Ruth Warburton

Ruth Warburton

Yazar
8.5/10
65 Kişi
·
125
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.003
Gösterim
Adı:
Ruth Warburton
Unvan:
Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık
Kırık kalpten ölmek böyle bir şey miydi? umutsuzluktan değil de kalbinizi iki parçaya ayırabilecek kadar büyük bir sevgiden ölmek?
Sonunda üçünüde okudum arada bu kaçamaklar güzel oluyor aşkın herşeyin üstesinden gelmesini seviyorum galiba macera aksiyon biraz da kalp kırıklığının acısı ve sonunda kavuşma en güzeli de bu değilmi
336 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Ve serinin ilk kitabı “Kasabada bir Cadı” bitti.
Ana karakterimiz Anna, Babası Tom ile birlikte Londra da yaşarken, Babasının iflası sonrası Winter Kasabası'na taşınmak zorunda kalmıştır. Annesini ise hiç tanımamış, hakkında hiçbir şey bilmiyordur. Babası da ısrarla bu konuyu konuşmaktan hep kaçınmıştır.
Kasabaya taşındıkları ev oldukça eski ve yöre halkı tarafından “Cadının Evi” olarak anılan bir evdir.
Tom evin onarımına başlarken, Anna da yeni Lisesine alışmaya çalışır. Lisede bir iki kız arkadaşı olur ve okulun en yakışılışı olan Seth’ e karşı da içinde duygular beslemeye başlar. Ancak Seth’in bir yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı vardır.
Babası evi onarırken yarı yanmış bir kitap bulur, ilk başta yemek kitabı olarak düşündükleri kitap aslında bir büyü kitabıdır.
Babasının işleri için Londra’ya gittiği bir gece, Anna okulundan 3 kız arkadaşını eve kalmaları için çağırır ve birlikte bu kitaptaki aşk büyüsünü yapmaya karar verirler.
Aslında olay tamamen eğlenmek için başlar ve kimse gerçek olabileceğine ihtimal vermez.
Büyüyü yaparken ve büyülü sözleri söylerken her bir kız hoşlandığı çocuğu hayal ederken, Anna da Seth’i hayal eder.
Ertesi gün okula gittiğinde Seth’in ona ilanı aşk etmesiyle, Anna bunun o gece ki büyü ile ilgisi olduğunu anlaması ile olaylar başlar :)
Gerçekte ne olduğunu, kim olduğunu ve neler yapabileceğini bilmeyen Anna, her şeyden habersiz bu büyüyü geri çekmeye çalışır.
Ancak işler iyice içinden çıkılmaz bir hal halır ve bir sürü olay yaşanır. Bunun üzerine okul arkadaşı onu Annesine götürür ve ona bir Cadı olduğunu söylerler, tıpkı kendileri gibi.
Bilmeden yaptığı büyüler, cadı konseyinin dikkatini çeker ve Anna nın peşine düşerler. İlk teklifleri Anna’nın onlarla birlikte olmaları ve eğitimlerini kabul etmeleri yönünde olur. Ancak ana bu acımasız meclis ile ilgili duyduklarından sonra bunu kabul etmez ve onlardan gelen tehditler de gecikmez.
Savaş kapıdadır ve meclis çok güçlüdür. Ve savaş başlar :) ilk kitabı bitter :)
Oldukça akıcı ilerledi, fantastik sevenler için keyifli bir kitap.
Akşam 2. Kitabı ile maceraya devam edeceğim…
448 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Spoi icerir İlk iki kitabı özellik maceraları felan cok beğenmiştim sabırsızlıkla bir kitaptan digerine gecmek istedim hep ama son kitap beni biraz boğdu ve fantastik bir kitapta bile daha olağan şeyler bekledim sonunda keske annanın büyü gücü yok olmasaydı keske yeniden yeserseydi felan daha güzel bir son olabilirdi daha hos olurdu denize acılmak fikride pek hoşuma gitmedi ama yinede zevkle okudum
Kalbin paramparça olduğunda nereye sığınırsın?
Anna için sorunun tek bir cevabı var. O da geçmişe gidip annesi, gerçek kimliği ve yeteneği hakkındaki bilinmeyenleri ortaya çıkarmak. Ancak yaşanmışlıkları kurcalamaya başladıkça annesinin, tahmin ettiğinden çok daha karanlık bir kaçış nedeni olduğunu görmeye başlıyor.

Serinin son kitabında artık sırlar çözülüyor. Sonu hayal ettiğimden daha farklıydı. Genel olarak baktığımda seriyi sevdim ve kitap bittiğinde bir süre etkisinde kaldım diyebilirim./ O hissi durdurabilecek bir büyü yapabilseydim, yapardım. Ama yoktu.
Hiçbir şey yoktu. Sadece korkutucu bir boşluk... Aşk, acı karşısında çaresizdi. Bunca zaman nasıl fark etmemiştim?
368 syf.
·Beğendi·7/10
Aşk ve büyü birbirine benzer ikiside kontrol edilemez.
Kasaba Bir Cadı serisinin ikinci kitabı Aşık Cadı, ara kitap gibi bir şeydi. Evet yine olaylı bir devam kitabı ama bilemiyorum. Mesela burada Seth çok gözüme battı. Bir zararı yok ama bir yararıda yoktu yani. Anna'yı gerektiği yerde korumaya çalışsa da onun haricinde sadece duygusal olarak vardı. Zoraki kitaba sokulmuş gibi. Henüz çözülmemiş olaylar da var tabii. / Aşk ve büyü birbirine karıştığında hangisinin gerçek olduğunu kim bilebilir?
336 syf.
·Beğendi·8/10
Fantastik güzel bir kitaptı okuması basitti ve anlaşılırdı.
Yeni ev, yeni okul, yeni arkadaşlar. Başka bir yere taşındığında beklenilen şeyler aslında budur. Bir büyü kitabı, lanetler ve cadılar değil. Ancak Anna'nın hayatı bir anda bunlarla doluyor. Uğraşması gereken onca şeyin içinde bir de sevdiği çocuğun kendine olan aşkının gerçek mi yoksa sihir mi olduğunu bulmaya çalışıyor.
Ancak aşk zaten bir sihir değil midir?
Fantastik tür sevenler okuyabilir. / Gerçekte adının Wivker Evi olduğunu biliyorum ama kimse ona böyle demez. Orası her zaman Cadının Evi olarak bilinirdi. Ormanın da Cadı Ormanı olarak bilinmesi gibi.
336 syf.
·Puan vermedi
#kitapyorumum
#kasabadabircadı
#RuthWarburton
#Martıyayınları

Kitap Adı: Kasabada Bir Cadı
Yazar:Ruth Warburton
Sayfa sayısı: 336

Konusu kitabın isminden de anlaşıldığı gibi biraz fantastik.
Anna isimli bir genç kızın kasabaya cadı evine yerleşmesiyle başlıyor hikaye. Gerçekten okurken sevgiyi, fedakarlığı hissettim. Yazarın dili sade ve akıcı. Yazarın yazdığı diğer kitapları merak ediyorum. Serinin devamı şeklinde mi bilmiyorum ama onları da okuyacağım.
Bu tarz kitaplar seven için tavsiyemdir.
448 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Ve serinin son kitabı “YALNIZ CADI” da bitti.

Son kitap kesinlikle en bomba olandı :)

Anna’nın Annesi ile ilgili araştırmaları devam ederken, tahmin ettiğinden de fazla karanlık sırların olduğunu anlar. Bu sıraların büyük kısmı ise Anna yı kapsamaktadır ancak bir türlü ne olduğunu bulamaz.

Pes etmez ve bir ipucu sonucunda Annesinin Rusya da büyük bir Cadı meclisinin yanında olabileceğini düşünür.

Gitme hazırlıkları yaparken, takımı ve en yakın arkadaşları da onu yalnız bırakmazlar. Ancak büyük bir tuzağın içine çekildiğinden habersizdir.

Diğer yandan farklı Cadı meclisleri birbirine büyük savaşlar açmış, Londra da taş üstüne taş kalmamıştır. Köprüler yıkılır ortalık savaş alanına döner.

Kitabın bomba kısımları da Rusya da olanları kapsıyor.
Gençlerin kendi başına orada verdiği mücadele, yaşanan olaylar, acılar, kayıplarve ortaya çıkan sırlar ile kitap heyecan dolu ilerliyor.

Final ise hiç tahmin etmediğim gibi bomba oldu diyebilirim :) Ters köşe yapmış Yazar.
448 syf.
·9/10
#kitapyorumum
#KasabadaBircadı
#AşıkCadı
#YalnızCadı
#RuthWarburton

Kitap Adı: Kasabada Bir Cadı
Kitap Adı: Aşık Cadı
Kitap Adı: Yalnız Cadı
Yazar: Ruth Warburton

Seri olarak yorum yazmak istedim. Fantastik bir seri. Cadılardan bahsediliyor. Yazarın dili akıcı, sade ve merak uyandıran cinsten. 3 kitabı da çok hızlı bitirdim. Elinizden bırakamıyorsunuz. Bu tarz sevenler için mutlaka okunmalı. Anna isimli bir cadıdan ve onun yaşadıklarından bahsediliyor. Çok fazla içerik söylemek istemiyorum.
Özellikle son kitap çok heyecanlı ve duygusaldı. Anlamı da büyüktü bana göre. Keyifli okumalar diliyorum okuyacak arkadaşlarıma.
368 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Ve serinin 2. Kitabı “Aşık Cadı” da bitti...
Kaldığı yerden devam eden hikayenin üzerinden 6 ay geçmiştir ve hayat sakin ilerliyordur. Anna hala büyü yapmak istemez ve normal insanlar gibi yaşamaya çalışmaktadır.
Ancak içindeki büyü gücü buna izin vermez ve kontrol dışı büyüler ortaya çıkar. Tabi ki buda bazı meclislerin dikkatini çeker.
Bu kitabında heyecan yine doruktaydı. Evlerinin duvarlarına yazılan esrarengiz yazılar ile Anna yine tehlikenin göbeğinde bulur kendini.
Bir yandan bunu kimlerin yaptığını araştırırken, diğer yandan geçmişini merak eder. Ve hiç bilmediği Anneannesi ile tanışır. Oda kendisi gibi Cadı dır ancak bağlı olduğu meclis Anna nın hiç hoşuna gitmeyecektir.
Diğer yandan Seth ile aşkı dolu dizgin ilerlerken olanlar ikisini de bilinmeze sürükleyecektir.
Seth’in büyükbabasının Cadı lara karşı aşırı düşmanlığı, kasabadaki bazı kişilerin Cadı Avlama ve onları yakma isteği ile Annanın hayatı yine tehlike içindedir.
Ve Anna nın bu meclis tarafından kaçırılması ve suçlu bulunarak yakılma kararı alınması ile işler iyice karışır.
Bundan sonrasını okumalısınız 
3. ve son kitabında sanırım tüm gizem çözülecek...
Mahkemeden kurtulabilecek mi?
Yıllar önce bir anda ortadan kaybolan Annesi ne oldu? Hala yaşıyor olabilir mi?
Peki Seth nerede ve geri dönecek mi ?
Tüm bombaları yazarımız son kitabına bırakmış 
Ben fantastik seviyorum, sevenlere tavsiye ediyorum.
368 syf.
·Puan vermedi
#kitapyorumum
#KasabadaBircadı
#AşıkCadı
#YalnızCadı
#RuthWarburton

Kitap Adı: Kasabada Bir Cadı
Kitap Adı: Aşık Cadı
Kitap Adı: Yalnız Cadı
Yazar: Ruth Warburton

Seri olarak yorum yazmak istedim. Fantastik bir seri. Cadılardan bahsediliyor. Yazarın dili akıcı, sade ve merak uyandıran cinsten. 3 kitabı da çok hızlı bitirdim. Elinizden bırakamıyorsunuz. Bu tarz sevenler için mutlaka okunmalı. Anna isimli bir cadıdan ve onun yaşadıklarından bahsediliyor. Çok fazla içerik söylemek istemiyorum.
Özellikle son kitap çok heyecanlı ve duygusaldı. Anlamı da büyüktü bana göre. Keyifli okumalar diliyorum okuyacak arkadaşlarıma.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ruth Warburton
Unvan:
Yazar
Doğum:
Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 125 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 47 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.