Ross W. Greene

Ross W. Greene

Yazar
7.0/10
6 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
182
Gösterim
Adı:
Ross W. Greene
Unvan:
Psikolog
Doğum:
5 Kasım 1957
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
184 syf.
·Puan vermedi
Özellikle başa çıkılamayan çocukları olanlara önerilir :)
Bir püf noktası da benden olsun;
"-Neden başa çıkmaya çalışıyorsunuz efendim, çocuk başa çıkılması gerekilen bir kımıl zararlısı değil ki!.. :) O da bir insan en az sizin kadar!.. :) Sâdece küçük bir insan :) Güzellikle anlatırsanız derdinizi, ne kadar anlayışlı davrandığına şaşar kalırsınız :) Baştan konuşun güzellikle, bağırtmadan, ağlatmadan, huysuzluğa vermeden kendisini, anlayabileceği yalınlıkla, yalan da söylemeden!.. Aptal da değil! Sâdece küçük bir 'insan!' :) Haydi Bismillah! :)
248 syf.
·8/10
Hangi çocuk zor değil ki!

Çocuk sahibi olmadan önce bir çok kitap okumak adettendir. çocuk sahibi olunca okuduklarınızı unutmakta öyle..

Her çocuğun kimyası, dünyası ve karakteri farklı olduğundan kitaplarda deneyimlendiği anlatılan hiçbir şeyi gerçek hayatta birebir deneyimlemiyorsunuz ancak bu tarz kitaplar sayesinde benzer şeyler deneyimlediğinizde daha az panikliyorsunuz.

Ayrıca yol gösteren kitaplar okuduğunuzda "iyi anne-baba baba olmak için kitaplar okudum." un verdiği vicdani rahatlık da güzel bir duygu.

Kitap genel olarak eğlenceli ve öğretici. Somut olaylarla desteklenmesi ise daha kalıcı öğrenme sağlamaktadır.
248 syf.
·22 günde·Beğendi·10/10
Tüm ailelere önerebileceğim bu kitapta,beklenen davranışları yapmakta zorlanan çocukları anlamak için nitelikli bir rehber.Ataklara neden olan etmenleri anlamak,çocukları tetikleyen nedenleri anlayarak sorunları çözmeyi azaltmak gibi konular açık bir dille anlatılmaktadır...
184 syf.
·6/10
Sahafta öylesine dolaşırken karşıma çıkıp hiç aklımda olmadan aldığım bir eser. Bir alan uzmanı olarak begendim bazı yerler hızlıca geçilmiş olsada ailelerin faydalanbilecegi bir kitap. Ama başlığa bakınca hissedilen çocuklardan başedilmesi gereken varlıklar gibi bahsedilmesi bu kitaba yakışmamıs...
Dr. Greene sayesinde bir nebze de umutsuzluklarimdan kurtuldum. Gerçekten başedemediğiniz, iletişim kuramadığınız çocuklarınız varsa gerçekten yol gösterici. Kolay anlaşılır bir dille yazılmış, çocuk ebeveyn arasında örneklemeler yapılmış. Güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ross W. Greene
Unvan:
Psikolog
Doğum:
5 Kasım 1957

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.