Roman Krznaric

Roman Krznaric

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
7
Okunma
·
3
Beğeni
·
29
Gösterim
Adı:
Roman Krznaric
Unvan:
Avustralyalı Yazar
Doğum:
Avustralya
Seçim yapma şansının olmadığı bir hayat dayanılmaz olmakla birlikte, seçenek fazlalığının üzerimize fazla yükleme yaptığı bir tepe noktasına da ulaşabiliriz. Bu noktada seçim artık özgürleştirmez, güçsüzleştirir.
Roman Krznaric
Sayfa 32 - Psikolog Barry Schwartz
Dikkatli bakarsanız, empati ile kuşatılmış bir dünyada, bir empati denizinin ortasında yaşadığımızı görebilirsiniz.
“Düşünüyorum, öyleyse varım” şeklinde gelişen Kartezyen çağdan “Sen var olduğun için ben varım” biçimindeki empati çağına doğru muazzam bir dönüşümün ortasındayız.
Empati, kişinin karşısındaki insanın duygularını ve bakış açılarını anlayarak, bu anlayışı eylemlerine yol gösterecek şekilde kullanma ve kendi hayali olarak başkasının yerine koyma sanatıdır.
Başka birinin perspektifinden bakabilme, ortak duygularımız aracılığıyla benzerlikleri tespit etme becerisi, sahip olduğumuz en iyi barış hapıdır.
288 syf.
·4 günde·Beğendi·5/10
The School of Life’ın kurucularından olan yazar Roman Krznaric, basit anlatımla karmaşık süreçlerin derinliğini kaybetmeden çok önemli mesajları harmanlamış. Empati dendiğinde aklımıza ilk gelen fikirlerin nasıl bir yanlış anlaşılmaya ulaştığını oradan da birbirimizi “anlaşılamamaya” nasıl ilerlediğini göstermiş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Roman Krznaric
Unvan:
Avustralyalı Yazar
Doğum:
Avustralya

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.