiy ) Roma'daki sunumunda , 2010 Robert Schneider (* 16'ncı Haziran 1961 tarihli yılında Bregenz , Vorarlberg ) bir olduğunu Avusturyalı yazar . Schneider altı roman, bir roman, bazı oyunlar ve iki cilt şiiri yayınladı. Robert Schneider, iki yıl boyunca dağ kocaları Anton ve Stephanie Schneider tarafından bir çocuk olarak evlat edindi ve bugün hâlâ bir serbest yazar olarak yaşadığı Götzis'te (Vorarlberg) büyüdü . Evli ve üç çocuk babasıdır. 1981'den 1986'ya kadar Schneider, Viyana'da kompozisyon, tiyatro çalışmaları ve sanat tarihi üzerine çalıştı. Bir yazar olmak için çalışmalarını bıraktı, turist rehberi ve organisti olarak çalıştı ve çeşitli edebi burslarla çalıştı. Onun ilk romanı Uyku kardeş , o 1992 yılında yayınlanan Reclam makale önceden 24 yayıncılar tarafından reddedilmesinin ardından, (Leipzig). Kendi yaşamını uyku yoksunluğundan alan müzisyen Johannes Elias Alder'in icat edilen hikayesini anlatan kitap, uluslararası bir başarı olmuştur, 36 dile çevrilmiş ve okulda kullanılmıştır. 1995 yılında, roman Joseph Vilsmaier yönetiminde çekildi ve 1996 yılında Altın Küre için aday gösterildi. Roman bir bale, opera ve çeşitli drama versiyonları için bir şablon işlevi gördü. 1998'de ikinci romanı The Airborne . Roman, Vorarlberg Ren Vadisi'ndeki kurgusal şehir Jakobsroth'un yükselişini ve düşüşünü anlatıyor. Kitap oybirliğiyle ve Alman edebiyat eleştirisi tarafından daha önce görülmemiş bir şekilde yayıldı. Bu arada Schneider, 2000 yılında ortaya çıkan Rheintal üçleminin üçüncü bölümü olan El değmemiş romanının çalışması için New York'ta yaşıyordu . Burada, tarihi bir olaya dayanarak, Büyük Buhran zamanında Amerika'ya gönderilen iki köylü çocuğun kaderini anlatıyor. Onun romanı Kristus , Münster Krallığı'nı kuran “Vaftiz Kralı” Jan Beukels'in hikâyesini anlatır . Sunum güçlü bir şekilde kaynaklara dayanıyor, dil eski moda geliyor. Schneider, edebi sınıflandırma söz konusu olduğunda, çağdaş Alman dili edebiyatının tartışmalı bir kişiliğidir. Kitapları (karışık müzikal parametreler sanat dili, Eski Modern ve kendi dilsel buluşlar yönelik bir arasında gidip Uyku Kardeş , Luftgängerin , Kristus ve sıkı, neredeyse stenografik yazı stilleri () kir , gölgeler ). Duygusallık ile anlatımının hesaplanması arasındaki çelişki, ortak yazım kalıplarına dahil edilmek için zordur. Köklerini 1945'ten önce Avusturyalı anlatı geleneğinde görür. Son yıllarda edebi toplumdan bir kişi olarak emekli oldu. Nadiren röportajlar veriyor: "Bir yazarın kitapları hakkında söylediği her şey sadece üzülebilir. Onsuz kendi yollarına gitmeleri gerekiyor. " Eylül 2007'de en yeni romanı The Epiphany yayınlandı . Naumburg'dan (Saale) bir müzik araştırmacısı olan ve hayatını elinden alan bir Bach bulgusunun hikayesini anlatıyor .

İncelemeler

Tümünü Gör
352 syf.
Kitabın arka kapak yazısına bakılınca çok sürükleyici ve ilgi çekici gibi görünüyor ki ilk sayfalarda da farklı bir kitap okumanın verdiği zevk alınıyor. Fakat kitap bana hitap etmedi. Karakterlerin neyi neden yaptıkları belli değil kitapta. Karmaşık kişiliklere sahip karakterler, ilk sayfalarda kitabın gidişatıyla ilgili biraz bilgi sahibi edinmiş gibi olunsa da, birkaç sayfa sonra tamamen farklı bir boyuta taşınan bir hikaye. Belki başkalarının ilgisini çekebilir ve karmaşık kitapları sevenler için ideal bir kitap olabilir ama ben sevmedim.
Reklam
339 syf.
·
4 günde
Havada yürüyen, hayali Jacobrosth şehrinin son gönül insanı Maudi Latuhr'un öyküsünü anlatmaktadır. Kitap da, kırık kalplerden henüz keşfedilmemiş gönül yollarından ve insanın kendisine sadık kalma endişesinden söz edilmektedir. Maudi, bu dünyada doğar, özelliği insanlığın içindeki özlemi canlı tutmak için ruhlara ışık saçmaktır. Kırgınlıklarla bir iç savaş başlar. Sevgi, insanlıktan yoksun bir devirden nihayet bir an için huzur aradığı bir yere ulaşır. Harika bir roman.
339 syf.
Çeviri o kadar güzel yapılmış ki hiç sıkılmadan okunuyor. Sevgi ve huzur duygularının bir arada işlendiği bir kitap olmuş. Ve sakın endişelenmeyin çıkış yolu çok da uzakta değil. Sadece biraz dikkatle bakın göreceksiniz.
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42