Robin Constantine

Robin Constantine

Yazar
4.3/10
9 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
368
Gösterim
Adı:
Robin Constantine
Unvan:
Amerikalı Yazar
344 syf.
·4 günde·4/10
Çok eleştirel yaklaşmayacağım. Konu iddialı değildi. Zaten biraz da bu yüzden okumak istedim. Bir gençlik hikayesiydi. Klişe denebilecek bir konu içeriğine sahipti. Yazarın da bence fazla büyük bir beklenti güttüğünü sanmıyorum.

Wren'i değil ama Greyson'ı daha fazla sevdim. Karakterlerden sadece o beni kendisine bağladı. Sadece onu tanımak için okudum diyebilirim.

Çeviri hiç hoşuma gitmedi bu arada. Yazım yanlışları anlatımı da bozmuş. Keşke bana verselermiş inanın iddialıyım ben daha iyi çevirirdim.

Yazar kitabı daha fazla uzatabilirmiş. Fazla ağır bir cümle oldu kitap zaten üç yüz sayfadan fazla. Anlatabildiğini anlatmalıydı diye düşünürdüm ama konuyu öyle geniş tutmuş ki iki katı kadar daha yazabilirmiş. Sıkılmış galiba anlamadım.

Hele kitabın sonları resmen faciaydı. O kadar oldu bittiye geldi ki olay ne zaman başladı nasıl sonuçlandı hiç anlamadım. Zaten sonu da fazla askıdaydı. Wren'in üniversite tercihlerini, neler yaptığını, Greyson ile nasıl devam ettiğini öğrenemedim. Wren'in ablası ne oldu onu da öğrenemedim. Greyson nasıl bir hayat çizdi o da bir muallak. Sadece Greyson'ın arkadaşı -bu konuda emin değilim- hangi üniversiteye kabul edildi onu öğrendim. Ve bence bu diğer sorularımın yanında aşırı gereksiz bir detaydı.

Greyson'ın hayatı, geçmişi daha derindi. Yazar kesinlikle detaya inebilirdi. Ve çok daha iyi bir kitap yazabilirdi. Wren sessiz bir kızdı durumundan sıkılmıştı. Sesini çıkardı ama istediğim boyutta değil. Ve bence kesinlikle onun da detaya ihtiyacı vardı. Kızın şu an ne yol çizeceği belli değil.

Kurgu güzeldi. Karakterler güzeldi. Tabi yazar karakterlerle bağ kurmamızı sağlasa çok daha güzel olabilirdi. Hele Wren ve Greyson'ın tanışma anı bile bana göre güzel bir andı. Yan karakterler bile bir hikaye barındırıyordu ama yazar yazmamış. Ben de sırf Greyson ve kitapta beğendiğim olaylar da olduğu için bu puanı verdim. Diyorum işte malzeme çok iyiydi, klişe ama iyiydi, ben klişe severim, ama yazar resmen yazmak istememiş ve konuyu karakterleri harcamış.

Diyeceklerim bu kadar.
344 syf.
·Puan vermedi
Pek kayda değer bir olay örgüsü yoktu bence. Klasik bir aşk hikayesi. Eğer okumak istiyorsanız okuyun, ama eğer vakit kaybımı derseniz bence öyle.
341 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Güzel, eğlenceli ve akıcı bir kitap isteyene gönül rahatlığıyla önereceğim bir kitap. Genç yaşa hitap eden bu kitap orta yaşlı bir insan için olmadığını belirtmek isterim. Karakterlerin 16 yaşında olduğunu düşünürsek sizi sıkabilir ama tam tersi de olabilir. Yine de sevdiğim, yazarını takip edeceğim eğlenceli bir aşk hikayesiydi.
344 syf.
·4 günde·2/10
Yine bir hayal kırıklığı ile gelmiş bulunuyorum. Kitap biraz sıkıcı başlamıştı ama elime kitap alacak vaktim olmadığı için telefondan okuyarak vakit geçirdim koşturmaca aralarında.

Yazar ortaya çok basit bir olay atmış ama bunu bir türlü işlemeye geçemedi. Yaklaşık yüz sayfa oyalandık, bekledik falan derken mesele ortaya çıktı ve kitabı az buçuk sevmeye yaklaştım. İlk defa hem kız hem de erkek karakterini seveceğim bir kitap buldum galiba diye düşünürken yazar her şeyi son planıyla mahvetti. Gerçekten dehşete kapıldım. Kızın planı mı daha kötü yalanlar mı çocuğun geniş mezhebi mi aileler mi bilemiyorum ama genel anlamda halının altına süpürmek hayat kurtarır felsefesi ile dolaşan bir sürü insanın hayatını okudum da diyebiliriz.

Gençlik kitapları çok bozdu, bayağı bozdu, öyle böyle değil. Haliyle tavsiye etmiyorum bu kitabı.
344 syf.
·1 günde·4/10
Kitap nasıl desem hoşuma gitmedi. çok basit lise çağında okuduğum kitaplara benziyor. Ayrıca konu içine çekmedi duyguyu veremedi bana. O yüzden sevmedim

Yazarın biyografisi

Adı:
Robin Constantine
Unvan:
Amerikalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.