1000Kitap Logosu
Ruth Hogan
Ruth Hogan
Ruth Hogan

Ruth Hogan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
32 Kişi
53
Okunma
1
Beğeni
157
Gösterim
Tam adı
Ruth Marie Hogan
Unvan
Roman Yazarı
Doğum
Bedford, Birleşik Krallık
Bibliophage
Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi'yi inceledi.
312 syf.
·
9/10 puan
Anthony Peardew yıllarını başkaları tarafından unutulmuş, kaybolmuş eşyaları toplayarak ve özenle saklayarak geçirmiştir. Bu parkta bulduğu bir toka, yolda gördüğü bir düğme olabilir. Bu eşyaların herhangi bir insana önemsiz görünse de sahibi için ne kadar kıymetli olabileceğini düşünerek yapar bu koleksiyonculuğu/bekçiliği. Aslında kendisini hiç affedemediği bir hatasını telafi etmek için değer verir kayıp eşyalara. Hatta onlara öyle değer verir ki her bir eşya için ayrı ayrı hikaye yazar. Bu şekilde okurlarının yüreğine dokunan etkileyici bir yazar olur. Ömrünün son demlerinde ise amacı bu kayıp eşyaları sahiplerine ulaştırmaktır. Bunun için yardımcısı Laura’yı tek mirasçısı olarak belirler ve bekçilik görevini ona bırakır. Laura ise yaralı ve yalnız bir kadındır. Ancak hem bu görev hem de Anthony sayesinde tanıştığı insanlar ile hayatına yeni bir başlangıç yapar. Kitabı ilk kez bir indirimde görmüştüm. Açıp yorumlarını okuyunca hemen aldım kitabı ve iyi ki almışım Konusu daha önce okuduğum kitaplara göre çok farklıydı. Kapağının çizdiği mutlu imajın aksine kitabın başı daha karanlıktı. Ayrıca başlangıçta birçok karaktere birden yer veriliyordu. Bir ara Anthony’i okurken birden başka zamanda başka bir kadına geçiş yapıyorsunuz sonra yeniden günümüz Laura’sına dönüyorsunuz. Ancak yazarın bu karakterleri birleştirmedeki ustalığı beni kendine hayran bıraktırdı. Konunun özgünlüğüne ise değinmeyeceğim Ayrıca kitapta Down Sendormlu bir kız çocuğuna da yer verilmesi, üstelik bunu yapma şekli çok güzeldi Çok güzel bir psikoloji kitabı. Psikoloji okumanızın ağırlığını hissettirmeyecek türden
Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Ümran
Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi'yi inceledi.
312 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
BKM deki indirimde görüp, İsmine ve kapağına vurulup aldığım ve okuduktan sonra iyi ki almışım dediğim bir kitap oldu #yolunukaybedenanılarınbekçisi . Sizi yormadan, sıkmadan ilerleyen, hikaye içinde hikayesi olan çok güzel bir kitaptı. Özellikle kendisine dans sendromlu diyen 19 yaşındaki Sunshine karakteriyle mutlaka tanışmalısınız. Sırf onun için bile okunur bu kitap.! Tavsiyedir !! .
Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Didem Köse
Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi'yi inceledi.
312 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okurken sonunu tahmin edemediğimiz kitapları, içerisinde kendi olay örgüsünü barındıran bu tarz kitapları çok sevdiğimi bir kez daha fark ederek söylüyorum; çerezlik kitaplar ayrı güzel, ama bu tarz kitapların yeri bende çok başka! Sevgili Taş Kalbim (Adriana Trigiani) adlı kitabımdan sonra, bir başka sonunu tahmin edemediğim ama kendi olayları içerisinde kaybolurken mutluluk duyduğum bir hikaye idi... :) Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi, iki ana karakterin başından geçen olaylar onların hayatına girip çıkan karakterler çevresinde gerçekleşiyor gibi görünse de, birden çok karakterin de hikayesini okuduğumuz bir hikaye idi. Üstelik başlarda hikaye dediğimiz birçok anlamda mistik olaylara da büründü. Bu baştan itibaren olsa hoşuma gitmezdi belki ama hikayenin ana hattının böyle bir güzelliğe bürünmesi beni sonradan çok mutlu etti... Kitapta Anthony adındaki bir yazarımızın, eşini kaybettikten sonra bir yerlerde bulduğu eşyaları biriktirme tutkusunun ortaya çıkması anlatılıyor önce. Bu hatıra niteliğindeki eşyaları öldükten sonra miras yoluyla eviyle beraber yardımcısına bırakmasıyla da esas hikaye başlıyor. Anthony Laura'dan evi yaşatmasını ve de eşyaların her birinin sahiplerine iletilmesini istiyor. Bu zor görevi yanında çalışırken ikinci bir hayat bulduğu evde gerçekleştirmeyi kabul eden Laura, arkadaş edinerek başkalarının kalp kırgınlığını nasıl geçireceğini bilemezken hayatı çok başka şekillerde değişip gelişiyor. Güzel bir hikaye idi, okurken pamuk gibi oluyor insan dedikleri cinsten. Ben kitap içerisinde eşyalar üzerinden anlatılan, başta kurgu sandığım olayları çok sevdim. Kitapta o yan biraz sizin düşüncenize bırakılmış gibi, orayı anlatanlar kimdi o eski anıları gören kimdi siz düşünün dercesine Benim için Laura'nın genç kız arkadaşı Sunshine idi. Okuyup siz de fikrinizi oluşturmak isteyebilirsiniz, öyle güzel öyle kendi halinde bir hikaye idi ki, gerçek yaşamı uyku öncesinde unutturdu. Yazarın kalemine sağlık... :)
Yolunu Kaybeden Anıların Bekçisi
OKUYACAKLARIMA EKLE
5