Saadet Oruç

Saadet Oruç

Yazar
9.3/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
2
Beğeni
·
101
Gösterim
Adı:
Saadet Oruç
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
KALBİMDEN GELEN KARANLIK

“Fedakârlık etmek değil miydi sevgi, uzaktan da sevilmez miydi sevgili?”

“Yarım kalan mutluluk, hiç yaşanmayan mutluluktan daha acı verirmiş.”

Asya, Vedat, Umut, Sevgi abla, Semih, Yağmur, Berrin, Ömer bey, Münibe hanım, Halis bey, Koray, Sıla, Uzay, Akın, Sadık bey ve Hüseyin amca karakterleri ile farklı bir hikâye içerisinde yer aldım. Onlarla birlikte yaşadım, duygularını hissederek okudum. Yazarımız öyle güzel ve akıcı yazmış ki eserini, sıcacık satırlar ile su gibi akıyor okurken adeta. Asya güçlü kadın… her şeyle tek başına mücadelesi sonucu yorulduğu an gizli yerinde kendi ile baş başa kaldığı gün Umut ile tanışma sonucu sonrasında yaşananlar normal seyrinde giderken, tam mutlu oldum dediği anda Asya’nın öğrendikleri beni de üzdü… Her şeye rağmen sevgisi için mücadele eden bir kadının bunları yaşaması yüreğimi dağladı. Ne olursa olsun mantıklı düşünerek kararlar alması en doğruydu. Kendisinin yaşadıklarını bir başkasına yaşatmak istememesi, empati kurarak karar vermesini bende doğru buldum. O her şeyinden vazgeçerek sevdiğinin mutlu olmasını tercih ettiğinde aylar sonrası öğrendiklerine bende şok oldum. Sevgi neydi… bu kadar basit miydi… verilen sözler… konuşulan kelimeler havada asılı mı kaldı… Umut’a o kadar kızdım ki bunu kelimeler ile ifade edemem. Hayatına bir yön vermek isterken iki kişiden duyduğu itiraflar sonrası onlara ne diyeceğini bilememek kadar zor bir şey olmasa gerek… Ancak benim de yüreğimden geçen kararı vermesine sevinmem fazla uzun sürmedi  Sayfa 152 de Uzay yazısından sonraki cümleleri okurken (…bazen çıktığın yolun nereye gittiğini bilmezsin ya öyleydi bu yol. Çok iyi başlamış ama sonu…) diye devam eden cümlelerin ardından yayılarak okuduğum kitabı kapatıp oturduğum yerde doğruldum önce ve tekrar açıp acaba yanlış mı anladım diye aynı satırları tekrar okudum. Ardı sıra gelen cümleler üzülmeme sebep oldu ve sonlarına doğru başladım ağlamaya. :’( Asya’nın defteri kısmını okuduğumda ise hepten şaşırdım dedim neler oluyor. Nasıl oldu derken şiirler geldi ardı sıra ve bir türlü merak ettiğim cümleler gelmedi. Bir sonraki sayfadadır belki dedim ama yoktu. Olmadı ama, böyle bir son olur mu dedim ve yazarına yazdım devam kitabı var mı? olacak mı? diye ardı ardına sorular… Merak içerisinde kaldığımı, sonrasında neler olduğunu çok merak ettiğimi ve devam kitabı olmalı dedim o heyecan ile  Umarım en yakın zamanda olur devamı… Yazarımızın eline yüreğine sağlık diyorum. Okuma süresinde ilgilendiği için ayrıca teşekkür ederim.

#saadetoruç #kalbimdengelenkaranlık #okudumbitti
176 syf.
·Beğendi·10/10
Ya ben böyle harika bir kitap okumadım.Hayatımda ilk defa bir kitapta içli içli ağladım.Söylenecek pek bir söz yok.Şuan boğazım düğümleniyor.O Asya'nın hayatta çektiği tüm acılara göğüs gerişi,Umut'un çaresizliği,birbirlerine olan aşkları,Semih ve tabiki Uzay'ın aşkı.O son bölüm var ya cenaze olan beni bitirdi ya.Asya'nın babasıyla birlikte 4 adamın o acısı beni bitirdi.Yorum yaparken bile ağlıyorum.Tüm yüreğimle söylüyorum bunu siz gerçek bir yazarsınız Saadet Oruç.Emeğinize,yüreğinize sağlık.Ve tekrar tüm kalbimle söylüyorum iyiki sizi tanımışım Duygu Songül Kahraman.Özet yazmayacağım çünkü kitap bir bütün ve önceden olayların bir kısmını öğrenmenizi istemiyorum.O yürek dolusu duyguyu yaşamanızı istiyorum.
176 syf.
·Beğendi·10/10
Hayatımızda yaşadığımız tüm sıkıntılar hiç bitmeyecekmiş gibi hissederiz.
Bazen bu his vazgeçmeyi,bırakıp pes etmeyi bile doğurur.
Ta ki vicdan azabı'nın o sesi kulaklarda çınlayınca,bir sarsıp kendine getirinceye dek.
Zaten vicdan sesi Tanrı'nın kulaklarımıza fısıldaması değil mi ?
Bir iç konuşma başlar bu durumda kendi kendine..
Pes etmek ne haddimize bir çok büyük insan pes mi etmiş, aksine sabır etmiş mükafatınıda almışken biz kimiz ki...
.
.
Hayatımda bir çok sıkıntı yaşadım bende herkes gibi..
Her defasında ayağa kalkmasını bildim şu hayatta.Olmaz yok o yapmaz dediğim herkes birşeyler yaptı.Evet üzüldüm, sinirlendim.Geçmişe bakmayı sevmiyorum ama iyiki olmuş diyorum.Her olaydan bir ders çıkardım belkide en büyük kazancım bu..
.
.
Kitabın konusu Hayatın tüm olumsuzlukları karşısında Asya'nın dimdik duruşu, merhameti karşısında kazandığı ve kaybettiklerine rağmen yinede pes etmemesi...

Yazarın biyografisi

Adı:
Saadet Oruç
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.