Robert Venditti

Robert Venditti

Yazar
8.3/10
10 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
211
Gösterim
Adı:
Robert Venditti
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 18 Ağustos 1967
Robert Venditti, Jonathan Mostow'un Disney için yönettiği Bruce Willis'in başrolünde oynadığı büyük sazlık resme uyarlanan The Surrogates başlıklı En İyi Raf Productions adlı çalışmasıyla tanınan bir Amerikan çizgi romancı yazar.
Mithril / Nobody
Mithril / Nobody The Flash, Vol. 9: Full Stop (The Flash, Volume IV #9)'ı inceledi.
144 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bu kitapla anladım ki çizgi roman dünyası samanlık bense bir iğneyim.
Flash serisini okumaya başlarken çok mutlu olmuştum. DC evreni malum 1930lardan beri çizgi roman üretiyorlar ve bugün birinin her şeyi okumaya kalkması imkansız. Dolayısıyla 2011’de Flash’a bir Flashpoint yaptırarak tüm evreni resetlediler ve New 52’yi başlattılar. Ben de sevinmiştim, ne güzel 2011’den bu yana olanları okusam yeter diye…
Meğersem son reset o değilmiş. Flash özelinde konuşacak olursak, Flashpoint sonrasında okuduğum bu dokuzuncu kitaptı ve Flashpoint öncesindeki hikayeden çok farklıydı. Tabi ben diğer kahramanlara çok hakim değilim ve diğer kahramanların da hikayelerinde çok farklı ve okuyucu tarafından beğenilmeyen şeyler olmuş. Dolayısıyla DC 2016’da bütün evrenleri yeniden resetlemek istemiş ve Rebirth adı altında yeni bir evren oluşturmaya karar vermiş. Sonradan çeşitli kaynaklardan okuduğum kadarıyla, DC’nin okuyucularından özür dileme niteliği taşıyan bu hareketiyle birlikte orijinal hikayelere yakınsamaya çalışmışlar.
Gelelim kitaba… Kitapta kahramanımız artık çok güçlenmiştir ancak insanlara yardım ederken yaptığı hatalarla pek çok zarara da yol açmaktadır. Bunun üzerine polis departmanı Flash’ı yakalamak için dışardan bir ekipten destek alır. Elbette bu ekip, Justice Leuge’e yardım ettiği için affedilmiş olan Captain Cold’un suçlu ekibi Rogue’dan başkası da değildir. Arka planda Flash’ı ele geçirmek isteyen, Gotham’dan transfer edilmiş başka bir suçlu da bulunmaktadır. İlginç ve güzel bir hikaye.
Ancak, kitapta beni en çok heyecanlandıran kısım, hikaye bittikten sonraki kısa bir bölümde olayın Rebirth’e bağlanmasıdır. Flash, yaşamadığı bir hayattan görüntüler görmeye başlar, ve en son gerçek Wally West’in kendisini ziyaret etmesi ile de aslında NEW 52 diye bilinen her şeyin flash point sonrası gerçekleşmiş alternatif bir evren olduğunu farkeder ve durumu çözmek için dostu Bruce’a gider. Kitap burada biter ancak bitmeden evvel küçük bir sürpriz daha bırakır okuyucuya. Bruce, Barry’e bulduğu bir gülen surat gösterir ki bu da Watchman’deki bir sembolmüş.
Anladığım, okuduğum ve duyduğum kadarıyla Rebirth’e kadar Watchman ve diğer kahramanları evrenleri farklı evrenmiş ancak bu değişiklikle birlikte DC iki evreni de birleştiriyormuş.
Yani, uzun zamandır kütüphanemde bekleyen Watchman kitabını da okumanın zamanı gelmiş bulunmakta…
109 syf.
·1 günde·10/10
5/5 Stars (%89/100)

Probably the best graphic novel I've ever read. (In terms of handbook or guide) If you are new to reading comics this is probably a gold mine for you. Even when you are not very new, it is still useful. I am more or less familiar with graphic novels but I often find myself confused since there are so many materials out there. There are also other graphic novels that make everything even more complicated because of the different time period that they deal with. In short, you need some kind of a guide so as not to lose interest in comics.

The book talks about 25 essential graphic novels briefly to introduce them. Though I expected only that, it offers much more. The authors give detailed timeline and outline of specific superheroes. There are also other lists like reading list for all DC novels and so on. On top of that, the book is free and I am pretty sure I'll be coming back to it often.

Yazarın biyografisi

Adı:
Robert Venditti
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 18 Ağustos 1967
Robert Venditti, Jonathan Mostow'un Disney için yönettiği Bruce Willis'in başrolünde oynadığı büyük sazlık resme uyarlanan The Surrogates başlıklı En İyi Raf Productions adlı çalışmasıyla tanınan bir Amerikan çizgi romancı yazar.

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.