Saadet Tomak

Saadet Tomak

Çevirmen
7.9/10
37 Kişi
·
141
Okunma
·
1
Beğeni
·
20
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
148 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
4 arkadaş yeni bir maceraya daha atılırlar. Ortaçağ'da Lorsch Manastırında Tehlikeli iksirle ilgili bilgi toplamaya çalışırlar. Bu arada çalıştıkları bir handa cinayet olur ve kurbanın paltosunun cebinden bilmedikleri bir ot bulurlar. Bu otu sorup soruştururlar. Ancak en başlarda pek bilgi toplayamazlar. Daha sonra en sonunda otlardan çok iyi anlayan bir bilgeye sorarlar. Adam, kapısına taş atıldığı için kapıyı açar ve açtığı an koluna ok atılır. Bunun üzerine adam kapıyı hemen kapatır. Ancak yere yığılır ve Ateş bu yüzden yardım çağırmaya gider. Adam otu söyler. Daha sonra çocuklar bunu bir araştırır ve gizli geçit bulurlar.
Ve işte kitap yine her zaman ki gibi çok olaylı ve heyecanlı geçer. İyi okumalar...
(Bu arada ismini çok sonradan öğrendikleri otun ismi yazdığım kısa cümlelerden birinin içinde.) :))
120 syf.
·Puan vermedi
En son on yaşında okuduğum bu türde bir kitap okumak bana kendimi iyi hissettirdi. Geçici bir süreliğine elime geçen Hayaleti Yolda 13 Saat'i okumama sebep olan şey kitabın içinde bir şifre çözücü bulunmasıydı. Kitabın içinde resimli sayfalar var ve resmin bazı kareleri eğri çizgilerden oluşmakta, şifre çözücüyü karelerin üzerine koyduğunuzda resmin gerçekte göremeyeceğiniz kısımlarını görüyorsunuz.

Kitabı değerlendirirken tabii ki bu yaşımda değil de, sanki on yaşımda okumuşum gibi değerlendirmem daha doğru olur. Kitabın konusundan kısaca bahsedeyim: Ursula, ona Harkıran kaya şatosundan bir mektup gelmesiyle ortadan kaybolur. Haykıran kaya şatosu söylentilere göre lanetlidir. Vicky, Jüpiter ve Nick bir yandan Ursula'yı bulmaya çalışırken bir yandan da şatonun lanetini çözmeye çalışırlar.

On yaşlarında bir çocuğun keyifle ve heyecanla okuyacağı bir kitap çünkü kitabı okurken bir yandan da şifreleri çözmeye çalışacak. Çocuklara hitap etmesinden dolayı içinde neredeyse hiç betimleme yok ve olay ağırlıklı.
Keyifli okumalar:)
295 syf.
İki kişinin gözünden anlatılan farklı bir roman olma çabası... Sonlara doğru gerçekten çok sıkıldım. Yarım bırakmış olmamak için bitirdim. Zamanınızı harcadığınıza değmez. Psikolojik gerilimin iyi olmayan örneklerinden. Bir anne nasıl bu kadar duyarsız olabilir? Annenin gel-gitleri beni yaşananlardan daha fazla gerdi. Zamanınızı çok daha iyi değerlendirebilirsiniz.
472 syf.
Doğa tasvirlerini beğensem de beklediğim o Kızılderili havasını bulamadığımı söylemek isterim. Kızılderililerin yurtlarını terketmemek adına verdikleri mücadelelere, Yankee'lerle savaşlarına yer verilmiş.
472 syf.
·Beğendi·9/10
yazarın akıcı üslübuyla kuzey amerikadaki kızılderililerin kültürleri, topraklarında geçirdikleri son yılları, uğradıkları sayısız haksızlık; biraz kurguyla yoğurularak anlatılıyor. tavsiye ederim, 2 kez okudum; güzel romandır.
335 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Klasik tarzda yazılmış bir kitap olmasına rağmen esas oğlanın azmine ve kararlılığına bayıldım. Genelde bu tarz kitaplardaki kahramanlarımız hemen ilk dönemeçte pes eder ve kızlarımız onları bir şekilde ikna eder. Bu romandaysa ikna etmeye uğraşan oğlumuz. Bakalım nasıl bir yol izledi ve kazandımı?

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 141 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.